پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

نمایش عروسکی «شین شیپور پالان دوز» در شیراز روی صحنه می رود

نمایش عروسکی «شین شیپور پالان دوز» در شیراز روی صحنه می رود
    -     کد خبر: 3483
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۲۱|۱۳:۵۵
سرویس :هنری >>
نمایش عروسکی «شین شیپور پالان دوز» کاری از گروه نمایش شهر به سرپرستی استاد نادر شهسواری در شیراز روی صحنه می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، نمایش عروسکی «شین شیپور پالان دوز» کاری از گروه نمایش شهر به سرپرستی استاد نادر شهسواری در شیراز روی صحنه می رود.

استاد نادر شهسواری طی توافقی با شهرداری شیراز اقدام به راه اندازی کلاس های آموزشی نمایش در فرهنگسرای بعثت تحت عنوان کارگاه نمایش عروسکی نموده بود. در این کلاس ها، آموزش عروسک سازی، عروسک گردانی و صداپیشگی عروسک آموزش داده شد.

هنرآموزان این کارگاه آموزشی نمایش، نمایش عروسکی شین شیپور پالان دوز را به کارگردانی کریم کرمی و سرپرستی استاد نادر شهسواری را آماده اجرا کردند.

کریم کرمی، فارغ التحصیل ارشد نمایش به علت علاقه به نمایش های با نشاط ایرانی و معرفی این نوع نمایش به کودکان و مخاطبین، این بار نمایشنامه کلاسیکی را به روی صحنه می برد.

کرمی در این باره می گوید: چون ظرفیت و پتانسیل خوبی در نیروهای آموزش دیده در این کارگاه استاد شهسواری  دیدم، فرصت مناسبی برای تهیه این نوع نمایش عروسکی بود.

مدت زمان اجرای این نمایش ٣٥ دقیقه می باشد و از بیستم تا سی ام خردادماه جاری ساعت ١٩ در بلوار مدرس، نبش کوی زهرا، سالن استاد فقیه به اجرا در خواهد آمد.

در مورد نمایش: شین شیپور، مرد پالان دوزی است که به خاطر پیشرفت ماشین آلات کشاورزی و استفاده کم مردم از چهارپایان، کار و کاسبیش از رونق افتاده و از شغلش راضی نیست...

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

گزارش عملکرد یکماهه اخیر انجمن هنرهای نمایشی فارس منتشر شد در میان موضوعات و محورهای خاص در شعر فارسی، شعر آیینی جایگاه غیر قابل انکاری دارد « استاتیرا» روایتی تاریخی بر صحنه تئاتر شیراز تجلیل از دست اندرکاران نمایشگاه خوشنویسی «دستخط۳» فرهنگ و هنر، عرصه پیوست باشد نه گسست در راه شهدا و خدمت حق کمترین خطا را نداریم؛ تجلیل مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس از خانواده معلم شهید اهل مرودشت نخستین جایزه ادبی «داستان شیراز» برگزیدگان خود را شناخت کنسرت «از پاریس تا پرسپولیس» برگزار می شود فرهنگ و هنر یکی از پیش برنده‌ترین حوزه‌های اهداف مدیران سیاسی و اقتصادی است. گشایش دبیرخانه شعر رضوی در شیراز ایجاد بنیاد بین المللی فرهنگی هنری شاهچراغ(ع) با عنوان امین ولایت راه‌اندازی کانون شعر آئینی «آستان مهر» در حرم احمدی جشنواره فرهنگی ـ ورزشی «جاده ولایت» آغاز به‌کار کرد برپایی نخستین کارگاه آموزشی تجوید قرآنی به‌صورت ملی در حرم شاهچراغ(ع) بازار تجارت جهانی صنایع دستی شیراز، میزبان هنرمندان خرامه
آرشیو