پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
مدیر کانون «دوستان آسمانی»:

مستند «روایت شیدایی» به همت کانون «دوستان آسمانی» تولید شد

مستند «روایت شیدایی» به همت کانون «دوستان آسمانی» تولید شد
    -     کد خبر: 24281
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۲۳|۱۶:۵۳
گواهیان گفت: مستند «روایت شیدایی» کاری از گروه رسانه ای کانون فرهنگی و هنری «دوستان آسمانی» جهرم تولید شد.

پایگاه خبری هنر شیراز؛ «مسعود گواهیان»، گفت: مستند «روایت شیدایی» تولید شده در گروه رسانه ای «ماح» وابسته به کانون فرهنگی و هنری «دوستان آسمانی» است که روایت پدر شهیدان مصطفی دخت از فرزندان شهیدش است.

مدیر کانون فرهنگی و هنری «دوستان آسمانی» جهرم افزود: در این مستند، «عبدالحسین مصطفی دخت» از نحوه و سیره زندگی شهیدان محمدرضا و ابراهیم مصطفی دخت و فداکاری های آنان در جبهه های حق علیه باطل سخن می گوید.

وی بیان کرد: شهید «ابراهیم مصطفی دخت» علاوه بر حضور فعال در عرصه ایثار و مجاهدت، به عنوان خبرنگار روزنامه «رسالت» در شهرستان جهرم فعالیت داشت و شهید «محمدرضا مصطفی دخت» نیز از دلاورمردانی بود که پیش از انقلاب در صف مجاهدان و مبارزان علیه رژیم منحوس پهلوی به مقابله با ظلم و جور زمان پرداخت و پس از آن نیز در جنگ تحمیلی و همگام با شهید چمران به میدان رفت و در دفاع از آرمان های نظام و انقلاب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مدیر کانون فرهنگی و هنری «دوستان آسمانی» با اشاره به عوامل تولید مستند «روایت شیدایی» عنوان کرد: این مستند به کارگردانی «عباس رحمانیان» تولید شده و تصویربرداری آن را «علی رحمانیان» و «محمدرضا قنبرنژاد» بر عهده داشته است.

پاسدار شهید «محمدرضا مصطفی دخت» سال ۱۳۵۹ در منطقه پاوه به هم قطارانش پیوست و معلم شهید «ابراهیم مصطفی دخت» نیز سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

همچنین «عبدالحسین مصطفی دخت» پدر شهیدان محمدرضا و ابراهیم مصطفی دخت ۲۱ شهریورماه و در سن ۹۳ سالگی به دلیل کهولت سن در گذشت.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نوجوان فارسی به پنجمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران راه یافت فردا، پایان مهلت ارسال اثر به هشتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم میزبانی سعدی شیرازی از شب شعر "قاب ارغوان" پیشکسوتان هنر نمایش ممسنی برای توسعه هنر نمایش گرد هم آمده اند و تصمیم واحد گرفتند دفاع مقدس مجالی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی برگزاری آزمون خوشنویسی در اوز پاسداشت تلاش‌های آیت‌الله موسوی‌نژاد در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرودشت رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با یادروز حافظ برگزاری «تور دوچرخه سواری» در کانون «منتظران نور» جهرم برنامه های شهرستان های فارس ویژه روز شعر و ادب پارسی؛ گرامیداشت یاد استاد شهریار متقاضیان شهرستانی به فرهنگ و ارشاد همان شهر مراجعه کنند برگزاری آزمون خوشنویسی در مرودشت فراخوان راه‌اندازی مراکز فرهنگی هنری در مرودشت فارس ظرفیت برپایی جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم را دارد فعالان «قرآن آباد ایران» تکریم شدند
آرشیو