پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

عیدانه فرهنگ و ارشاد فارس به قطب آباد جهرم

عیدانه فرهنگ و ارشاد فارس به قطب آباد جهرم
    -     کد خبر: 2225
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۴|۱۴:۲۸
سرویس :شهرستان ها >>
آخرین نشست شورای اداری شهرستان جهرم و گشایش کتابخانه‌ی امام‌صادق (ع) قطب‌آباد با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ؛ آخرین نشست شورای اداری شهرستان جهرم با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و روح الله منوچهری، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های فارس، امام جمعه‌ی شهرستان جهرم و سایر مسئولین در فرمانداری جهرم برگزار شد.

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در آخرین نشست شورای اداری شهرستان جهرم با اشاره به گشایش کتابخانه امام صادق(ع) قطب آباد جهرم گفت: امیدوارم با اتفاقی که امروز خواهد افتاد و آن هم بسته شدن پرونده تلاش و جهادی حوزه عمرانی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در سال ٩٧ که گشایش یک مکان فرهنگی  است، نویدبخش شروع فعالیت‌های بیشتر این حوزه باشد.

صابر سهرابی با اشاره به موضوع کتاب خوانی و گسترش آن، ادامه داد: کتاب از دیرباز، حافظ و احیاکننده‌ی تفکر و اندیشه‌های والا و منبع عظیمی بوده که طالبان علم، اندیشه و حقیقت را سیراب نموده است. ارزیابی شرایط و امکانات موجود فرهنگی مبین این نکته است که امروزه کتاب می‌تواند یک وسیله مطمئن و کارآمد در بهینه‌سازی فضای فرهنگی جامعه مورد استفاده قرار گیرد.

سهرابی افزود: تجربه نشان می‌دهد که رشد، توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای بدون رشد فرهنگ کتاب‌خوانی امکان‌پذیر نیست و باید تاکید کرد که علی‌رغم رشد رسانه‌‌های جمعی، تا کنون هیچ رسانه‌ای نتوانسته نقشی را که کتاب در توسعه تمدن‌ها داشته است، ایفا نماید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: کتابخانه در انتقال علوم به افراد بسیار سازنده است. از این رو کتابخانه را می‌توان به عنوان کانون همایش صاحب‌نظران و موزه پرطراوت اندیشمندان در نظر گرفت. این نهاد کانونی می‌تواند بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان و دانش‌جویان را به ارمغان آورد. در واقع کسی که به کتابخانه قدم می‌نهد به گل‌گشت دل‌انگیز در مجمع دانشمندان و دانایان قدم نهاده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس خاطر نشان کرد: کتابخانه‌های عمومی در مناطق محروم و روستایی تنها امید و روزنه‌ی فعالیت‌های فرهنگی هستند؛ بنابراین بر ماست که با نگاه جدی‌تری به این مسئله نگاه کنیم و در تقویت آنها نیز کوشا باشیم.

روح الله منوچهری، مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی فارس نیز با اشاره به اینکه گشایش کتابخانه باعث می شود سرانه‌ی کتابخانه جهرم با این کتابخانه افزایش یابد، گفت: نیاز است برای کتابخانه‌ی مرکزی جهرم هم فکر اساسی شود.

پس از پایان نشست اداری، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، روح الله منوچهری، مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی فارس، به همراه مسئولین شهرستان جهرم، ضمن کلنگ‌زنی کتابخانه موسویه، کتابخانه‌ی امام صادق (ع) قطب‌آباد را با اعتباری بالغ بر سیزده میلیارد و پانصد میلیون ریال و در زمینی به متراژ ۱۰۴۰ متر زیر بنا شامل دو سالن‌ مطالعه، مخزن، فضای اداری، سوییت، اتاق‌های سمعی و بصری، کافی‌نت، نماز‌خانه و کافی‌شاپ می‌باشد افتتاح کردند.

گفتنی است کتابخانه امام صادق قطب‌آباد  که در سال ۱۳۸۷ کلنگ آن به زمین خورده، در دولت تدبیر و امید با پیگیری ها و جذب بودجه لازم  توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در اسفند ماه امسال به اتمام رسید و اکنون با ۱۳ هزار کتاب گشایش یافته است.

همچنین پل زیرگذر صادق‌آباد در محور جهرم لار نیز با حضور مسئولین جهرمی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گشایش یافت.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

فیلم؛ از مهم ترین ابزارهای فرهنگی و تربیتی به ویژه برای کودکان و نوجوانان است سهرابی از رونمایی "فرنامک" سند چشم‌انداز توسعه فرهنگ و هنر فارس خبر داد فیلم فرناز زارعیان کارگردان جهرمی برگزیده‌ی اول جشنواره‌ی صربستان شد افتتاح نگارخانه "تارونه" در جهرم گشایش نمایشگاه دست آوردهای حوزه فرهنگ و هنر در فارس روز دوم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با استقبال مواجه شد دانش های تخصصی، باعث بالا رفتن بهره وری و رونق کسب و کار در هر حوزه ای شده است تصویر یک زندگی عاشقانه بر صحنه تماشاخانه استاد هودی جشنواره فیلم کودک و نوجوان در شیراز آغاز شد اکران فیلم های برگزیده کودک و نوجوان در شیراز تماشاخانه استاد لایق میزبان تئاتر لوپوس صالحی خطاب به مدیران جدید استانی: ردپاهای فرهنگی خود را در استان‌ها بیشتر کنید فارس نمایندگان خود را «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی» کشوری شناخت شیراز میزان کارآفرینان فرهنگی و هنری روستا و عشایر چهار استان عکاس هنرمند با اثرش سخن حکیمانه می گوید
آرشیو