پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس پیشرفت‌های صنعت چاپ را از جلوه‌های دانش یک کشور برشمرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس پیشرفت‌های صنعت چاپ را از جلوه‌های دانش یک کشور برشمرد
    -     کد خبر: 24241
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۱۱|۱۵:۵۹
بیان این مطلب که، صنعت چاپ با عمر نزدیک به دو سده، پابه‌پای پیشرفت‌های دانش‌بنیان و دانش‌محور، خود را به روز نگه داشته است، عنوانی است که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پیامی به مناسبت روز چاپ اعلام داشته است.

پایگاه خبری هنر شیراز؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به مناسبت روز چاپ پیام زیر را صادر کرد:
بسم الله الرحمن الرحیم
یازدهم شهریور ماه، روز گرامی‌داشت صنعت چاپ، صنعتی هرچند نو با گستره جهانی و تأثیرگذار است. این صنعت، با عمر نزدیک به دو سده، پابه‌پای پیشرفت‌های دانش‌بنیان و دانش‌محور، خود را به روز نگه داشته است؛ تا آن جا که می‌توان آن را از جلوه‌های دانش یک کشور شمرد.
چاپ، صنعتی است که همه مردم را با خود درگیر کرده و نیاز است تا بیش از پیش به نیازمندی‌های این صنعت پرداخته شود و هم مردم و هم نهادها برای زنده نگه‌داشتن و پیشرفت آن تلاش کنند؛ چراکه اگر این صنعت، دچار فرسایش یا کندی در کارکردهایش شود، همه کشور را با خود درگیر خواهد کرد.
صنعت چاپ، مردمانی دارد که زیر فشارهای اقتصادی و تحریم‌هایی ستمگرانه‌ای که بر کشور ما افتاده است، دست بر زانو دارند و همه تلاش‌شان را به کار می‌برند؛ تا آن جا که کمتر کسی با دشواری‌های این پیشه سخت، آشناست.
چاپ، در این دوران کرونا، از مشاغل آگاهی‌بخش بود که با همه سختی‌ها ماند تا مردم بتوانند آن چه را باید بیاموزند.
بر خود لازم می‌دانم که دست این تلاش‌گران فرهنگی را بفشارم و بر دستان‌شان بوسه بزنم.
صابر سهرابی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نوجوان فارسی به پنجمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران راه یافت فردا، پایان مهلت ارسال اثر به هشتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم میزبانی سعدی شیرازی از شب شعر "قاب ارغوان" پیشکسوتان هنر نمایش ممسنی برای توسعه هنر نمایش گرد هم آمده اند و تصمیم واحد گرفتند دفاع مقدس مجالی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی برگزاری آزمون خوشنویسی در اوز پاسداشت تلاش‌های آیت‌الله موسوی‌نژاد در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرودشت رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با یادروز حافظ برگزاری «تور دوچرخه سواری» در کانون «منتظران نور» جهرم برنامه های شهرستان های فارس ویژه روز شعر و ادب پارسی؛ گرامیداشت یاد استاد شهریار متقاضیان شهرستانی به فرهنگ و ارشاد همان شهر مراجعه کنند برگزاری آزمون خوشنویسی در مرودشت فراخوان راه‌اندازی مراکز فرهنگی هنری در مرودشت فارس ظرفیت برپایی جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم را دارد فعالان «قرآن آباد ایران» تکریم شدند
آرشیو