پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

نمایش عروسکی «شین شیپور پالان دوز» در شیراز روی صحنه می رود

نمایش عروسکی «شین شیپور پالان دوز» در شیراز روی صحنه می رود
    -     کد خبر: 3483
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۲۱|۱۳:۵۵
سرویس :هنری >>
نمایش عروسکی «شین شیپور پالان دوز» کاری از گروه نمایش شهر به سرپرستی استاد نادر شهسواری در شیراز روی صحنه می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، نمایش عروسکی «شین شیپور پالان دوز» کاری از گروه نمایش شهر به سرپرستی استاد نادر شهسواری در شیراز روی صحنه می رود.

استاد نادر شهسواری طی توافقی با شهرداری شیراز اقدام به راه اندازی کلاس های آموزشی نمایش در فرهنگسرای بعثت تحت عنوان کارگاه نمایش عروسکی نموده بود. در این کلاس ها، آموزش عروسک سازی، عروسک گردانی و صداپیشگی عروسک آموزش داده شد.

هنرآموزان این کارگاه آموزشی نمایش، نمایش عروسکی شین شیپور پالان دوز را به کارگردانی کریم کرمی و سرپرستی استاد نادر شهسواری را آماده اجرا کردند.

کریم کرمی، فارغ التحصیل ارشد نمایش به علت علاقه به نمایش های با نشاط ایرانی و معرفی این نوع نمایش به کودکان و مخاطبین، این بار نمایشنامه کلاسیکی را به روی صحنه می برد.

کرمی در این باره می گوید: چون ظرفیت و پتانسیل خوبی در نیروهای آموزش دیده در این کارگاه استاد شهسواری  دیدم، فرصت مناسبی برای تهیه این نوع نمایش عروسکی بود.

مدت زمان اجرای این نمایش ٣٥ دقیقه می باشد و از بیستم تا سی ام خردادماه جاری ساعت ١٩ در بلوار مدرس، نبش کوی زهرا، سالن استاد فقیه به اجرا در خواهد آمد.

در مورد نمایش: شین شیپور، مرد پالان دوزی است که به خاطر پیشرفت ماشین آلات کشاورزی و استفاده کم مردم از چهارپایان، کار و کاسبیش از رونق افتاده و از شغلش راضی نیست...

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

ادبیات نمایشی رشته جدید موسسه آموزش عالی زند طرح «سینما کتاب» در شیراز آغاز می شود/اکران فیلم های اقتباسی جهان شصت‌وششمین پویش «فصل گرم کتاب» برگزار شد اجرای بزرگترین تعزیه میدانی کشور در صحرارود فسا اجرای تعزیه مردمی در روستای «فنجان» بوانات نقد و بررسی فیلم «یک اتفاق ساده» ٣١ شهریور، پایان مهلت ارسال اثر به دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم چراغ انجمن هنرهای تجسمی فارس روشن شد/ برپایی جشنواره های هنرهای تجسمی در شیراز روز ملی سینما ارتباط مخاطب و فیلمساز را صد چندان می کند برگزاری انتخابات بازرسان خانه مطبوعات فارس در پایان شهریورماه جاری نمایش فیلم کوتاه ایرانی" امیر علی "در امریکا ثبت نام دوره های تازه در مدرسه داستان نویسی حیرت کلاه برداری در شبکه های مجازی به بهانه ساخت فیلم های سینمایی در شیراز اجرای بزرگترین تعزیه میدانی کشور در صحرارود فسا نماینده مردم شیراز پای در دل اهالی مطبوعات نشست/ حداقل های کسب شده را از دست ندهیم
آرشیو