پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

نخستین جشنواره هنرهای محیطی مرودشت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

 نخستین جشنواره هنرهای محیطی مرودشت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد
    -     کد خبر: 2457
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۵|۱۱:۴۸
سرویس :شهرستان ها >>
مراسم پایانی نخستین جشنواره هنرهای محیطی شهرستان مرودشت با حضور شهرام صالحی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت و جمعی از مسئولین شهرستان و اعضای انجمن هنرهای تجسمی و علاقمندان به این هنر برگزار گردید.


مراسم پایانی نخستین جشنواره هنرهای محیطی شهرستان مرودشت با حضور شهرام صالحی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت، گرامی، معاون فرهنگی شهرداری، رزمجو، معاون آموزش متوسطه آموزش پرورش و اکبری، مسئول دبیرخانه انجمن های فرهنگی و هنری، صالحی مسئول انجمن هنرهای تجسمی شهرستان مرودشت، شمس مدیریت هنرستان زینب کبری و هنرآموزان این آموزشگاه، اعضای انجمن هنرهای تجسمی و علاقمندان به این هنر برگزار گردید.
شهرام صالحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت در این مراسم با اشاره به نقش بی بدیل هنرهای تجسمی در زیباسازی محیط شهری بیان داشت: مشارکت هنرآموزان و شهروندان در زیباساختن شهر خودشان، باعث ایجاد تعلق خاطر بیش از پیش به آن و تلاش برای حفظ و نگهداری و زیباسازی آن می شود.
مهندس گرامی معاون فرهنگی شهرداری نیز در این برنامه با اشاره به برخی از اقدامات شهرداری در راستای حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری بیان داشت: بر این باوریم که محوریت فعالیت های شهرداری باید اقدامات نرم افزاری و فرهنگی باشد و در این میان نقش هنرمندان بسیار مهم بوده و آمادگی همکاری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را داریم.
رزمجو معاون متوسطه آموزش و پرورش نیز در بخش دیگری از این مراسم، به دستاوردهای هنرستان های شهرستان مرودشت و نقش پررنگ دانش آموزان در انتقال مفاهیم فرهنگی و هنری به محیط پیرامون اشاره نمود.
همچنین در ادامه مریم صالحی مسئول انجمن هنرهای تجسمی، ضمن تقدیر از همکاری تمامی نهادها و دست اندرکاران جشنواره، به ارائه گزارشی در خصوص نخستین جشنواره هنر محیطی شهرستان مرودشت پرداخت.
اجرای موسیقی توسط هنرمندان شکری زاده و سعیدی مهر و پخش کلیپ آثار جشنواره، از دیگر بخش های این برنامه بود.
این مراسم با معرفی آثار برتر و تجلیل از هنرمندان و گروه های منتخب پایان یافت.
در انتهای این برنامه با حضور مسئولین و علاقمندان، نمایشگاه آثار هنرجویان هنرستان زینب کبری و اعضای انجمن هنرهای تجسمی گشایش یافت.
آثار برتر به شرح زیر می باشد:
مقام اول: "طاووس" اثری مشترک از فاطمه مقدم منش و مرضیه رزمی 1/000/000 تومان جایزه نقدی
مقام دوم: "ترحیم درخت" اثری از مهدی برومندی، 800/000 تومان جایزه نقدی
مقام سوم: "آشیانه ها" اثری از مریم آرامیان سپهر، عالیه عابدی و سارا سالاری، 600/000 تومان جایزه نقدی

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

گزارش عملکرد یکماهه اخیر انجمن هنرهای نمایشی فارس منتشر شد در میان موضوعات و محورهای خاص در شعر فارسی، شعر آیینی جایگاه غیر قابل انکاری دارد « استاتیرا» روایتی تاریخی بر صحنه تئاتر شیراز تجلیل از دست اندرکاران نمایشگاه خوشنویسی «دستخط۳» فرهنگ و هنر، عرصه پیوست باشد نه گسست در راه شهدا و خدمت حق کمترین خطا را نداریم؛ تجلیل مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس از خانواده معلم شهید اهل مرودشت نخستین جایزه ادبی «داستان شیراز» برگزیدگان خود را شناخت کنسرت «از پاریس تا پرسپولیس» برگزار می شود فرهنگ و هنر یکی از پیش برنده‌ترین حوزه‌های اهداف مدیران سیاسی و اقتصادی است. گشایش دبیرخانه شعر رضوی در شیراز ایجاد بنیاد بین المللی فرهنگی هنری شاهچراغ(ع) با عنوان امین ولایت راه‌اندازی کانون شعر آئینی «آستان مهر» در حرم احمدی جشنواره فرهنگی ـ ورزشی «جاده ولایت» آغاز به‌کار کرد برپایی نخستین کارگاه آموزشی تجوید قرآنی به‌صورت ملی در حرم شاهچراغ(ع) بازار تجارت جهانی صنایع دستی شیراز، میزبان هنرمندان خرامه
آرشیو