پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

نمایش کودکانه «سرزمین لولوها» در شیراز اجرا می شود

نمایش کودکانه «سرزمین لولوها» در شیراز اجرا می شود
    -     کد خبر: 4557
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۵|۱۲:۲۳
سرویس :هنری >>
این نمایش از ١٦ تیرماه جاری تا ٢٥ تیرماه جاری در مجتمع تفریحی خلیج فارس، مجموعه هنرشهرآفتاب، سالن سبز برای علاقمندان به روی صحنه می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، نمایش سرزمین لولو ها کاری از گروه تئاتر خورشید فانتزی کودکانه است که به سه مبحث استفاده نکردن زیاد از هله هوله  ، استعمال نکردن دود و نترسیدن از تاریکی می پردازد

این نمایش با استفاده از جلوه های بصری از جمله نور های رنگی ، بلک لایت ، دکور ، موسیقی ، لباس و گریم کیفیت خود را دو چندان کرده .  این نمایش با نویسندگی استاد علی ثابت و کارگردانی محمد مهدی ستوده به روی صحنه می رود .
محمد مهدی ستوده کارگردان نمایش : نمایش سرزمین لولو با دغدغه ای بسیار برای کودکان و نوجوانان طراحی و آماده اجرا است . تمامی شخصیت های این نمایش و جلوه های بصری از جمله گریم ، لباس ، موسیقی،  بر اساس نظر خود کودکان و گروه روانشناسانی که در کنار گروه قرار گرفته اند طراحی و پردازش شده است این نمایش با بازی حلما پورشیرزادی ، ناصر عزیزی ، محمد مهدی ستوده ، صنم مختاری ، صبا موسوی ، شقایق پارسا ، صدف آتشین ، شایان موسوی و  رامین خلیلی از ۱۶ تیر ماه ۹۸ در سالن سبز مجموعه هنرشهر آفتاب به روی صحنه می رود .
همچنین از دیگر عوامل این نمایش میتوان به
مشاور کارگردان : استاد اصغر اشکبوسی
طراح حرکت و فرم : محسن استواری ، نسرین راهپیما
طراح لباس : معصومه حسینی
ساخت و اجرای دکور : محمود علمدار
طراح گریم : فرشاد تند نویس
عکاس : سینا علیایی
ساخت موسیقی : مرتضی مصطفوی
منشی صحنه : غزل غلامی منفرد
مدیر صحنه : سارا اکبری فرد ، فریبا اطاعت
مدیر فنی : احسان نمازی
طراح پوستر : ماندانا هژبری
مدیر تبلیغات : میلاد نادری
اشاره کرد .

گفتنی است که گروه با همکاری مرکز نیکوکاری قلب های سبز شیراز قسمتی از فروش خود را به بیماران پروانه اختصاص داده است .
«پروانه ای شدن» همیشه به معنی فضای عاشقانه و رمانتیک نیست. گاهی زخم های همین پروانه ای شدن زندگی را روز به روز سخت تر می کند
بیماری «پروانه ای» با نام بین المللی « EB» بیماری خاص و دردناکی است که ناشی یک جهش ژنتیکی است که از بدو تولد تا پایان عمر همراه بیمار خواهد بود و هیچ التیامی برایش وجود ندارد. مگر آنکه بتوان با شیوه های گوناگون و پر هزینه از افزایش و دشواری های آن کاست.
در نتیجهٔ این بیماری، پوست به شدت شکننده شده و با کوچکترین خراشی لایه‌ لایه شده و از بافت کنده می‌شود.
این موج جرقه ای ویژه برای گروه به وجود آورد که برای بار دوم به سمت تولید این نمایش کودکانه شاد رویم .
نمایش سرزمین لولو حال بچه ها را خوب میکند و آنها را در فضایی فانتزی و ماندگار قرار می دهد و باعث می شود تا سال های سال بچه ها با گفتن دیالوگ ها و یا حرکات لولو ها ؛ این نمایش را برای خود مرور کنند .

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال