پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

نخستین جشنواره هنرهای محیطی مرودشت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

 نخستین جشنواره هنرهای محیطی مرودشت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد
    -     کد خبر: 2457
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۵|۱۱:۴۸
سرویس :شهرستان ها >>
مراسم پایانی نخستین جشنواره هنرهای محیطی شهرستان مرودشت با حضور شهرام صالحی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت و جمعی از مسئولین شهرستان و اعضای انجمن هنرهای تجسمی و علاقمندان به این هنر برگزار گردید.


مراسم پایانی نخستین جشنواره هنرهای محیطی شهرستان مرودشت با حضور شهرام صالحی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت، گرامی، معاون فرهنگی شهرداری، رزمجو، معاون آموزش متوسطه آموزش پرورش و اکبری، مسئول دبیرخانه انجمن های فرهنگی و هنری، صالحی مسئول انجمن هنرهای تجسمی شهرستان مرودشت، شمس مدیریت هنرستان زینب کبری و هنرآموزان این آموزشگاه، اعضای انجمن هنرهای تجسمی و علاقمندان به این هنر برگزار گردید.
شهرام صالحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت در این مراسم با اشاره به نقش بی بدیل هنرهای تجسمی در زیباسازی محیط شهری بیان داشت: مشارکت هنرآموزان و شهروندان در زیباساختن شهر خودشان، باعث ایجاد تعلق خاطر بیش از پیش به آن و تلاش برای حفظ و نگهداری و زیباسازی آن می شود.
مهندس گرامی معاون فرهنگی شهرداری نیز در این برنامه با اشاره به برخی از اقدامات شهرداری در راستای حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری بیان داشت: بر این باوریم که محوریت فعالیت های شهرداری باید اقدامات نرم افزاری و فرهنگی باشد و در این میان نقش هنرمندان بسیار مهم بوده و آمادگی همکاری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را داریم.
رزمجو معاون متوسطه آموزش و پرورش نیز در بخش دیگری از این مراسم، به دستاوردهای هنرستان های شهرستان مرودشت و نقش پررنگ دانش آموزان در انتقال مفاهیم فرهنگی و هنری به محیط پیرامون اشاره نمود.
همچنین در ادامه مریم صالحی مسئول انجمن هنرهای تجسمی، ضمن تقدیر از همکاری تمامی نهادها و دست اندرکاران جشنواره، به ارائه گزارشی در خصوص نخستین جشنواره هنر محیطی شهرستان مرودشت پرداخت.
اجرای موسیقی توسط هنرمندان شکری زاده و سعیدی مهر و پخش کلیپ آثار جشنواره، از دیگر بخش های این برنامه بود.
این مراسم با معرفی آثار برتر و تجلیل از هنرمندان و گروه های منتخب پایان یافت.
در انتهای این برنامه با حضور مسئولین و علاقمندان، نمایشگاه آثار هنرجویان هنرستان زینب کبری و اعضای انجمن هنرهای تجسمی گشایش یافت.
آثار برتر به شرح زیر می باشد:
مقام اول: "طاووس" اثری مشترک از فاطمه مقدم منش و مرضیه رزمی 1/000/000 تومان جایزه نقدی
مقام دوم: "ترحیم درخت" اثری از مهدی برومندی، 800/000 تومان جایزه نقدی
مقام سوم: "آشیانه ها" اثری از مریم آرامیان سپهر، عالیه عابدی و سارا سالاری، 600/000 تومان جایزه نقدی

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو