پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
برگی از تاریخ؛

اعتراض نماینده جهرم به تهاجم فرهنگی در سال ۱۳۴۳

روزنامه اطلاعات ۲ اسفند ۱۳۴۳
    -     کد خبر: 17750
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲|۱۳:۲۷
سرویس :شهرستان ها >>
دختر و پسری که از مدرسه می‌گریزند و به دیدن چنین فیلم‌هایی می‌روند، طپانچه‌کش و چاقوکش و احیانا به صورت هنرپیشه سینما درمی‌آیند و نسل جوان مملکت را به ورطه سقوط می‌کشند.

به گزارش هنر شیراز؛‌ روزنامه اطلاعات در شماره 11617 مورخ یکشنبه 2 اسفند ماه 1343 گزارشی از نشست مجلس شورای ملی ایران را با تیتر فیلم های خلاف اخلاق نسل جوان را تهدید می‌کند! در صفحه نخست خود آورده است.

اثرات فیلم‌های سینماها در روحیه جوانان و لزوم کنترل شدید دولت بر این وسیله تفریح همگانی، امروز در جلسه علنی مجلس شورای ملی، به وسیله چند تن از نمایندگان مورد بحث قرار گرفت و چند لایحه دولت بررسی شد.

در بخشی از این گزارش، گزیده‌ای از سخنان حاج ابوالفضل حاذقی، نماینده جهرم نیز آورده شده است.
حاج ابوالفضل حاذقی، نماینده جهرم، نیز گفت: عده‌ای با مقدرات چندهزارساله ملت ما بازی می‌کنند و با وارد کردن و نمایش چنین فیلم‌هایی تیشه به ریشه یک ملتی می‌زنند. درحال‌حاضر یک جنگ بین خیر و شر در مملکت ما به‌وجود آمده است. ما باید سعی کنیم که خیر بر شر غلبه کند. این گونه فیلم‌ها برای ما ساخته نشده است.
دختر و پسری که از مدرسه می‌گریزند و به دیدن چنین فیلم‌هایی می‌روند، طپانچه‌کش و چاقوکش و احیانا به صورت هنرپیشه سینما درمی‌آیند و نسل جوان مملکت را به ورطه سقوط می‌کشند.
بنده از دولت استدعا دارم به آن کمیسیون قانونی که مأمور سانسور فیلم‌هاست، دستور بدهد که به وظیفه خود شدیدتر عمل کند.
حاذقی سپس گفت: وزارت آموزش و پرورش، توجهش فقط به آموزش جلب شده و جنبه پرورش را فراموش کرده است. چرا معلمین با توالت و ناخن‌های لاک‌شده و حتی پاهای بدون جوراب در سر کلاس حاضر می‌شوند؟ وزارت آموزش و پرورش باید به جنبه پرورش نسل جوان هم به حد کافی توجه کند.*
--------------------------------------------------------------------------------------------
* کیهان، 2 اسفند 1343، صص 1 و 11؛ اطلاعات، 2 اسفند 1343، صص 1 و 13.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال