پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس تاکید کرد

لزوم غنا بخشیدن به ادبیات عاشورایی برای کشف استعدادهای ناشناخته

لزوم غنا بخشیدن به ادبیات عاشورایی برای کشف استعدادهای ناشناخته
    -     کد خبر: 24267
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۱۹|۱۰:۱۰
سرویس :فرهنگی >> ادبی
سهرابی گفت: غنا بخشیدن به محتوای اشعار و ادبیات عاشورایی و جلوگیری از انحرافات و بدعت گذاری ها باعث شناختن استعدادهای ناشناخته شعرا و جذب آنها در این حوزه خواهد شد.

پایگاه خبری هنر شیراز، «صابر سهرابی»، با تاکید بر جایگاه شعر عاشورایی در جمع خبرنگاران گفت: اهمیت و ارزش شعر  عاشورایی نباید نادیده گرفته شود و برای سرودن شعر عاشورایی باید مطالعه فراوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: غنا بخشیدن به محتوای اشعار و ادبیات عاشورایی و جلوگیری از انحرافات و بدعت گذاری ها باعث شناختن استعدادهای ناشناخته شعرا و جذب آنها در این حوزه خواهد شد.

وی اضافه کرد: لازم است برای شناسایی، کشف و جذب استعدادهای ناشناخته شعرا و ظرفیت های ادبی مذهبی، رئیس هیئت مدیره موسسه «انديشه امامت» و دبیر سوگواره ملی عاشورایی اقوام و عشایر کشور اقدامات لازم را به انجام برساند.

سهرابی با تاکید بر لزوم ارتقای جایگاه شعر عاشورایی بیان کرد: شاعران عاشورایی نباید سطح کار خود را تنزل دهند و همواره باید آسیب‌ های شعر عاشورایی را در نظر بگیرند.

وی تاکید کرد: اشعار بسیاری داریم که ضمن برخورداری از فصاحت و بلاغت، ارزنده نیز هستند و مستند بودن آنها ارزش شعرا را چند برابر کرده است و تلاش دست اندرکاران سوگواره ملی عاشورایی اقوام و عشایر به ویژه موسسه فرهنگی و هنری «رهروان اندیشه امامت» و شاعران شرکت کننده در این سوگواره قابل تقدیر است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نوجوان فارسی به پنجمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران راه یافت فردا، پایان مهلت ارسال اثر به هشتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم میزبانی سعدی شیرازی از شب شعر "قاب ارغوان" پیشکسوتان هنر نمایش ممسنی برای توسعه هنر نمایش گرد هم آمده اند و تصمیم واحد گرفتند دفاع مقدس مجالی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی برگزاری آزمون خوشنویسی در اوز پاسداشت تلاش‌های آیت‌الله موسوی‌نژاد در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرودشت رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با یادروز حافظ برگزاری «تور دوچرخه سواری» در کانون «منتظران نور» جهرم برنامه های شهرستان های فارس ویژه روز شعر و ادب پارسی؛ گرامیداشت یاد استاد شهریار متقاضیان شهرستانی به فرهنگ و ارشاد همان شهر مراجعه کنند برگزاری آزمون خوشنویسی در مرودشت فراخوان راه‌اندازی مراکز فرهنگی هنری در مرودشت فارس ظرفیت برپایی جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم را دارد فعالان «قرآن آباد ایران» تکریم شدند
آرشیو