پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

پیام روز سینما از رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت

پیام روز سینما از رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت
    -     کد خبر: 24273
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۲۱|۱۴:۰۵
در دنیای رنگارنگ امروز که هر لحظه اش تولد صنعتی را نوید می دهد هنوز صنعت سینما پرچم دار جهان تصویر است. صنعتی که کوچک و بزرگ را، روبه روی خود می نشاند و از تمامی احساسات بشری با زبان تصویر، رنگ و نور سخن می گوید؛ صنعتی که با او همراه میشوی، با آدمهایش می خندی، اشک میریزی، به شوق می آیی و انتظار می کشی.

پایگاه خبری هنر شیراز؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ مهدی رنجبر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت به مناسبت روز ملی سینما در پیامی این روز را به سینماگران و هنرمندان این عرصه تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است:

در دنیای رنگارنگ امروز که هر لحظه اش تولد صنعتی را نوید می دهد هنوز صنعت سینما پرچم دار جهان تصویر است. صنعتی که کوچک و بزرگ را، روبه روی خود می نشاند و از تمامی احساسات بشری با زبان تصویر، رنگ و نور سخن می گوید؛ صنعتی که با او همراه میشوی، با آدمهایش می خندی، اشک میریزی، به شوق می آیی و انتظار می کشی.

هر آنچه که در سینما اتفاق می‌افتد انعکاس شرایط جامعه است و در این میان، سینمایی مبتنی بر ارزش های اخلاقی و انسانی است که برگرفته از فرهنگ و هنر اسلامی و ایرانی ماست و در این سینما، سینماگران نیز از فرهیختگان جامعه محسوب شده و مروج ارزش های انسانی و اخلاقی هستند.

 سینمای ایران از آغاز تاکنون با محوریت ارزش های اسلامی ایرانی، خالق آثاری برجسته و فاخر بوده است.

 اینجانب روز ملی سینما را به تمام کوشندگان سینما که با شناخت دقیق ایران و دنیای بیرون سعی در بهتر کردن هرچه بیشتر آثار خود کردند و هر روز برای ایران افتخار می کنند تبریک عرض کرده موفقیت و سربلندیشان را آرزومندم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نوجوان فارسی به پنجمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران راه یافت فردا، پایان مهلت ارسال اثر به هشتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم میزبانی سعدی شیرازی از شب شعر "قاب ارغوان" پیشکسوتان هنر نمایش ممسنی برای توسعه هنر نمایش گرد هم آمده اند و تصمیم واحد گرفتند دفاع مقدس مجالی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی برگزاری آزمون خوشنویسی در اوز پاسداشت تلاش‌های آیت‌الله موسوی‌نژاد در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرودشت رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با یادروز حافظ برگزاری «تور دوچرخه سواری» در کانون «منتظران نور» جهرم برنامه های شهرستان های فارس ویژه روز شعر و ادب پارسی؛ گرامیداشت یاد استاد شهریار متقاضیان شهرستانی به فرهنگ و ارشاد همان شهر مراجعه کنند برگزاری آزمون خوشنویسی در مرودشت فراخوان راه‌اندازی مراکز فرهنگی هنری در مرودشت فارس ظرفیت برپایی جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم را دارد فعالان «قرآن آباد ایران» تکریم شدند
آرشیو