پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

معاون هنری فرهنگ و ارشاد فارس از اعلام شهریه آموزشگاه های آزاد هنری استان خبر داد

معاون هنری فرهنگ و ارشاد فارس از اعلام شهریه آموزشگاه های آزاد هنری استان خبر داد
    -     کد خبر: 2387
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۱۹|۱۲:۳۹
سرویس :هنری >>
مهدی رنجبر معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از تعیین شهریه آموزشگاه های آزاد هنری درشیراز و سایر شهرستان های استان فارس خبر داد و گفت: تخطی از قیمت های مصوب، برخوردهای قانونی را به دنبال خواهد داش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز مهدی رنجبر با بیان این که شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه های هنری وزارت ارشاد، شهریه آموزشگاه های موسیقی، تجسمی، نمایش و خوشنویسی را به صورت دقیق و بر مبنای مدت زمان مشخص هر کلاس تعیین کرده است، اظهار داشت: براین اساس میزان شهریه هر جلسه کلاس آموزش موسیقی به مدت نیم ساعت (٣٠دقیقه) مبلغ ٥٠٠ هزار ریال و میزان شهریه هر جلسه کلاس آموزش تجسمی به مدت ١٢٠ دقیقه (دو ساعت) ٣٥٠ هزار ریال می باشد.

وی در ادامه افزود: میزان شهریه هر جلسه کلاس آموزش هنرهای نمایشی نیز با مدت زمان ١٢٠ دقیقه (دو ساعت)، ٣٥٠ هزار ریال می باشد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در خصوص شهریه آموزشگاه های خوشنویسی نیز به ارایه توضیح پرداخت و گفت: میزان شهریه آموزشی این هنر برجسته نیز برای هر کلاس ١٢٠ دقیقه ای مبلغ ٣٠٠ هزار ریال در نظر گرفته شده است.

رنجبر در پاسخ به این که اعمال این میزان شهریه برای تمام آموزشگاه های آزاد هنری در استان فارس یکسان است یا اینکه تفاوتی در دریافت شهریه توسط آموزشگاه های مستقر در شیراز و سایر شهرستان های استان وجود دارد؟ بیان داشت: تعرفه خدمات آموزشی در شهرستان ها پایین تر از شهر شیراز است و بر این اساس آموزشگاه های آزاد موسیقی در شهرستان ها برای هر جلسه ٣٠ دقیقه ای مجاز به دریافت مبلغ ٣٥٠ هزار ریال می باشند.

به گفته وی، میزان دریافتی آموزشگاه های آزاد تجسمی به ازای هر جلسه آموزشی ١٢٠ دقیقه ای ٢٥٠ هزار ریال و سقف دریافتی آموزشگاه های آزاد خوشنویسی ٢٠٠ هزار ریال به ازای هر جلسه دو ساعته می باشد.

رنجبر در پایان با بیان این که هنرآموزان جهت طرح هر گونه انتقاد و شکایت می توانند به سامانه بازرسی و شکایات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس یا اداره کل تعزیرات حکومتی مراجعه کنند، ابراز داشت: در حال حاضر ۳۳۵ آموزشگاه هنری در سطح استان فعال هستند که ۱۷۰ آموزشگاه در زمینه موسیقی، ۱۴۵ آموزشگاه تجسمی، ۱۳ آموزشگاه در زمینه نمایش و ۷ نمایشگاه در زمینه خوشنویسی به ارایه خدمات می پردازند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان رستم اختصاص موزه‌ای به «سووشون» دانشور احداث باغ موزه مشاهیر فارس ۱۰ ساله شد/ خبری از اتمام کار نیست نخستین جشنواره هنرهای محیطی مرودشت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد دیدار با خالق «باران خاطرات؛ زیر چتر ۷۵ سالگی» برپایی نمایشگاه نقاشی و مجسمه یاد یار «موزه کلمات» گنجینه‌ای از نامه‌های نویسندگان عکس های برگزیده جشنواره سیما و منظر شهری به نمایش در آمد شماره دوم نشریه داخلی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس منتشر شد نمایش فیلم مستند : " آ ر. بی . جی " در برنامه این هفته سینما غزل نمایش آثار ۴۰ زن طراح گرافیک همراه با رونمایی کتاب«ساختن وشکستن گرید» نمایشگاه «رمضانیه» شیراز آغاز شد/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: نمایشگاه قرآن با رویکردی تازه برپایی نمایشگاه های فرهنگی در ایستگاه های مترو شیراز توسعه می یابد گشایش گالری " سی عهد "در متروی نمازی شیراز لامرد رقیبی تازه برای نامزدی پایتختی کتاب در فارس
آرشیو