پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

کرونا، زکات و بازار موضوعات نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند

کرونا، زکات و بازار موضوعات نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند
    -     کد خبر: 16580
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۹/۲۹|۱۲:۵۷
سرویس :شهرستان ها >>
مهدی محمدی، دبیر شورای فرهنگ عمومی فراشبند هم در این نشست گفت: با توجه به اینکه ویروس کرونا دخالت‌های زیادی در زندگی و فرهنگ روزمره مردم داشته است، نیازمند ارتقای فرهنگ سلامت در شهرستان هستیم.
به گزارش هنر شیراز؛ هفتمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند با در زمینه‌های وضعیت کرونا، نظارت بر بازار و توزیع اقلام اساسی و زکات برگزار شد.
حجت‌الاسلام هادی ابراهیمی، رئیس شورای فرهنگ عمومی فراشبند در این نشست با اشاره به پیامدهای فرهنگی  و اجتماعی کرونا گفت: امروز همه ما از همه‌گیری این بیماری نگران هستیم و نابودی این ویروس تنها با مشارکت عمومی ممکن خواهد بود؛ پس با ایجاد ظرفیت‌ها و فرصت‌ها، تقویت روحیه جهادی و افزایش همبستگی و همراهی‌های مردم می‌توانیم مشکلات و پیامدهای برآمده از ویروس کرونا را از بین ببریم.
امام جمعه فراشبند بر لزوم تشدید نظارت‌ها بر بازار و شیوه توزیع اقلام اساسی مردم، در نقاط مختلف شهرستان تاکید کرد و افزود: باید با نظارت هدفمند برای کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از گران‌فروشی تلاش کرد.
وی گرانی‌های اخیر در کشور را افسارگسیخته و بی‌منطق دانست و بیان کرد: بخش عمده‌ای از این مشکلات به دلیل حضور واسطه‌ها و احتکار توسط افراد سودجواست.
رئیس شورای فرهنگ عمومی فراشبند ادامه داد: خوب است در گردآوری‌ زکات، شورای زکات را هم به مردم معرفی کنیم. اگر زکاتی که از مردم گرفته می‌شود، درست مدیریت شود، فقر در جامعه از بین می‌رود و این یک واقعیت است.
وی پرداخت زکات را زمینه‌ساز تزکیه و تطهیر جامعه و جلب رحمت الهی دانست و بیان داشت: زکات یکی از واجبات بسیار مهم الهی است که در کنار نماز به آن تاکید زیادی شده است.
 حمدالله عربلو، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری فراشبند نیز در این نشست گفت: بازرسی و نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی با همکاری اداره صنعت معدن تجارت، نیروی انتظامی و دستگاه‌های نظارتی با دقت بیشتری انجام می‌شود.
وی افزود: در راستای جلوگیری از گران‌فروشی، کم‌فروشی و احتکار، این بازرسی‌ها افزایش می‌یابد و با واحدهای متخلف برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.
معاون فرماندار فراشبند بیان کرد: رصد کنترل قیمت‌ها از سوی واحدهای تولیدی، تامین اقلام مایحتاج اساسی مردم، تشویق واحدهای صنفی فعال برای تامین نیاز بازار و رسیدگی به شکایات مردمی برای کنترل افزایش بی‌رویه قیمت‌ها و شیوه توزیع اقلام اساسی در دستور کار قرار گرفته است.
عربلو با اعلام وضعیت زرد کرونا در این شهرستان افزود:  اصنافی که شیوه‌نامه‌های بهداشتی و محدویت‌های اعلامی را رعایت نکنند و از دستورات ستاد مبارزه با کرونا تخطی کنند، طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.
مهدی محمدی، دبیر شورای فرهنگ عمومی فراشبند هم در این نشست گفت: با توجه به اینکه ویروس کرونا دخالت‌های زیادی در زندگی و فرهنگ روزمره مردم داشته است، نیازمند ارتقای فرهنگ سلامت در شهرستان هستیم.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی فراشبند افزود: همبستگی، تعامل و وحدت‌رویه در فعالیت‌های فرهنگی پیشگیرانه از اهمیت بسزایی برخوردار است که شورای فرهنگ عمومی در این راستا به‌درستی می‌تواند این موضوع را به انجام برساند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال