پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
توسط ستاد شانزدهمین هفته بزرگداشت تئاتر معرفی شدند:

«زاویه» به کارگردانی مریم سعیدیان هنرمند جوان فارس ، در بخش رپرتوار کارگردانان

«زاویه» به کارگردانی مریم سعیدیان هنرمند جوان فارس ، در بخش  رپرتوار کارگردانان
    -     کد خبر: 2308
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۳۱|۱۴:۱۴
سرویس :هنری >>
زاويه (اقتباسي از نمايش پيكر زن همچون ميدان نبرد اثر ماتئي ويسني يك) به طراحی و كارگردانی مريم سعيديان برای شرکت در بخش رپرتوار کارگردانان شانزدهمین دوره هفته بزرگداشت تئاترمعرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، با اعلام ستاد شانزدهمین هفته بزرگداشت تئاتر هشت اثر پذیرفته شده در بخش‌ رپرتوار کارگردانان معرفی شدند

هشت اثر نهایی جهت شرکت در بخش‌ رپرتوار معرفی کارگردانان جوان شانزدهمین هفته بزرگداشت تئاتر   معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی شانزدهمین هفته بزرگداشت تئاتر، از میان 25 اثر رسیده به ستاد این مراسم آثار زیر توسط اعضای هیات مدیره کانون کارگردانان، احسان فکا و مسعود موسوی انتخاب شده اند:

۱- «آنها» به کارگردانی محمد بابایی
۲- «پنهان خانه پنج در» به کارگردانی امیر حسین ملک زاده
۳- «مادر» به کارگردانی مجید صد خسروی
۴- «زاویه» به کارگردانی مریم سعیدیان
۵- «بیداری خانه نسوان» به کارگردانی سهیلا جعفری
۶- «دیوستان» به کارگردانی مهدی ملکی
۷- «اکو سیستم» به کارگردانی پویا یادگاری
۸- «اسب سفید» به کارگردانی مارال محمدی

مریم سعیدیان از بازیگران جوان متولد نورآباد ممسنی است که از دوران خردسالی کار تئاتر را در کنار برادرانش اسماعیل و مرتضی سعیدیان از هنرمندان تئاتر نورآباد  آغاز و هم اکنون در قامت کارگردانی جوان به کار ادامه میدهد.

مریم سعیدیان پیش از این جوایز متعدد بازیگری خردسال ، بازیگری زن و .. را در جشنواره های تئاتر استانی و منطقه ای از آن خود کرده بود .

زاويه (اقتباسي از نمايش پيكر زن همچون ميدان نبرد اثر ماتئي ويسني يك) به طراحی و كارگردانی مريم سعيديان در شانزدهمین دوره هفته بزرگداشت تئاتر، به دبیری محمودرضا رحیمی و با حمایت مالی بانک گردشگری که  از هفتم تا چهاردهم اردیبهشت _ تهران برگزار می شود اجرا می شود.

دیگر عوامل این نمایش :

استاد راهنما: علي اكبر عليزاد
استاد مشاور: مرتضي سعيديان

بازيگران (به ترتيب ورود):
مريم سعيديان. درنا كمالو، رضا پهلوان، سعيد مسلمي، آزاده شفيعي

دستيار كارگردان: اميرحسين توكلي
طراح نور: اميرحسين توكلي
طراح صحنه: محمدراغب فرامرزي
دستياران صحنه: عباس لطفي، مجيد انصاري
طراح پوستر و بروشور: اكرم رودسرابي

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

ادبیات نمایشی رشته جدید موسسه آموزش عالی زند طرح «سینما کتاب» در شیراز آغاز می شود/اکران فیلم های اقتباسی جهان شصت‌وششمین پویش «فصل گرم کتاب» برگزار شد اجرای بزرگترین تعزیه میدانی کشور در صحرارود فسا اجرای تعزیه مردمی در روستای «فنجان» بوانات نقد و بررسی فیلم «یک اتفاق ساده» ٣١ شهریور، پایان مهلت ارسال اثر به دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم چراغ انجمن هنرهای تجسمی فارس روشن شد/ برپایی جشنواره های هنرهای تجسمی در شیراز روز ملی سینما ارتباط مخاطب و فیلمساز را صد چندان می کند برگزاری انتخابات بازرسان خانه مطبوعات فارس در پایان شهریورماه جاری نمایش فیلم کوتاه ایرانی" امیر علی "در امریکا ثبت نام دوره های تازه در مدرسه داستان نویسی حیرت کلاه برداری در شبکه های مجازی به بهانه ساخت فیلم های سینمایی در شیراز اجرای بزرگترین تعزیه میدانی کشور در صحرارود فسا نماینده مردم شیراز پای در دل اهالی مطبوعات نشست/ حداقل های کسب شده را از دست ندهیم
آرشیو