پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس:

۱۶۶۰ هنرمند و فرهنگ‌ور دارای هنر کارت شدند

 ۱۶۶۰ هنرمند و فرهنگ‌ور دارای هنر کارت شدند
    -     کد خبر: 24280
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۲۳|۱۵:۴۶
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با مسئولان اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های شمال فارس دیدار و گفتگو کرد.

پایگاه خبری هنر شیراز؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشست با مسئولان اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های شمال فارس گفت: پس از رونمایی برش استانی نقشه مهندسی استان، همه دستگاه‌های فرهنگی و هنری به ویژه اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، بایستی همه برنامه‌ها و رویدادهای خود را بر پایه این راهبرد، برنامه‌ریزی و انجام دهند.
۱۶۶۰ هنرمند و فرهنگ‌ور استان فارس دارای هنر کارت شدند

صابر سهرابی در این دیدار گفت: در زمینه واگذاری ساختمان‌ها و مجتمع‌های فرهنگی و هنری استان، هنرمندان و فرهنگ‌وران یا مؤسسه‌ها و انجمن‌هایی در اولویت خواهند بود؛ چراکه آن‌ها بیش از دیگران به اهمیت و جایگاه کارکردی هنر و فرهنگ آشنا هستند.
سهرابی با اشاره به این که تا کنون 1660 هنرمند و فرهنگ‌ور استان، هنرکارت خود را دریافت کرده‌اند و هنرکارت، بستری مناسب برای شناسایی و خدمات‌رسانی به هنرمندان است ادامه داد: در این بازه، برای بیشتر دارندگان هنرکارت، مبلغ 1 و نیم میلیون تومان واریز و بیمه سه ماهه آنان نیز پرداخت شد. از سوی دیگر، به هنرمندانی دارای درجه یک هنری، 5 میلیون تومان، تسهیلات بلاعوض و به هنرمندان شناسنامه‌داری که دچار بیماری‌های سخت شده‌اند نیز 10 میلیون تومان، داده شده است.
وی با اشاره به تمدید تسهیلات کرونا در سامانه کارا تا بهمن ماه جاری، افزود: تسهیلات کم‌بهره 40 تا 100 میلیون تومانی از سوی این اداره کل و تا 800 میلیون تومان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به برخی از هنرمندان و فرهنگ‌وران داده شده است، خاطرنشان کرد: تسهیلات کرونا که از سامانه کارا در خواست داده می‌شود، تا بهمن ماه امسال تمدید شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به این که سنجه و مرجع جایگاه هنری را شورای هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام می‌کند، یادآور شد: ارزش درجه هنری، ارزش همان مدرک تحصیلی در رشته هنری است؛ از این رو هنرمندان سراسر استان می‌توانند درخواست درجه هنری به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مراجعه کنند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس افزود: گام پایانی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس، برداشته شده است و امید داریم تا 20 مهرماه از آن رونمایی کنیم. پس از رونمایی برش استانی نقشه مهندسی استان، همه دستگاه‌های فرهنگی و هنری به ویژه اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، بایستی همه برنامه‌ها و رویدادهای خود را بر پایه این راهبرد، برنامه‌ریزی و انجام دهند.
در حاشیه این نشست، از پوستر دهمین دوره جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز نیز رونمایی شد
بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره گفت: فراخوان این جشنواره در نیمه نخست مهرماه جاری منتشر می‌شود.
مرامی جدیدی افزود: در این جشنواره که بخش ویژه آن برای فیلم اولی‌هاست، فیلم‌های ساخته شده از سال 1398 تا کنون ارزیابی خواهد شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نوجوان فارسی به پنجمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران راه یافت فردا، پایان مهلت ارسال اثر به هشتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم میزبانی سعدی شیرازی از شب شعر "قاب ارغوان" پیشکسوتان هنر نمایش ممسنی برای توسعه هنر نمایش گرد هم آمده اند و تصمیم واحد گرفتند دفاع مقدس مجالی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی برگزاری آزمون خوشنویسی در اوز پاسداشت تلاش‌های آیت‌الله موسوی‌نژاد در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرودشت رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با یادروز حافظ برگزاری «تور دوچرخه سواری» در کانون «منتظران نور» جهرم برنامه های شهرستان های فارس ویژه روز شعر و ادب پارسی؛ گرامیداشت یاد استاد شهریار متقاضیان شهرستانی به فرهنگ و ارشاد همان شهر مراجعه کنند برگزاری آزمون خوشنویسی در مرودشت فراخوان راه‌اندازی مراکز فرهنگی هنری در مرودشت فارس ظرفیت برپایی جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم را دارد فعالان «قرآن آباد ایران» تکریم شدند
آرشیو