پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس برای درگذشت شاعر نام آشنای استان

تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس برای درگذشت شاعر نام آشنای استان
    -     کد خبر: 2483
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۱۹|۱۳:۴۶
سرویس :فرهنگی >>
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس طی پیامی در گذشت ناصر امامی؛ استاد و ادیب و روزنامه نگار برجسته و نام آشنای دیار فارس را به جامعه فرهنگی و بویژه خانواده ایشان تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز؛ صابر سهرابی گفت: هر گاه اشعار مرحوم ناصر امامی که سال های بسیاری را با تخلص «فریاد» به گوش جان می شنویم و می خوانیم بر این باوریم که ادبیات و اندیشه ایشان دارای تاثیرات قابل توجهی در حوزه فرهنگ داشته و شناسنامهٔ آشکاری از شهر و دیارش را با خود همراه دارد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با ابراز اندوه از فقدان این استاد نام آشنای شعر و ادب که در خانواده ای اصیل و سرشناس از اهالی شیراز چشم به جهان گشوده و از نواده های شیخ مفید، صاحب تذکره « مرات الفصاحه» می باشد، گفت: آثار و فعالیت های فرهنگی او مایه بسی مباهات و افتخار است، چرا که عمر پربار خود را در راه خدمت به فرهنگ و ادب این سرزمین صرف کرد و به عنوان دبیر انجمن شعر «صائب» در تهران فعالیت داشت و در معاونت فرهنگی بیمارستان قلب کوثر شیراز نیز در راه اشاعه زبان و ادب پارسی گام های موثری برداشت.

سهرابی در پایان خاطر نشان کرد: جای خالی این ادیب فرزانه برای همیشه در شیراز و فارس احساس می شود و این ضایعه اسفناک را به بازماندگان آن ادیب، جامعه هنرمندان، شاعران، نویسندگان و مسئولان و پرسنل بیمارستان قلب کوثر شیراز تسلیت عرض می دارم و از خدای متعال امیدوارم روحش را قرین آمرزش و آرامش ابدی نماید و بتوانیم در آیین تشییع و یاد بود آن زنده یاد که در روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد، لحظاتی از تمام داشته هایش را در پیش چشم مرور کنیم.

گفتنی است؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس چندی پیش در نشستی صمیمی با اهدای لوح کاشی هفت رنگ شیراز مزین به سیاه مشق مصرع «در کوی نیکنامان ما را گذر ندادند» از حافظ با خط استاد مجید چیزفهم، از این شاعر پیشکسوت شیرازی تقدیر کرد.

استاد ناصر امامی، متولد ٣١ فروردین ١٣١٧ در شیراز است. در خانواده ای روحانی به دنیا آمده و دارای شخصیتی لطیف با ذوق ادبی است. او به عنوان شاعر، نویسنده و روزنامه نگار فارسی توانسته جایگاه ویژه ای را در بین اهالی فرهنگ، ادب و هنر فارس از آن خود نماید. تازه ترین اثر این شاعر شیرازی با نام؛ مجموعه شعر «باران خاطرات؛ زیر چتر ۷۵ سالگی» است و در برگیرنده گفتگو های شاعرانه و مناظره منظوم با ٥٤ شاعر بلندآوازه کشور است که در اصطلاح ادبی «اخوانیات» نامیده می شود و از دیگر کتب منتشر شده او می توان به صدای پای مهتاب/ ١٣٨٣/ انتشارات نوبد؛ یک دریا مروارید / ١٣٨٧ / انتشارات نوید؛ به سوی فردایی بهتر / ١٣٩٠؛ یکسال شور و عشق و دانایی / ١٣٩١؛ مرواریدهای غلطان/ ١٣٩٣ / انتشارات نوید/ با خط بریل جهت نابینایان اشاره داشت.

یادش گرامی و روحش شاد باد...

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

ادبیات نمایشی رشته جدید موسسه آموزش عالی زند طرح «سینما کتاب» در شیراز آغاز می شود/اکران فیلم های اقتباسی جهان شصت‌وششمین پویش «فصل گرم کتاب» برگزار شد اجرای بزرگترین تعزیه میدانی کشور در صحرارود فسا اجرای تعزیه مردمی در روستای «فنجان» بوانات نقد و بررسی فیلم «یک اتفاق ساده» ٣١ شهریور، پایان مهلت ارسال اثر به دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم چراغ انجمن هنرهای تجسمی فارس روشن شد/ برپایی جشنواره های هنرهای تجسمی در شیراز روز ملی سینما ارتباط مخاطب و فیلمساز را صد چندان می کند برگزاری انتخابات بازرسان خانه مطبوعات فارس در پایان شهریورماه جاری نمایش فیلم کوتاه ایرانی" امیر علی "در امریکا ثبت نام دوره های تازه در مدرسه داستان نویسی حیرت کلاه برداری در شبکه های مجازی به بهانه ساخت فیلم های سینمایی در شیراز اجرای بزرگترین تعزیه میدانی کشور در صحرارود فسا نماینده مردم شیراز پای در دل اهالی مطبوعات نشست/ حداقل های کسب شده را از دست ندهیم
آرشیو