پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

آغاز جشنواره شعر رضوی از ابتدای هفته آتی

در میان موضوعات و محورهای خاص در شعر فارسی، شعر آیینی جایگاه غیر قابل انکاری دارد
    -     کد خبر: 4550
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۲|۱۷:۲۵
سرویس :فرهنگی >>
١٥ تیرماه جاری، نخستین برنامه از سری برنامه های جشنواره شعر رضوی در گراش برگزار خواهد شد. ١٦ تیرماه کازرون، ١٧ تیرماه آباده و ١٨ تیرماه فسا نیز میزبان ویژه برنامه های شعر رضوی در چهارسوی فارس خواهند بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز؛ غلامرضا کافی، دبیر علمی هفدهمین جشنواره شعر رضوی گفت: برنامه های جشنواره شعر رضوی از روز شنبه آتی ١٥ تیرماه همزمان با دهه کرامت در استان فارس آغاز خواهد شد.

غلامرضا کافی ادامه داد: ١٥ تیرماه جاری، نخستین برنامه از سری برنامه های جشنواره شعر رضوی در گراش برگزار خواهد شد. ١٦ تیرماه کازرون، ١٧ تیرماه آباده و ١٨ تیرماه فسا نیز میزبان ویژه برنامه های شعر رضوی در چهارسوی فارس خواهند بود.

کافی افزود: هر یک از این شهرستان ها، میزبان هفت شهر خواهند بود که شاعران هر منطقه با موضوع شعر رضوی به رقابت خواهند پرداخت و در هر برنامه از شش شاعر برگزیده منطقه ای تقدیر خواهد شد.

 دبیر علمی هفدهمین جشنواره شعر رضوی اضافه کرد: روز چهارشنبه ١٩ تیرماه جاری نیز آیین فرجامین این جشنواره در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار می شود و از برگزیدگان تقدیر خواهد شد..

وی خاطرنشان کرد: کار داوری و گزینش نهایی هفدهمین جشنواره ملی شعر رضوی و نخستین جشنواره ملی شعر رضوی شیراز با گرایش قالب های کلاسیک شامل غزل، مثنوی، دوبیتی و رباعی انجام شده است و آیین پایانی جشنواره که ١٩ تیرماه برگزار می شود از برگزیدگان تقدیر و تجلیل به عمل خواهد آمد.

لازم به ذکر است که تمامی آثار برتر این جشنواره در قالب کتاب گردآوری و در آیین پایانی از آن رونمایی خواهد شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

شصت‌وسومین جشنواره منطقه‌ای فیلم سروناز و جشنواره سینما و ادبیات به پایان رسید هنر در هر قالب و حوزه‌ای ارجمند و ارزشمند است در سال جاری، هفت میلیارد تومان بودجه برای تولید فیلم کوتاه در کشور اختصاص یافت که تا پایان دی‌ماه تنها سه میلیارد تومان آن جذب شد این شورا آمادگی دارد در حوزه فرهنگی و میراثی، شیراز را به عنوان مرکز اصلی کشور معرفی کند «روتوش» اولين نمايش انفرادی آثار پرگل عينالو در پیرسوک مهلت ارسال آثار به نهمین جشنواره مد و لباس فجر تمدید شد هنرمند در خلق اثر باید جهان خود را بشناسد و بازآفرینی کند فیلم کوتاه هر روز اعتبار بیشتری در سراسر جهان به دست می‌آورد اختتامیه شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه «سروناز» میزبان سینماگران نمایشگاه عکس سروناز گشایش یافت استعفای ابراهیم گشتاسبی راد از سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز پنجمین دورۀ جشنوارۀ سراسری دوسالانۀ داستان کوتاه حیرت ۲۰ قاب از معدنچی ها در نگارخانه وصال تنوع صداها در ادبیات ایران دوره خاصی را خواهد ساخت؛ می‌شود با حُسن نیت کدورت‌های موجود را برطرف کرد در طول حیات بزرگان فرهنگ، این الگوهای فرهنگی را قدردان‌شان باشیم
آرشیو