پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

دومین نشست برنامه ریزی پایتختی کتاب در ممسنی

دومین نشست برنامه ریزی پایتختی کتاب در ممسنی
    -     کد خبر: 2402
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲۲|۱۴:۲۰
سرویس :شهرستان ها >>
دومین نشست برنامه ریزی پایتخت کتاب در فرمانداری شهرستان ممسنی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، دومین نشست برنامه ریزی پایتخت کتاب در  فرمانداری شهرستان ممسنی برگزار شد.
در این نشست که با حضور فرماندار، شهرداران و رؤسای شورای اسلامی شهر نورآباد، خومه زار و بابامنیر و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن کتابخانه عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
عارف اسحاقی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان هدف از برگزاری این نشست را برنامه ریزی برای حضور فعال در جشنواره پایتخت کتاب عنوان کرد و اظهار داشت: پایتختی کتاب یکی از سه جشنواره مهم است که در سال 93 آغاز شد.
اسحاقی افزود: پایتختی کتاب جشنواره ای است که با مشارکت شهرداران و دستگاه ها و نهاد های اجتماعی در خصوص ترویج کتابخوانی در شهرها و ارائه ایده ها و طرح های خلاق در این زمینه می باشد.
در ادامه داود ایوبی ایوبلو، فرماندار شهرستان ممسنی نیز در خصوص ظرفیت های شهرستان ممسنی در حوزه کتاب و کتابخوانی گفت: شهرستان ممسنی دارای ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی در زمینه کتاب و کتابخوانی است که از جمله این ظرفیت ها برگزیده شدن روستای فهلیان در سال های 95و 96 در بین روستاهای برتر و برگزیده ایران در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و همچنین انجمن کتابخانه این شهرستان بر اساس آمار و اطلاعات استانی یکی از انجمن های فعال استان در حوزه عضویت و امانت کتاب می باشد.
وی با اشاره به اینکه تعداد دانشجویان و محصلان در این شهرستان یکی دیگر از این ظرفیت هاست و دستگاه های فرهنگی و شهرداران باید طرح پایتخت کتاب فعالیت و مشارکت جدی داشته باشند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند نوید بخش اتفاقات هنری در شیراز خواهد بود آغاز بازسازی ساختارهای تجسمی فارس با شروع تعمیرات نگارخانه وصال برگزاری جلسه دفاع از فیلمنامه برای دریافت بودجه از انجمن سینمای جوان شیراز فراخوان سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد فراخوان هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج اوایل مرداد‌ماه منتشر خواهد شد. استقبال از اجرای نماینده فارس در پنجمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین نشست تخصصی «کرامت انسانی در ادیان توحیدی» به میزبانی شیراز ۳۴ کتابفروشی به میدان طرح تابستانه کتاب آمدند دهه های آینده در تسخیر فرهنگ و هنر اسلامی است/ سرمایه گذاران به میدان هنر می آیند دو نمایش از شیراز به بخش صحنه ای جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی راه یافتند منطقه ای شدن جشنواره فجر مد و لباس اسلامی ایرانی در سال آینده مقام دوم بهترین کار جشنواره عشایر ایران زمین به هنرمندان نور آباد رسید نشست نقد و رونمایی کتاب رمان «و توی دروازه» در شیراز نقد و بررسی فیلم «در پوست من» راهیابی بیست نوازنده فارس به جشنواره ملی موسیقی جوان
آرشیو