پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

آیین گشایش نمایشگاه خوشنویسی دستخط ۳ با نمایش آثار خوشنویسان برتر برگزار شد

آیین گشایش نمایشگاه خوشنویسی دستخط ۳ با نمایش آثار خوشنویسان برتر برگزار شد
    -     کد خبر: 2336
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۷|۲۳:۱۰
سرویس :هنری >>
مجموعه ای از آثار غلامحسین امیرخانی، علی شیرازی و مجتبی ملک‌زاده از استادان هنر خوشنویسی ایران شامگاه شنبه در مجموعه سرزمین سبز شهر جدید صدرای شیراز در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در آیین افتتاحیه این نمایشگاه برگزاری چنین رویداد هنری را برای شهر جدید صدرا افتخار بزرگی خواند و افزود: عمر این شهر جدید به کمتر از 25سال می‌رسد و چالش هویت و عدم تعلق شهروندان به محیط شان به دلیل نداشتن گذشته و تاریخ از معضلات آن است.
خلیل حاجی زاده تأکید کرد: در این زمینه وظیفه ما کمک به ایجاد تعلق خاطر و ارتقای هویت بخشی است.
وی اظهار داشت: پارسال هفته فرهنگی شهر صدرا با آثار نقاشی 80 هنرمند معاصر برگزار شد؛ همچنین شورای شهر صدرا تصویب کرد، هفته نخست خرداد ماه، مصادف با سالروز ملاصدرا که این شهر منتسب به وی است، همه ساله باعنوان هفته فرهنگی صدرا نامگذاری شود.

** شیراز به تالارهای درخور هنرمندان نیاز دارد
در ادامه این آیین، رئیس انجمن خوشنویسان فارس ابراز داشت: امروز شیراز باید به خود ببالد و افتخار کند که پاداش نیکی ها و خوبی هایش را در سیل اخیر به شکل های مختلف دریافت می‌کند.
مجید چیزفهم با بیان اینکه حضور جمعیت مشتاق در این نمایشگاه نشان دهنده نیاز شیراز به تالارهای ویژه و درخور اهالی هنر و فرهنگ است، گفت: مشکل اصلی ما در جامعه امروز فرهنگ است و تا فرهنگ درست نشود، اخلاق و رفتار جامعه هم اصلاح نخواهد شد.
وی تأکید کرد: رشد فرهنگی باعث تغییر الگوهای رفتاری می‌شود و به عنوان خدمتگزار در رشته‌های مختلف هنری خواستار سرمایه‌گذاری به منظور ارتقای امور فرهنگی هستم.
این هنرمند با بیان اینکه سرمایه‌گذاری هنری در درازمدت ثمر می‌دهد، گفت: گرچه سود این نوع سرمایه‌گذاری مانند ساخت و ساز نیست، پایه گذاری آن بسیار ضروری است.

** هنر خوشنویسی به دانشگاه راه می‌یابد
همچنین رئیس شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و چهره ماندگار در این آیین درخصوص آکادمیک شدن هنر خوشنویسی بیان داشت: فرهنگستان هنر این موضوع را در دستور کار قرار داده است و در حال تلاش هستیم با تعریف آیین نامه مناسب در چند ماه آینده بتوانیم مقدمات آن را فراهم کنیم.
غلامحسین امیرخانی افزود: بزرگترین حسن خوشنویسی ایران فعالیت در قالب انجمن و نهادی مدنی با 70 سال قدمت است و درخشان‌ترین و بزرگترین حسن این تشکیلات عظیم در غیر دولتی بودن آن است.
وی همچنین وجود استادان در حوزه خوشنویسی را حمایت ها و بستر سازی و مدیریت سالم در این مجموعه عنوان کرد.

** افتخار بزرگی برای فارس
محمدابراهیم انصاری لاری استاندار اسبق فارس نیز در این آیین عنوان کرد: برگزاری این نمایشگاه افتخار بزرگی برای فارس و شیراز است.
وی با اشاره به تاریخچه هنر خطاطی در قرون هفتم و هشتم هجری، حضور سه تن از استادان این هنر را در شیراز غنیمت دانست.
انصاری لاری اظهارداشت: این استادان هریک نه تنها در عرصه هنر که در عرصه معرفت و اخلاق نیز نمونه هستند و استقامت و پافشاری آن‌ها برای به اوج رساندن سبک قدما و نیز ساختارشکنی در این حوزه‌ها ستودنی است.
این نمایشگاه تا 14 اردیبهشت‌ماه در مجموعه سرزمین سبز شهر جدید صدرا از ساعت 11 تا 20 برای بازدید علاقه‌مندان برقرار است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

میزبانی استان فارس از چهارمین جشنواره ملی فانوس پرفورمنس «خاکینه» به مناسبت روز جهانی خاک در بوستان آزادی اجرا شد مهر کاشان میزبان دو اثر نمایشی از هنرمندان تئاتر مرودشت خواهد بود زنگ افتتاح تئاتر «ناخوانده» با حضور دکتر لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد «برای فـــروش» کولاژهای دیجیتال شی ما قادر پوردر گالری زی تشکیل تیم فوتسال بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی پسامهر با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد عامل موفقیت ایسنا استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق است تجلیل از جوانان فعال در سیل شهرک سعدی / راه اندازی سینما دیجیتال فرهنگسرای طاووسیه مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی چلچراغ تمدید شد علاقه مندان بازیگری مراقب فضای مجازی باشند تالار آزادی میزبان"عروسی مبارک" می شود پنج مدال طلا و نقره برای هنرمندان هنرستان شهید آوینی «مافیای شیر کاکائو ۲ » خوانش می شود بزرگداشت جمال زیانی شیراز شناس فقید برگزار می‌شود
آرشیو