پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

«از کجا تا ناکجا» در تار و پود

«از کجا تا ناکجا» در تار و پود
    -     کد خبر: 4549
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۲|۱۷:۲۳
نگارخانه تار و پود از جمعه ١٤ تیرماه جاری میزبان نمایشگاه چاپ دستی و طراحی «از کجا تا ناکجا» می شود. این نمایشگاه حاصل تلاش های حسام فطرتی، دکترای هنر از استرالیا، است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز، نگارخانه تار و پود از جمعه ١٤ تیرماه جاری میزبان نمایشگاه چاپ دستی و طراحی «از کجا تا ناکجا» می شود.

این نمایشگاه حاصل تلاش های حسام فطرتی، دکترای هنر از استرالیا، است.

حسام فطرتی متولد ١٣٦٠ از و ساکن استرالیا و تهران می باشد که تجربه بیش از بیست نمایشگاه انفرادی در ایران، اروپا، امریکا و اقیانوسیه را دارد.

فطرتی همچنین برگزاری سخنرانی، انتشار مقاله و ورکشاپ در مورد حقوق بشر، مهاجرت، رابطه هنر و قدرت ، چاپ دستی و طراحی را در کشورهای استرالیا، ایران، ترکیه، آمریکا و انگلیس در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

فطرتی در مورد زندگی خود می گوید: بیشتر دهه چهارم زندگی ام را در پی دلایل و نتایج هجرت در سه قاره سپرى کرده ام. در حوزه دانشگاه با بیش از هزار مهاجر از آسیا، خاورمیانه و آفریقا گفتگو کردم که به صورت مقالات و ویژوال اسی ها منتشر شده اند.

وی ادامه داد: در حوزه هنرهای بصرى، نگاه و تجربه فردی ام از هجرت در قالب چند مجموعه در موزه ها، دانشگاه ها و نگارخانه های عمومی و تجاری متعددى به نمایش درآمده اند. در این آثار تلاش کرده ام که با زبانى استعارى از رنج بودن و تجربیات انسانى در خلال هجرت صحبت کنم. با وجودى که هجرت ناظر بر جغرافیاست، جغرافیا در آثار من تعیین کننده نبوده است.

این هنرمند افزود: مخاطب آثار من چه در موزه ایالت کویینزلند استرالیا، چه دانشگاه کاتب افغانستان، چه دانشگاه ویسکانسین آمریکا و دیچ لندن همگی با دیدن این آثار با خود مواجه شده اند و داستان های خود را خوانده اند. حالا در سرزمین مادرى ام، امیدوارم هجرت این سفر درونى و جغرافیایی، را با بینندگان «نصف دیگر جهان» در موزه آن دیار تقسیم کنم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال