پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

رونمایی از کتاب «مرا دیگر نمی یابی» در اوز

رونمایی از کتاب «مرا دیگر نمی یابی» در اوز
    -     کد خبر: 2441
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۱|۱۲:۴۵
سرویس :شهرستان ها >>
همزمان با روز بزرگداشت حکیم عمر خیام در سالن اجتماعات بیمارستان امیدوار اوز از کتاب مرا «مرا دیگر نمی یابی» رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، این کتاب نوشته لایق شیرعلی، شاعر معاصر تاجیکستانی است که به صورت دوزبانه توسط فرهاد ابراهیم پور چاپ و به خط فارسی و سیرلیک است.
حسن راهپیما، معاون و مسئول امور سیاسی و انتظامی بخشداری اوز با اشاره به فعالیت های ترویج کتاب و کتابخوانی در اوز و روستاها گفت: قرآن کتاب آسمانی و کتابی است که باید خواند و عمل کرد.
حسن راهپیما ادامه داد: جای خوشحالی است که اوز و به‌ تبع آن روستاها در بحث فرهنگ ‌ترویج کتابخوانی و مطالعه مشارکت خوبی دارند.
فروغ هاشمی، مسئول نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز نیز گفت: در شاهنامه فردوسی از خرد زیاد صحبت شده است و این ما هستیم که با خرد، دانش و بینش خود می توانیم در مسیر آگاهی گام برداریم.
فروغ هاشمی درباره فرهاد ابراهیم پور نیز گفت: شاعر و نویسنده ای بی ادعا که نه تنها برای شهر اوز بلکه برای جامعه و پیشرفت آن در تلاش هستند، شخصی که برای روستاها هم فعالیت می کند و یکی از اولین همراهان دبیرخانه پایتخت کتاب است که با کاروان دانایی و داستان های هرماهش همراه بود.

 


عبدالعزیز خضری، میرهاشم ریاحی، فرهاد رحمان زاده، مصطفی کارگر و دکتر مهرابی، فاطمه وزیری کیا و ناهید فاطمی و انس ملتفت از باشگاه کتابخوانی پروانه ها به صحبت و شعر خوانی پرداختند.
فرهاد ابراهیم پور، شاعر و نویسنده کتاب نیز در این نشست گفت: در سفری که به تاجیکستان داشتم روزانه یادداشت برمی داشتم و با کانون نویسندگان و رئیس و دبیر آن کانون آشنا شدم. پس از آن با خط سیرلیک آشنا شدم و متوجه شدم اشتراک زیادی با مناطق فرا رو داریم.در کتابخانه ملی تاجیکستان که ۱۱ میلییون جلد کتاب دارد بسیاری از نسخ کتاب ایرانی وجود دارد و بسیاری از خیابان های آنها به نام حافظ، سعدی، مولوی و رودکی است. لایق شیرعلی نیز یکی از شاعران تاجیکستان است که در سال ۱۳۲۰ در مزار شریف به دنیا آمده است. او در میان مردم و محافل ادبی محبوبیت خاصی دارد زیرا علاوه بر صداقت آنچه در توان داشته برای گسترش ارتباطات دریغ نکرده است. ۶ ماه طول کشید تا با خط سیرلیک آشنا شدم و این کتاب اولین کتاب دو زبانه است که در پیگیری آن دوست بزرگوارم آقای عبدالرزاق افسری همکاری زیادی داشت.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

فیلم؛ از مهم ترین ابزارهای فرهنگی و تربیتی به ویژه برای کودکان و نوجوانان است سهرابی از رونمایی "فرنامک" سند چشم‌انداز توسعه فرهنگ و هنر فارس خبر داد فیلم فرناز زارعیان کارگردان جهرمی برگزیده‌ی اول جشنواره‌ی صربستان شد افتتاح نگارخانه "تارونه" در جهرم گشایش نمایشگاه دست آوردهای حوزه فرهنگ و هنر در فارس روز دوم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با استقبال مواجه شد دانش های تخصصی، باعث بالا رفتن بهره وری و رونق کسب و کار در هر حوزه ای شده است تصویر یک زندگی عاشقانه بر صحنه تماشاخانه استاد هودی جشنواره فیلم کودک و نوجوان در شیراز آغاز شد اکران فیلم های برگزیده کودک و نوجوان در شیراز تماشاخانه استاد لایق میزبان تئاتر لوپوس صالحی خطاب به مدیران جدید استانی: ردپاهای فرهنگی خود را در استان‌ها بیشتر کنید فارس نمایندگان خود را «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی» کشوری شناخت شیراز میزان کارآفرینان فرهنگی و هنری روستا و عشایر چهار استان عکاس هنرمند با اثرش سخن حکیمانه می گوید
آرشیو