پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

امید آفرینی و افزایش اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی سرلوحه عمل اطلاع رسانی باشد

امید آفرینی و افزایش اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی سرلوحه عمل اطلاع رسانی باشد
    -     کد خبر: 24261
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۱۷|۱۲:۱۱
بیست و پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان فارس به ریاست دکتر احمدی زاده معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس با حضور مدیرکل ارشاد اسلامی و اعضاء برگزار شد.

پایگاه خبری هنر شیراز؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس در این جلسه که با رعایت پروتکل های بهداشتی در دفتر معاون سیاسی امنیتی استانداری برگزار شد،راهکارهای تقویت عملکرد رسانه‌ای و اطلاع رسانی در حوزه مقابله با شیوع کرونا و افزایش روند واکسیناسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ که در همین رابطه نمایندگان دستگاه های ذیربط از جمله علوم پزشکی با ارائه مستندات عملکرد دانشگاه علوم پزشکی دیدگاه‌های خود را مطرح نمودند.

در ادامه دکتر احمدی زاده رئیس شورای اطلاع رسانی استان فارس ،با گرامیداشت فرارسیدن ایام هفته دفاع مقدس و همچنین ایام اربعین حسینی گفت: فرهنگ دفاع مقدس، استقامت و ذلت ناپذیری عاشورایی وجه اشتراک ملت ایران است.

وی با اشاره به گذر از پیک پنجم کرونا در استان و کاهش مبتلایان و بیماران بستری ، از کلیه دستگاه ها، ادارات و رسانه‌ها درخواست کرد تا ضمن توجه ویژه و مستمر به موضوع مقابله با کرونا نکات مهم پیشگیری از این بیماری شامل رعایت فواصل اجتماعی، استفاده از ماسک و خودداری از همنشینی و سفرهای غیر ضروری را مرتبا به مخاطبین یادآوری نمایند .

وی تاکید کرد،در طول حدود دو سال اخیر مجموعه کادر درمانی و مدافعان سلامت ایثارگرانه برای خدمت به  هموطنان تلاش کردند و در این راه تعدادی از این فرشتگان نجات بشریت، جان خود را در جهاد فی سبیل الله و سلامت مردم از دست دادند که با گرامیداشت یاد و نام آن عزیزان به حق پیوسته  از زحمات و تلاش‌های همه کادر درمانی تقدیر و تشکر می گردد.

وی افزود متاسفانه حجم سنگین شیوع بیماری ،موجب خستگی و فرسایش مجموعه درمانی شده که امید است با توجه به افزایش سرعت واردات واکسن ، توسعه سالن ها و تزریق واکسن شاهد کاهش چشمگیر مبتلایان باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس گفت : با توجه به افزایش میزان  سهمیه واکسن در سطح استان فارس روند واکسیناسیون افزایش خوبی داشته و در این زمینه دانشگاه های علوم پزشکی با حداکثر تلاش به اقدامات لازم بمنظور واکسیناسیون مشغول هستند .

احمدی زاده با هشدار به هموطنان به رعایت مستمر پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد :گزارشات مجموعه های بهداشتی نشانگر کاهش مبتلایان در پیک پنجم و متاسفانه از نیمه مهر پیش بینی شروع موج ششم کرونا موسوم به لاندا خواهیم بود که در همین زمینه جلسات هماهنگی برگزار و افزایش آمادگی های لازم برای مواجهه با بیماری با توجه به دستورات ریاست محترم جمهوری  در دستور کار قرار گرفته است .

وی گفت :  با تلاش و پیگیری استاندار محترم فارس به دنبال وصول مطالبات و معوقات کادر پرستاری و درمانی هستیم که انشالله در سفر جاری دکتر رحیمی به تهران نتایج خوبی حاصل گردد.

احمدی زاده گفت: شورای اطلاع رسانی در راستای تحقق فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت مبنی بر امید آفرینی و تقویت اعتماد مردمی، ملزم است به دور از هر گونه بزرگنمایی در مقابل سیاه نمایی های دشمن و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی، دستاوردها، تلاش‌های کارکنان در سه قوه مجریه ،قضاییه و مقننه همچنین  نهادها و نیروهای مسلح را اطلاع رسانی نماید.

معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس گفت: با شروع فعالیت دولت جدید و به ویژه حضور ریاست محترم جمهوری در بین آحاد مردم، امید به خدمت و رفع مشکلات افزایش یافته و همه ما موظفیم با حمایت و اطلاع رسانی دقیق و صحیح از تلاشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی به افزایش اعتماد عمومی کمک کنیم.

احمدی زاده افزود :همه کارکنان به ویژه روابط عمومی دستگاهها باید بدون توجه به گرایشات سلیقه ای و سیاسی به موضوع  اطلاع رسانی خدمات  نظام جمهوری اسلامی  اهتمام داشته باشند ،چرا که مردم در قضاوت‌های خود از عملکرد نظام  به دولتها و گرایشات سیاسی کمتر توجه دارند .

وی با اشاره به تلاش‌های دولتمردان در همه ادوار گذشته تا کنون گفت : مجموعه تلاشهای ۴۰ساله دولتمردان کارنامه نظام مقدس جمهوری اسلامی است .

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت :رسانه های استان و فعالان فضای مجازی عملکرد موثر و بی نظیری در بحث اطلاع رسانی داشته و همواره تعامل رسانه ها با مجموعه شورای اطلاع رسانی در سطح کشور مثال زدنی است .

وی افزود: امیدواریم با همکاری بیشتر روابط عمومی دستگاههای اجرایی ،آموزشی با دانشگاه علوم پزشکی سطح اطلاع رسانی مقابله با کرونا تا نابودی کامل این بیماری افزایش مستمر داشته باشد .

دبیر شورای اطلاع رسانی استان فارس گفت :از ابتدای آغاز ماموریت اطلاع رسانی مقابله با کرونا؛ میزان فعالیتهای رسانه ای و فضای مجازی در استان فارس نسبت به سایر استانها در بخشهای تولید محتوا،مدیریت انتشار ،هماهنگی سازمانی با ارزیابی وزارت ارشاد اسلامی در سطح برتر قرار گرفته است .

صابر سهرابی افزود :تلاش خواهیم کرد در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در قالب برنامه های توجیهی رسانه ای و تولیدات محتوایی با همکاری مدیران دستگاهها موج اطلاع رسانی بمنظور افزایش اعتماد عمومی و آگاه‌سازی در زمینه خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در دهه پنجم عمر با برکت انقلاب ایجاد گردد .

در پایان مصوبات جلسه بمنظور ابلاغ و پیگیری توسط دستگاههای ذیربط اعلام شد .

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نوجوان فارسی به پنجمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران راه یافت فردا، پایان مهلت ارسال اثر به هشتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم میزبانی سعدی شیرازی از شب شعر "قاب ارغوان" پیشکسوتان هنر نمایش ممسنی برای توسعه هنر نمایش گرد هم آمده اند و تصمیم واحد گرفتند دفاع مقدس مجالی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی برگزاری آزمون خوشنویسی در اوز پاسداشت تلاش‌های آیت‌الله موسوی‌نژاد در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرودشت رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با یادروز حافظ برگزاری «تور دوچرخه سواری» در کانون «منتظران نور» جهرم برنامه های شهرستان های فارس ویژه روز شعر و ادب پارسی؛ گرامیداشت یاد استاد شهریار متقاضیان شهرستانی به فرهنگ و ارشاد همان شهر مراجعه کنند برگزاری آزمون خوشنویسی در مرودشت فراخوان راه‌اندازی مراکز فرهنگی هنری در مرودشت فارس ظرفیت برپایی جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم را دارد فعالان «قرآن آباد ایران» تکریم شدند
آرشیو