پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

پیگیری ساخت پردیس سینمایی امید مرودشت

به گزارش هنرشیراز؛ در دیدار مهدی رنجبر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت با سید مهدی مکی، شهردار این شهر و بهمن مردانی، از برگزیدگان جدید شورای اسلامی مرودشت سینما امید مرودشت و سرعت بخشیدن به ساخت آن پیگیری شد.
    -     کد خبر: 23062
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۴/۱۹|۱۳:۴۳
سرویس :شهرستان ها >>
مهدی رنجبر در این دیدار یکی از کارکردهای مهم شورای اسلامی و شهرداری را فراهم کردن زیرساخت‌های فرهنگی هنری دانست و گفت: این دو نهاد می‌بایست در کنار عمران و آبادی شهر و رفع مشکلات زیرساختی به فرهنگ و زیرساخت‌های فرهنگی و هنری نیز نگاه ویژه داشته و در این راه گام بردارند.

به گزارش هنرشیراز؛ در دیدار مهدی رنجبر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت با سید مهدی مکی، شهردار این شهر و بهمن مردانی، از برگزیدگان جدید شورای اسلامی مرودشت سینما امید مرودشت و سرعت بخشیدن به ساخت آن پیگیری شد.

مهدی رنجبر در این دیدار یکی از کارکردهای مهم شورای اسلامی و شهرداری را فراهم کردن زیرساخت‌های فرهنگی هنری دانست و گفت: این دو نهاد می‌بایست در کنار عمران و آبادی شهر و رفع مشکلات زیرساختی به فرهنگ و زیرساخت‌های فرهنگی و  هنری نیز نگاه ویژه داشته و در این راه گام بردارند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی مرودشت گفت: یکی از پروژه‌های فرهنگی و هنری که معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مرودشت در نظر گرفته، پردیس سینمایی امید است که در سال پیش با حضور استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس کلنگ‌زنی آن انجام شد. اکنون شهرداری می‌بایست برای جذب اعتبار تخصیص یافته این پروژه از سوی سازمان سینمایی کشور و همچنین تحقق خواسته به حق هنرمندان، تلاش‌های خود را آغاز کند.

سید مهدی مکی، شهردار مرودشت نیز توجه به فرهنگ را از کارکردهای اصلی این نهاد دانست و گفت: اگر در هر جامعه‌ای فرهنگ آن پیشرفت نماید، مشکلات و معضلات آن کمتر و آبادانی آن بیشتر می‌شود.

وی ساخت پردیس سینمایی مرودشت را از اولویت‌های کاری شهرداری دانست و افزود: در اعتبارات سال جاری شهرداری، افزون بر سه میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده که متاسفانه علی‌رغم انتشار دو بار آگهی مناقصه در رسانه‌ها برای انجام مراحل قانونی، به دلیل عدم استقبال شرکت‌ها، برای بار سوم آگهی مناقصه برای انتشار در رسانه‌ها فرستاده شده است. با مشخص شدن پیمانکار، کار ساخت آن آغاز خواهد شد.

بهمن مردانی، هم یکی از دغدغه‌های اصلی شورای جدید را توجه به زیرساخت‌های فرهنگی دانست و گفت: شورای جدید به جد درصدد رفع مشکل زیرساخت‌های فرهنگی و هنری شهر است و در این راه با همکاری شهرداری، متخصصین امر و اهالی فرهنگ و هنر، پیشنهادهایی را به شورا خواهیم برد.

مردانی افزود: ساخت پردیس سینمایی امید مرودشت، یکی از نیازهای شهر و خواسته‌های اهالی فرهنگ و هنر است که شورای اسلامی برای ساخت آن در کنار شهرداری خواهد بود.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال