پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

برگزاری سومین جشنواره مد و لباس فجر فارس در هفته عفاف و حجاب

برگزاری سومین جشنواره مد و لباس فجر فارس در هفته عفاف و حجاب
    -     کد خبر: 2440
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۱|۱۱:۱۲
سرویس :فرهنگی >>
نشست عوامل اجرایی و برنامه ریزی جشنواره مد و لباس فجر فارس با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و عوامل اجرایی این جشنوار برگزار شد.


صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، دبیر کارگروه استانی ساماندهی مد و لباس و دبیر سومین جشنواره مد و لباس فجر استان فارس در این نشست گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با راه اندازی بخش مد و لباس و برگزاری جشنواره هایی در این زمینه به دنبال آن است تا با ساماندهی مد و لباس، ضمن حمایت از طراحان و هنرمندان این هنر، زمینه شکوفایی و رونق آن را در جهت سبک زندگی ایرانی و اسلامی فراهم نماید.
صابر سهرابی ادامه داد: استان فارس که خواستگاه تمدنی فرهنگ و هنر ایران زمین به شمار می آید، دارای تنوع فرهنگی متفاوتی می باشد که همین امر زمینه ساز پوشش های متفاوت و متنوعی در فارس شده است و این خود نشان می دهد که فارس بایستی در این زمینه پیشرو، جریان ساز و سرآمد باشد.
دبیر سومین جشنواره مد و لباس فجر استان فارس افزود: در راستای حمایت از طراحان مد و لباس و با نگاه به نوع سبک زندگی، سومین جشنواره مد و لباس فجر استان فارس به همت مؤسسه مد و لباس نگاه نو مهسا حاجی میرصادقی در هفته عفاف و حجاب، برگزار خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، این جشنواره با جشنواره های پیشین از رشد کیفی بیشتر و بهتری برخوردار است و تلاش داریم تا با برگزاری موفق این جشنواره، سال آتی بتوانیم جشنواره را به صورت منطقه ای یا کشوری برگزار کنیم.
دبیر کارگروه استانی مد و لباس فارس خاطرنشان کرد: امید داریم که بتوانیم در این امر به گونه ای ظاهر شویم تا به عنوان الگویی در برگزاری جشنواره ها به ویژه مد و لباس ایرانی و اسلامی در کشور ظاهر شویم.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس گفت: فراخوان این جشنواره به زودی منتشر خواهد شد و علاقمندان می توانند در بازه زمانی اعلام شده در فراخوان، ثبت نام نمایند.
مهدی رنجبر، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این نشست گفت: در حاشیه این جشنواره برنامه های جنبی همچون کارگاه های طراحی و دوخت لباس و بررسی تخصصی آثار از دیدگاه تندرستی و سلامت، زیباشناسی و هنر پرداخته خواهد شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال