پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

واکنش انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري فارس به جفا با فعالان رسانه

 واکنش انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري فارس به جفا با فعالان رسانه
    -     کد خبر: 2283
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۵|۱۶:۱۹
انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري استان فارس با صدور بيانيه اي نسبت به آنچه بي مهري و جفا به فعالان عرصه خبر و اطلاع رساني خوانده است از خود واکنش نشان داد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هنر شیراز به دنبال انتشار مطالب و اظهارنظرهاي مختلف در مجامع و برخي شبکه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي در خصوص رسانه، روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و عکاسان خبري و عملکرد آنها در انعکاس حوادث اخير شيراز، انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري استان فارس بيانيه‌اي صادر و نسبت به جفا و بي‌مهري با اصحاب رسانه انتقاد کرد.

متن کامل بيانيه انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري استان فارس چنين است؛

"بنام خداوند قلم و شرف

ن وَ اَلْقَلَمِ وَ ما يَسْطُرُونَ

روزنامه نگاري و خبرنگاري در استان فارس ميراث گرانبهايي است که از بزرگاني همچون ميرزا محمدصالح شيرازي، محمدجعفر اديب شيرازي، ميرزا اسدالله باسمه‌چي، علي‌قلي مخبرالدوله، ميرزا جهانگيرخان شيرازي، ميرزا محمدرضا شيرازي و ده‌ها مرد و زن بزرگ ديگر اين سرزمين سينه به سينه و نسل به نسل به جواناني رسيده است که امروز و به گواه تاريخ، دل در گرو توسعه و تعالي شهر و کشورشان دارند .

مردان و زناني که بدون هيچ ادعا و بزرگنمايي نقش بزرگي در تحولات سياسي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي کشور داشته اند. نقشي که با ورق زدن تاريخ ردپاي آن را مي‌توان در بزنگاه‌هاي مهمي از انقلاب‌هاي مشروطه و اسلامي گرفته تا جنگ تحميلي و ... به خوبي مشاهده کرد .

گرچه اين قشر همواره مظلوم، به توهين، قضاوت ‌ هاي ناعادلانه، احضار، توبيخ و ... در ادوار مختلف عادت کرده‌اند، اما به اعتقاد انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري استان فارس، قرباني کردن اهالي رسانه و مطبوعات در مسلخي که مطامع سياسي و منافع شخصي در آن نهفته است جفايي بزرگ، گناهي نابخشودني و تهمتي آشکار و ناجوانمردانه است .

فروردين ماه امسال و اتفاقات ناگوار ناشي از سيل در شهر شيراز گرچه آزمون بزرگي براي سرافرازي اهالي مطبوعات استان بود، اما گويي اين حضور اثرگذار و قابل تقدير عکاسان خبري، خبرنگاران و روزنامه نگاران فارس که با هدف اطلاع رساني از زواياي مختلف حادثه، تلاش براي ايجاد آرامش در جامعه و کمک رساني بهتر و اثرگذارتر به شهروندان، انجام شد و به چشم برخي از مسئولان نيز نيامد، مانند بسياري از اتفاقات به وقوع پيوسته در تاريخ مطبوعات فارس مورد بي مهري برخي افراد قرار گرفت.

تا جائيکه برخي از افراد و گروه‌ها براي رسيدن به اهداف و منافع شخصي و گروهي خود، يکي از زحمتکش‌ترين اقشار جامعه را به بدترين شکل ممکن مورد هجمه قرار دادند .

انجمن صنفي خبرنگاران و عکاسان خبري استان فارس ضمن محکوم کردن اين گونه رفتارها و هشدار نسبت به تکرار چنين مواضعي، حق پيگيري حقوق از دست رفته و توهين به قشرشريف خبرنگاران، عکاسان خبري و روزنامه نگاران را از طريق مراجع قانوني به شکل حقيقي و حقوقي براي خود محفوظ مي‌داند .

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ"

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

فیلم؛ از مهم ترین ابزارهای فرهنگی و تربیتی به ویژه برای کودکان و نوجوانان است سهرابی از رونمایی "فرنامک" سند چشم‌انداز توسعه فرهنگ و هنر فارس خبر داد فیلم فرناز زارعیان کارگردان جهرمی برگزیده‌ی اول جشنواره‌ی صربستان شد افتتاح نگارخانه "تارونه" در جهرم گشایش نمایشگاه دست آوردهای حوزه فرهنگ و هنر در فارس روز دوم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با استقبال مواجه شد دانش های تخصصی، باعث بالا رفتن بهره وری و رونق کسب و کار در هر حوزه ای شده است تصویر یک زندگی عاشقانه بر صحنه تماشاخانه استاد هودی جشنواره فیلم کودک و نوجوان در شیراز آغاز شد اکران فیلم های برگزیده کودک و نوجوان در شیراز تماشاخانه استاد لایق میزبان تئاتر لوپوس صالحی خطاب به مدیران جدید استانی: ردپاهای فرهنگی خود را در استان‌ها بیشتر کنید فارس نمایندگان خود را «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی» کشوری شناخت شیراز میزان کارآفرینان فرهنگی و هنری روستا و عشایر چهار استان عکاس هنرمند با اثرش سخن حکیمانه می گوید
آرشیو