پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

نخستین جشنواره هنرهای محیطی مرودشت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

 نخستین جشنواره هنرهای محیطی مرودشت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد
    -     کد خبر: 2457
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۵|۱۱:۴۸
سرویس :شهرستان ها >>
مراسم پایانی نخستین جشنواره هنرهای محیطی شهرستان مرودشت با حضور شهرام صالحی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت و جمعی از مسئولین شهرستان و اعضای انجمن هنرهای تجسمی و علاقمندان به این هنر برگزار گردید.


مراسم پایانی نخستین جشنواره هنرهای محیطی شهرستان مرودشت با حضور شهرام صالحی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت، گرامی، معاون فرهنگی شهرداری، رزمجو، معاون آموزش متوسطه آموزش پرورش و اکبری، مسئول دبیرخانه انجمن های فرهنگی و هنری، صالحی مسئول انجمن هنرهای تجسمی شهرستان مرودشت، شمس مدیریت هنرستان زینب کبری و هنرآموزان این آموزشگاه، اعضای انجمن هنرهای تجسمی و علاقمندان به این هنر برگزار گردید.
شهرام صالحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت در این مراسم با اشاره به نقش بی بدیل هنرهای تجسمی در زیباسازی محیط شهری بیان داشت: مشارکت هنرآموزان و شهروندان در زیباساختن شهر خودشان، باعث ایجاد تعلق خاطر بیش از پیش به آن و تلاش برای حفظ و نگهداری و زیباسازی آن می شود.
مهندس گرامی معاون فرهنگی شهرداری نیز در این برنامه با اشاره به برخی از اقدامات شهرداری در راستای حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری بیان داشت: بر این باوریم که محوریت فعالیت های شهرداری باید اقدامات نرم افزاری و فرهنگی باشد و در این میان نقش هنرمندان بسیار مهم بوده و آمادگی همکاری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را داریم.
رزمجو معاون متوسطه آموزش و پرورش نیز در بخش دیگری از این مراسم، به دستاوردهای هنرستان های شهرستان مرودشت و نقش پررنگ دانش آموزان در انتقال مفاهیم فرهنگی و هنری به محیط پیرامون اشاره نمود.
همچنین در ادامه مریم صالحی مسئول انجمن هنرهای تجسمی، ضمن تقدیر از همکاری تمامی نهادها و دست اندرکاران جشنواره، به ارائه گزارشی در خصوص نخستین جشنواره هنر محیطی شهرستان مرودشت پرداخت.
اجرای موسیقی توسط هنرمندان شکری زاده و سعیدی مهر و پخش کلیپ آثار جشنواره، از دیگر بخش های این برنامه بود.
این مراسم با معرفی آثار برتر و تجلیل از هنرمندان و گروه های منتخب پایان یافت.
در انتهای این برنامه با حضور مسئولین و علاقمندان، نمایشگاه آثار هنرجویان هنرستان زینب کبری و اعضای انجمن هنرهای تجسمی گشایش یافت.
آثار برتر به شرح زیر می باشد:
مقام اول: "طاووس" اثری مشترک از فاطمه مقدم منش و مرضیه رزمی 1/000/000 تومان جایزه نقدی
مقام دوم: "ترحیم درخت" اثری از مهدی برومندی، 800/000 تومان جایزه نقدی
مقام سوم: "آشیانه ها" اثری از مریم آرامیان سپهر، عالیه عابدی و سارا سالاری، 600/000 تومان جایزه نقدی

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

فیلم؛ از مهم ترین ابزارهای فرهنگی و تربیتی به ویژه برای کودکان و نوجوانان است سهرابی از رونمایی "فرنامک" سند چشم‌انداز توسعه فرهنگ و هنر فارس خبر داد فیلم فرناز زارعیان کارگردان جهرمی برگزیده‌ی اول جشنواره‌ی صربستان شد افتتاح نگارخانه "تارونه" در جهرم گشایش نمایشگاه دست آوردهای حوزه فرهنگ و هنر در فارس روز دوم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با استقبال مواجه شد دانش های تخصصی، باعث بالا رفتن بهره وری و رونق کسب و کار در هر حوزه ای شده است تصویر یک زندگی عاشقانه بر صحنه تماشاخانه استاد هودی جشنواره فیلم کودک و نوجوان در شیراز آغاز شد اکران فیلم های برگزیده کودک و نوجوان در شیراز تماشاخانه استاد لایق میزبان تئاتر لوپوس صالحی خطاب به مدیران جدید استانی: ردپاهای فرهنگی خود را در استان‌ها بیشتر کنید فارس نمایندگان خود را «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی» کشوری شناخت شیراز میزان کارآفرینان فرهنگی و هنری روستا و عشایر چهار استان عکاس هنرمند با اثرش سخن حکیمانه می گوید
آرشیو