پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

مسئول انجمن هنرهای نمایشی استهبان: مکان فعالیت اختصاصی می‌خواهیم

گردهمایی خانواده تئاتر استهبان
    -     کد خبر: 16709
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۱|۰۹:۱۲
سرویس :شهرستان ها >>
استهبان فارس از شهرستان‌های شاخص در زمینه تئاتر است و بر همین اساس مسئول هنرهای نمایشی این منطقه خواستار تامین مکان فعالیت اختصاصی(پلاتو) برای این هنر شد.

به گزارش هنر شیراز؛ علی مستفیضی مسئول انجمن هنرهای نمایشی استهبان اعلام کرد: تئاتر استهبان چند سالی است در سطح استانی و ملی خوش می درخشد اما از داشتن سالن پلاتو محروم است نیازی که با توجه به ظرفیت تئاتر شهرستان یک ضرورت است و خواست همگانی یکایک هنرمندان محسوب می شود.

مسئول انجمن هنرهای نمایشی که در آیین تجلیل از هنرمندان تئاتر در استهبان سخن می گفت بیان کرد:شیوع کرونا سومین جشنواره تئاتر سته بان را به تعویق انداخت مساله ای که هر چند ناگوار است اما این نوید را می دهیم که پس از اتمام کرونا برگزار خواهد شد.
مستفیضی آینده تئاتر استهبان را روشن توصیف کرد و ادامه داد: در سالیان اخیر دوره های آموزشی متعددی برای هنرمندان تئاتر برگزار شده است و زیرساخت های خوبی نیز در نمایش شهرستان ایجاد شده رویه ای که نتیجه بخش بوده است و حضور درخشان هنرمندان استهبانی در جشنواره های متعدد استانی وفرا استانی را به دنبال داشته است و صد البته امیدواریم زمینه ساز حمایت بیشتر مسئولان نیز باشد.
وی گفت: کمترین خواسته ی هنرمندان استهبانی داشتن پلاتوی اختصاصی است و از مسئولان می خواهیم این موضوع را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

پلاتو در هنر نمایش و تئاتر مکانی برای تمرین گروه های نمایشی است؛ پلاتو می تواند در کیفیت خروجی کار گروه های هنری تاثیرگذار باشد.

احمدرضا کمالی سروستانی فرماندار استهبان نیز که این در گردهمایی حضور داشت، با تاکید بر خواسته به حق اهالی تئاتر گفت: با مشکلات زیادی مواجه هستیم اما حتی المقدور خواسته های هنرمندان را دنبال می کنیم چرا که به میزان اثربخشی مثبت و سازنده این قشر واقف هستیم.
فرماندار استهبان بیان کرد: کرونا بسیاری از مشاغل را تحت الشعاع خود قرار داده است و هنرمندان تئاتر نیز از این معضل آسیب های بسیاری دیده اند چالشی که هرچند ناگوار است اما امیدواریم با رعایت بیشتر دستورالعمل های بهداشتی بزودی برطرف شود.
امید کیامرث رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استهبان هم در این آیین بر لزوم پیگیری خواسته های هنرمندان تاکید کرد و گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی  هنر تئاتر در این شهرستان رونق خاصی داشته است و هنرمندان استهبانی در دوران جنگ تحمیلی نیز توانسته اند شادی بخش رزمنده های سرفراز در پشت جبهه ها باشند، رویه ای که مایه مباهات ماست و از آن به عنوان یک سند افتخار یاد می کنیم.
کیامرث از حضور موفق هنرمندان استهبانی در جشنواره های مختلف قدردانی کرد و لزوم همکاری نهادهای مختلف برای تحقق نیازهای هنرمندان تئاتر را یک ضرورت دانست.
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی آیین تجلیل از هنرمندان تئاتر در استهبان به همت انجمن هنرهای نمایشی شهرستان، مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی استهبان و مساعدت شهرداری و شورای شهر این شهر  شامگاه پنجشنبه در استهبان فارس برگزار شد و با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی از هنرمندان تئاتر در این شهرستان تجلیل به عمل آمد.
استهبان در فاصله ی ۱۶۰ کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.

کلید واژه ها:

یاد

افتخار

سرفراز

رزمندگان

رزمنده

شادی

رونق

پیروزی

آیین

چالش

آسیب

واقف

کیفیت

حمایت

زمینه

درخشان

رویه

زیرساخت

آینده

نوید

ناگوار

تعویق

پلاتو

استهبان

علی مستفیضی

امید کیامرث

احمدرضا کمالی سروستانی

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استهبان

کار

شورای اسلامی شهر

فرماندار

سند

جنگ

بیکاری

انقلاب

انقلاب اسلامی

آسیب شناسی

کسب و کار

آموزشگاه

آموزش

نمایش

جشنواره نمایش

آسیب های اجتماعی

هنر

کرونا و شهر من

کرونا

کروناآرت

مشاغل فرهنگی و هنری

توصیه های بهداشتی در مقابله با کروناویروس جدید

آموزشگاه های هنری

ویروس کرونا

فرهنگ و ادب

فرهنگ

جشنواره تئاتر سته بان

هنرمندان فارس

شهرستان استهبان

کارگاه آموزشی

هنرشیراز

پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز

انجمن هنرهای نمایشی فارس

انجمن هنرهای نمایشی

دهه فجر

هنر شیراز

کلاس های آموزشی

نشست فرهنگی

فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس

جشنواره

تئاتر

اخبار هنرمندان

اخبار فرمانداری ها

اخبار شهرداری ها

هنرمندان ایران

اخبار هنری

انجمن

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال