پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

نامزدی جهرم برای پایتخت کتاب ایران

نامزدی جهرم برای پایتخت کتاب ایران
    -     کد خبر: 2468
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۸|۱۴:۱۰
سرویس :شهرستان ها >>
نشست بررسی نامزدی شهرستان جهرم برای پایتختی کتاب ایران با حضور معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، این جلسه ظهر چهارشنبه با حضور فرماندار ویژه شهرستان جهرم و مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس شهردار جهرم، شاکری رئیس شورای اسلامی شهر، رئیس اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم و تعدادی از مسئولین ادارات و اهالی فرهنگ و هنر برگزار شد.

در این جلسه امیدبخش ضمن توضیحات پیرامون این طرح، گفت: یکی از مهمترین طرح‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پایتختی کتاب ایران است، لذا امیدواریم امروز بتوانیم در شهرستان جهرم که قابلیت‌های فراوانی دارد مصوبه‌ای در این خصوص برای سال آینده داشته باشیم.

وی با بیان تاریخچه‌ای درباره این طرح و شهرهای پایتخت کتاب ایران، افزود: اهواز، نیشابور، بوشهر، کاشان و یزد تاکنون پایتخت کتاب ایران بودند.

معاون فرهنگی ارشاد فارس، گفت: جنبه‌های کمی و کیفی در انتخاب این شهرها بسیار مهم است وی خلاقیت و نوآوری را مهمترین عنصر در این انتخاب مؤثر دانست.

امیدبخش تعامل بین دستگاه‌ها را بسیار مهم عنوان کرد و ادامه داد: اگر در این خصوص اقدامی صورت نگیرد عملاً کاری از پیش نخواهیم برد به همین خاطر با توجه به ظرفیت تعامل بین همه ادارات و محوریت فرمانداری محترم امیدواریم بتوانیم کارگروهی در این خصوص بوجود بیاوریم.

وی اضافه کرد: شهر جهرم دارای ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی شهر بسیار مهم است و از همه درخواست دارم همکاری کنند زیرا این اتفاق سهم هیچ شخصی نیست و کاری برای تمام شهرستان است. و اداره ارشاد نقش هماهنگ‌کنتده را دارد.

در این جلسه ناظم‌پور فعال فرهنگی، مصلی‌نژاد نماینده دفتر امام جمعه جهرم، دائمی مسئول بسیج، رستمی مسئول کتابخانه علویه، کاتبی مسئول فرهنگی ستاد اقامه نماز جمعه، مجتبی امیرزاده رئیس نهاد کتابخانه عمومی نیز با ارائه صحبت‌هایی در این خصوص نظرات خود را عنوان کردند.

همچنین فرماندار ویژه شهرستان جهرم، گفت: تشکیل این جلسه یعنی اینکه ما بنای این کار را داریم و همه باید در این زمینه پای کار باشند.

وی افزود: این ظرفیت قطعاً در شهرستان جهرم وجود دارد و همه باید در این زمینه کمک کنند.

صحرائیان ادامه داد: این طرح باید از روزهای اول ارائه در جهرم مورد توجه قرار می‌گرفت و انتظار این است که کم‌کاری در این زمینه مشاهده نشود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

فیلم؛ از مهم ترین ابزارهای فرهنگی و تربیتی به ویژه برای کودکان و نوجوانان است سهرابی از رونمایی "فرنامک" سند چشم‌انداز توسعه فرهنگ و هنر فارس خبر داد فیلم فرناز زارعیان کارگردان جهرمی برگزیده‌ی اول جشنواره‌ی صربستان شد افتتاح نگارخانه "تارونه" در جهرم گشایش نمایشگاه دست آوردهای حوزه فرهنگ و هنر در فارس روز دوم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با استقبال مواجه شد دانش های تخصصی، باعث بالا رفتن بهره وری و رونق کسب و کار در هر حوزه ای شده است تصویر یک زندگی عاشقانه بر صحنه تماشاخانه استاد هودی جشنواره فیلم کودک و نوجوان در شیراز آغاز شد اکران فیلم های برگزیده کودک و نوجوان در شیراز تماشاخانه استاد لایق میزبان تئاتر لوپوس صالحی خطاب به مدیران جدید استانی: ردپاهای فرهنگی خود را در استان‌ها بیشتر کنید فارس نمایندگان خود را «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی» کشوری شناخت شیراز میزان کارآفرینان فرهنگی و هنری روستا و عشایر چهار استان عکاس هنرمند با اثرش سخن حکیمانه می گوید
آرشیو