پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

رونمایی از کتاب «مرا دیگر نمی یابی» در اوز

رونمایی از کتاب «مرا دیگر نمی یابی» در اوز
    -     کد خبر: 2441
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۱|۱۲:۴۵
سرویس :شهرستان ها >>
همزمان با روز بزرگداشت حکیم عمر خیام در سالن اجتماعات بیمارستان امیدوار اوز از کتاب مرا «مرا دیگر نمی یابی» رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، این کتاب نوشته لایق شیرعلی، شاعر معاصر تاجیکستانی است که به صورت دوزبانه توسط فرهاد ابراهیم پور چاپ و به خط فارسی و سیرلیک است.
حسن راهپیما، معاون و مسئول امور سیاسی و انتظامی بخشداری اوز با اشاره به فعالیت های ترویج کتاب و کتابخوانی در اوز و روستاها گفت: قرآن کتاب آسمانی و کتابی است که باید خواند و عمل کرد.
حسن راهپیما ادامه داد: جای خوشحالی است که اوز و به‌ تبع آن روستاها در بحث فرهنگ ‌ترویج کتابخوانی و مطالعه مشارکت خوبی دارند.
فروغ هاشمی، مسئول نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز نیز گفت: در شاهنامه فردوسی از خرد زیاد صحبت شده است و این ما هستیم که با خرد، دانش و بینش خود می توانیم در مسیر آگاهی گام برداریم.
فروغ هاشمی درباره فرهاد ابراهیم پور نیز گفت: شاعر و نویسنده ای بی ادعا که نه تنها برای شهر اوز بلکه برای جامعه و پیشرفت آن در تلاش هستند، شخصی که برای روستاها هم فعالیت می کند و یکی از اولین همراهان دبیرخانه پایتخت کتاب است که با کاروان دانایی و داستان های هرماهش همراه بود.

 


عبدالعزیز خضری، میرهاشم ریاحی، فرهاد رحمان زاده، مصطفی کارگر و دکتر مهرابی، فاطمه وزیری کیا و ناهید فاطمی و انس ملتفت از باشگاه کتابخوانی پروانه ها به صحبت و شعر خوانی پرداختند.
فرهاد ابراهیم پور، شاعر و نویسنده کتاب نیز در این نشست گفت: در سفری که به تاجیکستان داشتم روزانه یادداشت برمی داشتم و با کانون نویسندگان و رئیس و دبیر آن کانون آشنا شدم. پس از آن با خط سیرلیک آشنا شدم و متوجه شدم اشتراک زیادی با مناطق فرا رو داریم.در کتابخانه ملی تاجیکستان که ۱۱ میلییون جلد کتاب دارد بسیاری از نسخ کتاب ایرانی وجود دارد و بسیاری از خیابان های آنها به نام حافظ، سعدی، مولوی و رودکی است. لایق شیرعلی نیز یکی از شاعران تاجیکستان است که در سال ۱۳۲۰ در مزار شریف به دنیا آمده است. او در میان مردم و محافل ادبی محبوبیت خاصی دارد زیرا علاوه بر صداقت آنچه در توان داشته برای گسترش ارتباطات دریغ نکرده است. ۶ ماه طول کشید تا با خط سیرلیک آشنا شدم و این کتاب اولین کتاب دو زبانه است که در پیگیری آن دوست بزرگوارم آقای عبدالرزاق افسری همکاری زیادی داشت.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو