پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

هفدهمین سوگواره عاشورایی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس برگزار می شود

هفدهمین سوگواره عاشورایی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس برگزار می شود
    -     کد خبر: 24284
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۲۳|۰۹:۱۵
سرویس :فرهنگی >> ادبی
سوگواره عاشورایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس، امسال به هفدهمین منزل خود رسیده است، «دریغ» روایت آنانی که همسفر کاروان حسینی نشدند و از سعادت و شهادت و هم رکابی با سید جوانان بهشت جا ماندند.

پایگاه خبری هنر شیراز؛ پرستو برکتی- سوگواره عاشورایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس، امسال به هفدهمین منزل خود رسیده است، «دریغ» روایت آنانی که همسفر کاروان حسینی نشدند و از سعادت و شهادت و هم رکابی با سید جوانان بهشت جا ماندند، حکایت کسانی است که بر ساحل ماندند و به تماشای کشتی نشستگانی که به دیدار آشنا رفتند، اکتفا کردند، «دریغ» عنوان این محفل عاشورایی است.

جاماندگان از هجرت، سعادت، شهادت و هم رکابی و حضور در خیمه گاه حسین (ع) و نوجوانان و جوانان حاضر در کربلا موضوعات سوگواره هفدهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس را تشکیل می دهد.

اعضای نوجوان مراکز سطح استان، «نونگاه و نوجوان» ۱۲تا ۱۷ سال، مربیان مراکز و کارکنان دفتر استان آثار خود را به سوگواره ارسال کرده اند.

محورهای سوگواره در بخش فرهنگی شامل معرفی کتاب به صورت مجازی، قصه گویی، تحقیق و پژوهش و مداحی تعریف شد. شعر، داستان، متن ادبی و خاطره نویسی نیز محورهای بخش ادبی سوگواره بود و در بخش هنری نیز علاقه مندان می توانستند در زمینه نقاشی، پوستر و پویانمایی فعالیت و به خلق اثر بپردازند.

هفدهمین سوگواره عاشورایی کانون فارس روز پنجشنبه 25 شهریور 1400 در مجتمع فرهنگی هنری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با حضورمحمد  رضا سنگری، نویسنده، پژوهشگر و عاشورا پژوه به صورت مجازی برگزار می شود.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نوجوان فارسی به پنجمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران راه یافت فردا، پایان مهلت ارسال اثر به هشتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم میزبانی سعدی شیرازی از شب شعر "قاب ارغوان" پیشکسوتان هنر نمایش ممسنی برای توسعه هنر نمایش گرد هم آمده اند و تصمیم واحد گرفتند دفاع مقدس مجالی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی برگزاری آزمون خوشنویسی در اوز پاسداشت تلاش‌های آیت‌الله موسوی‌نژاد در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرودشت رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با یادروز حافظ برگزاری «تور دوچرخه سواری» در کانون «منتظران نور» جهرم برنامه های شهرستان های فارس ویژه روز شعر و ادب پارسی؛ گرامیداشت یاد استاد شهریار متقاضیان شهرستانی به فرهنگ و ارشاد همان شهر مراجعه کنند برگزاری آزمون خوشنویسی در مرودشت فراخوان راه‌اندازی مراکز فرهنگی هنری در مرودشت فارس ظرفیت برپایی جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم را دارد فعالان «قرآن آباد ایران» تکریم شدند
آرشیو