پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس در گفتگو با ایرنا :

برنامه های فرهنگی متناسب با شئونات رمضان برگزار می شود

برپایی یازدهمین نمایشگاه قرآن فارس در ماه رمضان
    -     کد خبر: 2399
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲۲|۱۲:۴۱
سرویس :فرهنگی >>
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب برای بهره گیری از هنر به منظور ارتباط با خداوند است و از همین رو برنامه های مختلف فرهنگی متناسب با شئونات این ماه برای هنردوستان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، صابر سهرابی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا ماه مبارک رمضان را فرصتی برای توجه به آداب و فرهنگ قرب الهی خواند و گفت: حوزه فرهنگ، ادب و هنر فارس در همین راستا برنامه های فرهنگی متنوع و مختلفی را برای روزه داران در نظر گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: جریان سازی فرهنگ روزه و روزه داری انسان را آرام آرام به روزه دل می رساند که به معنای آن است که غیر خدا را در آن وارد نکند و تمام توجه انسان به ذات باری تعالی باشد و بداند که تنها قلب انسان مؤمن است که ظرفیت چنین پاداشی را دارد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس درخصوص برنامه های فرهنگی این ماه اظهار داشت: این اداره کل با همکاری مؤسسه بیت الأحزان حضرت زهرا (س) جشن حلول ماه رمضان و تجلیل از مربیان قرآن مؤسسات را در شهرستان ها برگزار می کند.
سهرابی با اشاره به اینکه برنامه هایی نیز با همکاری مؤسسه و اداره کل اوقاف و امور خیریه محفل انس با قرآن را مساجد و سایر نهادهای فرهنگی و مذهبی برگزار می شود، ادامه داد: افزون بر این، دیدارهایی با خانوده های قرآنی شهر شیراز و شهدای قرآنی تدارک دیده شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار داشت: برپایی نمایشگاه کتاب های قرآنی و آثار هنری با محوریت قرآن و اهل بیت در پایانه های مترو از دیگر برنامه های این ماه مبارک در شیراز است.
وی افزود: بداهه نویسی خوشنویسی، برپایی نمایشگاه های خوشنویسی، تجلیل از استادان پیشکسوت در حوزه خوشنویسی قرآنی، مشق شب قدر و جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) نیز از دیگر برنامه های ماه رمضان خواهد بود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس ابراز داشت: تفسیر سوره فرقان توسط آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، تجلیل از کاتبان وحی استان فارس و رونمایی از کتاب هایی با موضوعات قرآنی و تجلیل از نویسندگان و ناشران قرآنی که مورد توجه فرهنگ وران است، در ماه رمضان پیگیری می شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

فیلم؛ از مهم ترین ابزارهای فرهنگی و تربیتی به ویژه برای کودکان و نوجوانان است سهرابی از رونمایی "فرنامک" سند چشم‌انداز توسعه فرهنگ و هنر فارس خبر داد فیلم فرناز زارعیان کارگردان جهرمی برگزیده‌ی اول جشنواره‌ی صربستان شد افتتاح نگارخانه "تارونه" در جهرم گشایش نمایشگاه دست آوردهای حوزه فرهنگ و هنر در فارس روز دوم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با استقبال مواجه شد دانش های تخصصی، باعث بالا رفتن بهره وری و رونق کسب و کار در هر حوزه ای شده است تصویر یک زندگی عاشقانه بر صحنه تماشاخانه استاد هودی جشنواره فیلم کودک و نوجوان در شیراز آغاز شد اکران فیلم های برگزیده کودک و نوجوان در شیراز تماشاخانه استاد لایق میزبان تئاتر لوپوس صالحی خطاب به مدیران جدید استانی: ردپاهای فرهنگی خود را در استان‌ها بیشتر کنید فارس نمایندگان خود را «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی» کشوری شناخت شیراز میزان کارآفرینان فرهنگی و هنری روستا و عشایر چهار استان عکاس هنرمند با اثرش سخن حکیمانه می گوید
آرشیو