پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

برگزاری نشست هماهنگی نمایش‌های مجازی در مرودشت

برگزاری نشست هماهنگی نمایش‌های مجازی در مرودشت
    -     کد خبر: 24247
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۱۴|۱۵:۱۰
سرویس :شهرستان ها >>
جامعه فرهنگی و هنری که بیشترین مخاطبان فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، با گنجینه‌ها و استعدادهای خود، توان اثرگذاری بسیاری در جامعه دارند؛ چراکه با بهره‌گیری این توانمندی‌ها، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را می‌توان از بین برد یا کاهش داد.

پایگاه خبری هنر شیراز؛ نشست هماهنگی نمایش‌های مجازی در زمینه آسیب‌های اجتماعی با حضور مهدی رنجبر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت، هادی امامی‌مقدم، مسئول انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان و دو تن از چهره‌های فیلم‌سازی مرودشت در این اداره برگزار شد.

مهدی رنجبر در این نشست یکی از رویکردهای ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: آسیب‌های اجتماعی و گرفتاری‌هایی که از آن‌ها به خانواده و مردم می‌رسد، بسیار مهم و حائز اهمیت است.
وی افزود: جامعه فرهنگی و هنری که بیشترین مخاطبان فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، با گنجینه‌ها و استعدادهای خود، توان اثرگذاری بسیاری در جامعه دارند؛ چراکه با بهره‌گیری این توانمندی‌ها، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را می‌توان از بین برد یا کاهش داد.
رنجبر یکی از کارکردهای این اداره را برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در راستای پیشگری و کاهش آسیب‌های دانست و ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به افزایش آسیب‌های اجتماعی در شهرستان و دوران مبارزه با بیماری کرونا که به بسته شدن بسیاری از مراکز فرهنگی و هنری و رکود برنامه‌های هنری انجامید و خستگی، بی‌حوصلگی و گاه ناامیدی را در جامعه به دنبال داشت، با بهره‌گیری از توانمندی هنرهای هفت‌گانه، برنامه‌هایی را در زمینه آسیب‌های اجتماعی، شیوه‌نامه‌های بهداشتی و آموزش مهارت‌های زندگی در راستای کاهش آسیب‌ها، افزایش شادابی و امید در جامعه را در دستور کار دارد.
هادی امامی‌مقدم، رئیس انجمن هنرهای نمایشی مرودشت نیز با اشاره به توانمندی بالا و بالندگی انجمن هنرهای نمایشی مرودشت در استان گفت: انجمن هنرهای نمایشی، سال‌های گذشته در زمینه آسیب‌های اجتماعی، نمایش‌های طنزی را برای مردم به نمایش گذاشت که شادابی بسیار و کاهش آسیب‌های اجتماعی را به همراه داشت.
پس از بررسی‌ها و گفتگوها، انجمن هنرهای نمایشی با هماهنگی و همکاری دیگر انجمن‌های فرهنگی و هنری آمادگی خود را برای ساخت نمایش‌های کوتاه مجازی ابراز داشت.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نوجوان فارسی به پنجمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران راه یافت فردا، پایان مهلت ارسال اثر به هشتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم میزبانی سعدی شیرازی از شب شعر "قاب ارغوان" پیشکسوتان هنر نمایش ممسنی برای توسعه هنر نمایش گرد هم آمده اند و تصمیم واحد گرفتند دفاع مقدس مجالی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی برگزاری آزمون خوشنویسی در اوز پاسداشت تلاش‌های آیت‌الله موسوی‌نژاد در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرودشت رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با یادروز حافظ برگزاری «تور دوچرخه سواری» در کانون «منتظران نور» جهرم برنامه های شهرستان های فارس ویژه روز شعر و ادب پارسی؛ گرامیداشت یاد استاد شهریار متقاضیان شهرستانی به فرهنگ و ارشاد همان شهر مراجعه کنند برگزاری آزمون خوشنویسی در مرودشت فراخوان راه‌اندازی مراکز فرهنگی هنری در مرودشت فارس ظرفیت برپایی جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم را دارد فعالان «قرآن آباد ایران» تکریم شدند
آرشیو