پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس در گفتگو با ایرنا :

برنامه های فرهنگی متناسب با شئونات رمضان برگزار می شود

برپایی یازدهمین نمایشگاه قرآن فارس در ماه رمضان
    -     کد خبر: 2399
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲۲|۱۲:۴۱
سرویس :فرهنگی >>
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب برای بهره گیری از هنر به منظور ارتباط با خداوند است و از همین رو برنامه های مختلف فرهنگی متناسب با شئونات این ماه برای هنردوستان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، صابر سهرابی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا ماه مبارک رمضان را فرصتی برای توجه به آداب و فرهنگ قرب الهی خواند و گفت: حوزه فرهنگ، ادب و هنر فارس در همین راستا برنامه های فرهنگی متنوع و مختلفی را برای روزه داران در نظر گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: جریان سازی فرهنگ روزه و روزه داری انسان را آرام آرام به روزه دل می رساند که به معنای آن است که غیر خدا را در آن وارد نکند و تمام توجه انسان به ذات باری تعالی باشد و بداند که تنها قلب انسان مؤمن است که ظرفیت چنین پاداشی را دارد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس درخصوص برنامه های فرهنگی این ماه اظهار داشت: این اداره کل با همکاری مؤسسه بیت الأحزان حضرت زهرا (س) جشن حلول ماه رمضان و تجلیل از مربیان قرآن مؤسسات را در شهرستان ها برگزار می کند.
سهرابی با اشاره به اینکه برنامه هایی نیز با همکاری مؤسسه و اداره کل اوقاف و امور خیریه محفل انس با قرآن را مساجد و سایر نهادهای فرهنگی و مذهبی برگزار می شود، ادامه داد: افزون بر این، دیدارهایی با خانوده های قرآنی شهر شیراز و شهدای قرآنی تدارک دیده شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار داشت: برپایی نمایشگاه کتاب های قرآنی و آثار هنری با محوریت قرآن و اهل بیت در پایانه های مترو از دیگر برنامه های این ماه مبارک در شیراز است.
وی افزود: بداهه نویسی خوشنویسی، برپایی نمایشگاه های خوشنویسی، تجلیل از استادان پیشکسوت در حوزه خوشنویسی قرآنی، مشق شب قدر و جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) نیز از دیگر برنامه های ماه رمضان خواهد بود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس ابراز داشت: تفسیر سوره فرقان توسط آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، تجلیل از کاتبان وحی استان فارس و رونمایی از کتاب هایی با موضوعات قرآنی و تجلیل از نویسندگان و ناشران قرآنی که مورد توجه فرهنگ وران است، در ماه رمضان پیگیری می شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان رستم اختصاص موزه‌ای به «سووشون» دانشور احداث باغ موزه مشاهیر فارس ۱۰ ساله شد/ خبری از اتمام کار نیست نخستین جشنواره هنرهای محیطی مرودشت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد دیدار با خالق «باران خاطرات؛ زیر چتر ۷۵ سالگی» برپایی نمایشگاه نقاشی و مجسمه یاد یار «موزه کلمات» گنجینه‌ای از نامه‌های نویسندگان عکس های برگزیده جشنواره سیما و منظر شهری به نمایش در آمد شماره دوم نشریه داخلی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس منتشر شد نمایش فیلم مستند : " آ ر. بی . جی " در برنامه این هفته سینما غزل نمایش آثار ۴۰ زن طراح گرافیک همراه با رونمایی کتاب«ساختن وشکستن گرید» نمایشگاه «رمضانیه» شیراز آغاز شد/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: نمایشگاه قرآن با رویکردی تازه برپایی نمایشگاه های فرهنگی در ایستگاه های مترو شیراز توسعه می یابد گشایش گالری " سی عهد "در متروی نمازی شیراز لامرد رقیبی تازه برای نامزدی پایتختی کتاب در فارس
آرشیو