پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

دومین نشست برنامه ریزی پایتختی کتاب در ممسنی

دومین نشست برنامه ریزی پایتختی کتاب در ممسنی
    -     کد خبر: 2402
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲۲|۱۴:۲۰
سرویس :شهرستان ها >>
دومین نشست برنامه ریزی پایتخت کتاب در فرمانداری شهرستان ممسنی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، دومین نشست برنامه ریزی پایتخت کتاب در  فرمانداری شهرستان ممسنی برگزار شد.
در این نشست که با حضور فرماندار، شهرداران و رؤسای شورای اسلامی شهر نورآباد، خومه زار و بابامنیر و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن کتابخانه عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
عارف اسحاقی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان هدف از برگزاری این نشست را برنامه ریزی برای حضور فعال در جشنواره پایتخت کتاب عنوان کرد و اظهار داشت: پایتختی کتاب یکی از سه جشنواره مهم است که در سال 93 آغاز شد.
اسحاقی افزود: پایتختی کتاب جشنواره ای است که با مشارکت شهرداران و دستگاه ها و نهاد های اجتماعی در خصوص ترویج کتابخوانی در شهرها و ارائه ایده ها و طرح های خلاق در این زمینه می باشد.
در ادامه داود ایوبی ایوبلو، فرماندار شهرستان ممسنی نیز در خصوص ظرفیت های شهرستان ممسنی در حوزه کتاب و کتابخوانی گفت: شهرستان ممسنی دارای ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی در زمینه کتاب و کتابخوانی است که از جمله این ظرفیت ها برگزیده شدن روستای فهلیان در سال های 95و 96 در بین روستاهای برتر و برگزیده ایران در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و همچنین انجمن کتابخانه این شهرستان بر اساس آمار و اطلاعات استانی یکی از انجمن های فعال استان در حوزه عضویت و امانت کتاب می باشد.
وی با اشاره به اینکه تعداد دانشجویان و محصلان در این شهرستان یکی دیگر از این ظرفیت هاست و دستگاه های فرهنگی و شهرداران باید طرح پایتخت کتاب فعالیت و مشارکت جدی داشته باشند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان رستم اختصاص موزه‌ای به «سووشون» دانشور احداث باغ موزه مشاهیر فارس ۱۰ ساله شد/ خبری از اتمام کار نیست نخستین جشنواره هنرهای محیطی مرودشت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد دیدار با خالق «باران خاطرات؛ زیر چتر ۷۵ سالگی» برپایی نمایشگاه نقاشی و مجسمه یاد یار «موزه کلمات» گنجینه‌ای از نامه‌های نویسندگان عکس های برگزیده جشنواره سیما و منظر شهری به نمایش در آمد شماره دوم نشریه داخلی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس منتشر شد نمایش فیلم مستند : " آ ر. بی . جی " در برنامه این هفته سینما غزل نمایش آثار ۴۰ زن طراح گرافیک همراه با رونمایی کتاب«ساختن وشکستن گرید» نمایشگاه «رمضانیه» شیراز آغاز شد/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: نمایشگاه قرآن با رویکردی تازه برپایی نمایشگاه های فرهنگی در ایستگاه های مترو شیراز توسعه می یابد گشایش گالری " سی عهد "در متروی نمازی شیراز لامرد رقیبی تازه برای نامزدی پایتختی کتاب در فارس
آرشیو