پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

«از کجا تا ناکجا» در تار و پود

«از کجا تا ناکجا» در تار و پود
    -     کد خبر: 4549
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۲|۱۷:۲۳
نگارخانه تار و پود از جمعه ١٤ تیرماه جاری میزبان نمایشگاه چاپ دستی و طراحی «از کجا تا ناکجا» می شود. این نمایشگاه حاصل تلاش های حسام فطرتی، دکترای هنر از استرالیا، است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز، نگارخانه تار و پود از جمعه ١٤ تیرماه جاری میزبان نمایشگاه چاپ دستی و طراحی «از کجا تا ناکجا» می شود.

این نمایشگاه حاصل تلاش های حسام فطرتی، دکترای هنر از استرالیا، است.

حسام فطرتی متولد ١٣٦٠ از و ساکن استرالیا و تهران می باشد که تجربه بیش از بیست نمایشگاه انفرادی در ایران، اروپا، امریکا و اقیانوسیه را دارد.

فطرتی همچنین برگزاری سخنرانی، انتشار مقاله و ورکشاپ در مورد حقوق بشر، مهاجرت، رابطه هنر و قدرت ، چاپ دستی و طراحی را در کشورهای استرالیا، ایران، ترکیه، آمریکا و انگلیس در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

فطرتی در مورد زندگی خود می گوید: بیشتر دهه چهارم زندگی ام را در پی دلایل و نتایج هجرت در سه قاره سپرى کرده ام. در حوزه دانشگاه با بیش از هزار مهاجر از آسیا، خاورمیانه و آفریقا گفتگو کردم که به صورت مقالات و ویژوال اسی ها منتشر شده اند.

وی ادامه داد: در حوزه هنرهای بصرى، نگاه و تجربه فردی ام از هجرت در قالب چند مجموعه در موزه ها، دانشگاه ها و نگارخانه های عمومی و تجاری متعددى به نمایش درآمده اند. در این آثار تلاش کرده ام که با زبانى استعارى از رنج بودن و تجربیات انسانى در خلال هجرت صحبت کنم. با وجودى که هجرت ناظر بر جغرافیاست، جغرافیا در آثار من تعیین کننده نبوده است.

این هنرمند افزود: مخاطب آثار من چه در موزه ایالت کویینزلند استرالیا، چه دانشگاه کاتب افغانستان، چه دانشگاه ویسکانسین آمریکا و دیچ لندن همگی با دیدن این آثار با خود مواجه شده اند و داستان های خود را خوانده اند. حالا در سرزمین مادرى ام، امیدوارم هجرت این سفر درونى و جغرافیایی، را با بینندگان «نصف دیگر جهان» در موزه آن دیار تقسیم کنم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو