پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

فعالان «قرآن آباد ایران» تکریم شدند

فعالان «قرآن آباد ایران» تکریم شدند
    -     کد خبر: 24295
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۲۵|۲۲:۱۰
آیین تکریم از فعالان «قرآن آباد ایران» روستای محمدآباد دهستان خیر شهرستان استهبان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان استهبان برگزار شد.

پایگاه خبری هنر شیراز؛ با حضور صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، احمدرضا نداف معاونت قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، میرزاده معاون فرماندار استهبان و امید کیامرث رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استهبان، از فعالان قرآنی روستای محمد آباد استهبان تکریم شد و در این آیین، مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس به همراه جمعی از مسئولین شهرستانی با حضور در روستای محمدآباد استهبان بخاطر برگزیده شدن این روستا در جمع هفت روستای قرآنی کشور و ثبت این روستا به عنوان «قرآن آباد ایران اسلامی» از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مردم و مسئولین این روستا تکریم کردند.

در این دیدار که به منظور تکریم از مردم و مسئولین روستای محمد آباد استهبان در پی انتخاب این روستا در جمع ۷ روستای قرآنی کشور توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت، صابر سهرابی، در جمع صمیمی مردم روستا به سخنرانی پرداخت.

وی با اشاره به سفر اخیر مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به محمد آباد که موجب انتخاب این روستا به عنوان یکی از هفت روستای برگزیده قرآنی کشور شد اذعان داشت: از طرف معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، مبلغ ۷۵ میلیون تومان وام بلاعوض، ۵۰ میلیون وام کم بهره و معادل ۲۵ میلیون تومان کتب قرآن و ادعیه به فعالیت های قرآنی این روستا تعلق می‌گیرد و  و از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز مبلغ ۵ میلیون تومان به این روستا اهدا می‌گردد و کمک‌های بلاعوض بیشتری نیز ان‌شاءالله در اختیار این روستا قرار خواهیم داد.

سهرابی ابراز امیدواری کرد این روستا که از قبل به «قرآن آباد ایران» نیز شهره بوده است بتواند در مسیر فعالیت‌های قرآنی گام‌های بلندتری بردارد و ان‌شاءالله سال‌های آینده به عنوان روستای برتر قرآنی در جهان شناخته شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در بخشی از سخنانش ضمن تقدیر از مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(سلام الله علیها) و شخص حجت الاسلام و المسلمین شاهسونی مدیر این مؤسسه، به تأثیر اساسی فعالیت‌های مؤسسه بیت الاحزان در توفیقات و ارتقای جایگاه فرهنگی و قرآنی روستای محمد آباد اشاره کرد.

 وی با ارائه پیشنهادهایی جهت تنوع بخشیدن به فعالیت‌های قرآنی افزود: علاوه بر حفظ قرآن در زمینه ارائه مفاهیم قرآن کریم از طریق زبان هنر و رسانه نیز می توان اثرگذاری بیشتری در اقشار مختلف جامعه داشت و در فعالیت های قرآنی باید از این ابزار استفاده کرد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از این‌گونه فعالیت‌ها استقبال بیشتری خواهد نمود.

سهرابی در این دیدار از ساختمان در حال احداث بزرگترین مرکز حفظ شبانه روزی قرآن کریم کشور ویژه طلاب در این روستا بازدید و در جریان اقدامات انجام شده قرآنی این روستا قرار گرفت.

در پایان این دیدار فعالین قرآنی و فرهنگی روستا با دریافت لوح تقدیر توسط مدیر کل و مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس تقدیر شدند.

اسامی محمدآبادی هایی که در انتخاب روستای محمدآباد به عنوان روستای قرآنی کشور مشارکت و حضوری فعال در برنامه های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی داشته و توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس تجلیل شدند، شامل: حجت الاسلام والمسلمین علیرضا شاهسونی، حجت الاسلام علی اکبر شاهسونی، ابوالقاسم شاهسونی، صفی اله شاهسونی، رحیم شاهسونی عضو شورا، رحیم شاهسونی دهیار، داود اسلامی نسب، علی شاهسون خبرنگار، مجتبی شاهسونی فرزند مصطفی، فاطمه شاهسونی فرزند نادر، منیژه پور‌محمدی است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال