پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی جهرم تاکید کرد:

استقبال از کتابخانه های سیار ۶ برابر مکان ثابت است

استقبال از کتابخانه های سیار ۶ برابر مکان ثابت است
    -     کد خبر: 24251
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۱۵|۱۵:۳۸
سرویس :شهرستان ها >>
مجتبی امیرزاده با بیان اینکه راه‌اندازی کتابخانه سیار جهرم در گرو همت خیرین و فرهنگ دوستان است، گفت: با توجه به استقبال شش برابری از هر جلد کتاب در کتابخانه‌های سیّار نسبت به کتابخانه‌های مستقر، امیدواریم این مهم انجام پذیرد.

پایگاه خبری هنر شیراز؛ به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی جهرم، او افزود: انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان، در نظر دارد هشتاد درصد از هزینه ۵۰۰ میلیونی راه‌اندازی ۴ باب کتابخانه سیار در استان را پرداخت کند، به این شرط که حداکثر ۲۰ شهریور ۱۰۰ میلیون سهم شهرستان را پرداخت کنیم، در غیر این صورت شهرستان دیگری جایگزین می‌شود.

امیرزاده اظهار کرد: از مزایای ایجاد کتابخانه سیار در جهرم به محرومیت‌زدایی فرهنگی از روستاها متعدد شهرستان و مناطق عشایری، ارتقای ملموس سرانه مطالعه در جامعه هدف یعنی مناطق آسیب‌پذیر شهری، روستاها و عشایر شهرستان می‌توان اشاره کرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی جهرم عنوان کرد: همچنین ۴۰۰ میلیون هزینه راه‌اندازی توسط خیرین استان، شامل خرید خودرو، تجهیز و تامین کتاب و نشریه تأمین خواهد شد.

امیرزاده بیان کرد: هزینه ردیف استخدامی دائمی یک نفر نیروی دارای شرایط لازمتوسط نهاد کتابخانه‌ها به عنوان راننده و کتابدار، تأمین و سهمیه مستمر کتاب و نشریه توسط نهاد کتابخانه‌ها ارسال خواهد شد.

او خاطرنشان کرد: با توجه به فرصت ایجاد شده برای شهرستان، از فرهنگ‌دوستان و خیران درخواست می‌کنیم تأمین کل یا بخشی از مبلغ ۱۰۰ میلیون یاری کنند.

به گفته امیر زاده در صورت تمایل، پس از انجام مراحل قانونی، کتابخانه به نامی که خیرین پیشنهاد کنند، نامگذاری و شناخته خواهد شد.

او تأکید کرد: در کتابخانه‌های ثابت مستقر در شهرها و روستاها تقریباً همه کتاب‌ها یک بار امانت می‌روند، اما در کتابخانه‌های سیّار این رقم ۶ برابر است یعنی هر کتاب در سال حداقل ۶ بار امانت می‌رود و این نشان می‌دهد باید به کتابخانه‌های سیّار به طور جدی توجه شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نوجوان فارسی به پنجمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران راه یافت فردا، پایان مهلت ارسال اثر به هشتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم میزبانی سعدی شیرازی از شب شعر "قاب ارغوان" پیشکسوتان هنر نمایش ممسنی برای توسعه هنر نمایش گرد هم آمده اند و تصمیم واحد گرفتند دفاع مقدس مجالی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی برگزاری آزمون خوشنویسی در اوز پاسداشت تلاش‌های آیت‌الله موسوی‌نژاد در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرودشت رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با یادروز حافظ برگزاری «تور دوچرخه سواری» در کانون «منتظران نور» جهرم برنامه های شهرستان های فارس ویژه روز شعر و ادب پارسی؛ گرامیداشت یاد استاد شهریار متقاضیان شهرستانی به فرهنگ و ارشاد همان شهر مراجعه کنند برگزاری آزمون خوشنویسی در مرودشت فراخوان راه‌اندازی مراکز فرهنگی هنری در مرودشت فارس ظرفیت برپایی جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم را دارد فعالان «قرآن آباد ایران» تکریم شدند
آرشیو