پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

واکنش انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري فارس به جفا با فعالان رسانه

 واکنش انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري فارس به جفا با فعالان رسانه
    -     کد خبر: 2283
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۵|۱۶:۱۹
انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري استان فارس با صدور بيانيه اي نسبت به آنچه بي مهري و جفا به فعالان عرصه خبر و اطلاع رساني خوانده است از خود واکنش نشان داد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هنر شیراز به دنبال انتشار مطالب و اظهارنظرهاي مختلف در مجامع و برخي شبکه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي در خصوص رسانه، روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و عکاسان خبري و عملکرد آنها در انعکاس حوادث اخير شيراز، انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري استان فارس بيانيه‌اي صادر و نسبت به جفا و بي‌مهري با اصحاب رسانه انتقاد کرد.

متن کامل بيانيه انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري استان فارس چنين است؛

"بنام خداوند قلم و شرف

ن وَ اَلْقَلَمِ وَ ما يَسْطُرُونَ

روزنامه نگاري و خبرنگاري در استان فارس ميراث گرانبهايي است که از بزرگاني همچون ميرزا محمدصالح شيرازي، محمدجعفر اديب شيرازي، ميرزا اسدالله باسمه‌چي، علي‌قلي مخبرالدوله، ميرزا جهانگيرخان شيرازي، ميرزا محمدرضا شيرازي و ده‌ها مرد و زن بزرگ ديگر اين سرزمين سينه به سينه و نسل به نسل به جواناني رسيده است که امروز و به گواه تاريخ، دل در گرو توسعه و تعالي شهر و کشورشان دارند .

مردان و زناني که بدون هيچ ادعا و بزرگنمايي نقش بزرگي در تحولات سياسي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي کشور داشته اند. نقشي که با ورق زدن تاريخ ردپاي آن را مي‌توان در بزنگاه‌هاي مهمي از انقلاب‌هاي مشروطه و اسلامي گرفته تا جنگ تحميلي و ... به خوبي مشاهده کرد .

گرچه اين قشر همواره مظلوم، به توهين، قضاوت ‌ هاي ناعادلانه، احضار، توبيخ و ... در ادوار مختلف عادت کرده‌اند، اما به اعتقاد انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري استان فارس، قرباني کردن اهالي رسانه و مطبوعات در مسلخي که مطامع سياسي و منافع شخصي در آن نهفته است جفايي بزرگ، گناهي نابخشودني و تهمتي آشکار و ناجوانمردانه است .

فروردين ماه امسال و اتفاقات ناگوار ناشي از سيل در شهر شيراز گرچه آزمون بزرگي براي سرافرازي اهالي مطبوعات استان بود، اما گويي اين حضور اثرگذار و قابل تقدير عکاسان خبري، خبرنگاران و روزنامه نگاران فارس که با هدف اطلاع رساني از زواياي مختلف حادثه، تلاش براي ايجاد آرامش در جامعه و کمک رساني بهتر و اثرگذارتر به شهروندان، انجام شد و به چشم برخي از مسئولان نيز نيامد، مانند بسياري از اتفاقات به وقوع پيوسته در تاريخ مطبوعات فارس مورد بي مهري برخي افراد قرار گرفت.

تا جائيکه برخي از افراد و گروه‌ها براي رسيدن به اهداف و منافع شخصي و گروهي خود، يکي از زحمتکش‌ترين اقشار جامعه را به بدترين شکل ممکن مورد هجمه قرار دادند .

انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري استان فارس ضمن محکوم کردن اين گونه رفتارها و هشدار نسبت به تکرار چنين مواضعي، حق پيگيري حقوق از دست رفته و توهين به قشرشريف خبرنگاران، عکاسان خبري و روزنامه نگاران را از طريق مراجع قانوني به شکل حقيقي و حقوقي براي خود محفوظ مي‌داند .

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ"

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان رستم اختصاص موزه‌ای به «سووشون» دانشور احداث باغ موزه مشاهیر فارس ۱۰ ساله شد/ خبری از اتمام کار نیست نخستین جشنواره هنرهای محیطی مرودشت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد دیدار با خالق «باران خاطرات؛ زیر چتر ۷۵ سالگی» برپایی نمایشگاه نقاشی و مجسمه یاد یار «موزه کلمات» گنجینه‌ای از نامه‌های نویسندگان عکس های برگزیده جشنواره سیما و منظر شهری به نمایش در آمد شماره دوم نشریه داخلی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس منتشر شد نمایش فیلم مستند : " آ ر. بی . جی " در برنامه این هفته سینما غزل نمایش آثار ۴۰ زن طراح گرافیک همراه با رونمایی کتاب«ساختن وشکستن گرید» نمایشگاه «رمضانیه» شیراز آغاز شد/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: نمایشگاه قرآن با رویکردی تازه برپایی نمایشگاه های فرهنگی در ایستگاه های مترو شیراز توسعه می یابد گشایش گالری " سی عهد "در متروی نمازی شیراز لامرد رقیبی تازه برای نامزدی پایتختی کتاب در فارس
آرشیو