پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس برای درگذشت بانوی نام آشنای هنر استان

پیام تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس در پی  درگذشت ناشر و کتابفروش پیشکسوت شیرازی
    -     کد خبر: 16586
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۳|۱۰:۴۴
سرویس :هنری >> تجسمی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس طی پیامی در گذشت بانو لادن چالاک؛ استاد و هنرمند هنرهای تجسمی برجسته و نام آشنای دیار فارس را به جامعه هنری و بویژه هنرمند و استاد دیارمان، جواد فیروزمند همسر ایشان تسلیت گفت.

به گزارش هنر شیراز؛ صابر سهرابی گفت: هر گاه هنرنمایی و نقاشی های مرحومه لادن چالاک که سال های بسیاری را با نگاه هنرمندانه نظاره میکنیم بر این باوریم که هنر و اندیشه ایشان دارای تاثیرات قابل توجهی در حوزه هنرهای تجسمی استان داشته و شناسنامهٔ آشکاری از شهر و دیارش را با خود همراه دارد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با ابراز اندوه از فقدان این بانوی نام آشنای هنر که در خانواده ای اصیل و سرشناس از اهالی شیراز بوده است، گفت: آثار و فعالیت های هنری او مایه بسی مباهات و افتخار است، چرا که عمر پربار خود را در راه خدمت به فرهنگ و هنر این سرزمین صرف کرد و در راه اشاعه هنرهای تجسمی گام های موثری برداشت.

سهرابی در پایان خاطر نشان کرد: جای خالی این گونه هنرمندان برای همیشه در شیراز و فارس احساس می شود و این ضایعه اسفناک را به بازماندگان آن هنرمند و جامعه هنرمندان، تسلیت عرض می دارم و از خدای متعال امیدوارم روحش را قرین آمرزش و آرامش ابدی نماید.

لادن چالاک این بانوی فقید هنرهای تجسمی، فارغ‌التحصیل کارشناسی نقاشی از دانشگاه تهران است و تأسیس آموزشگاه آزاد هنری نیل در شیراز و برگزاری دوره‌های تاریخ هنر و بررسی سبک‌های هنری در آموزشگاه نقش را در کارنامه هنری خود دارد و تدریس نقاشی در آموزشگاه‌های نیل، نقش، رود و دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد شیراز را داشته و برگزاری دوره‌های تربیت مربی نقاشی کودکان در آموزشگاه‌های مکعب و رود را نیز به همراه برگزاری دوره‌های آمادگی کنکور هنر به سرانجام رسانیده است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال