پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
۲۷ شهریورماه صورت گرفت:

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت روز شعر و ادب فارسی

صابر سهرابی
    -     کد خبر: 13515
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۲۷|۱۶:۳۱
سرویس :فرهنگی >> ادبی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پیامی به مناسبت روز شعر و ادب فارسی گفت: بر خود می‌بالیم که در دیار حافظ، سعدی، خواجو، شوریده و... زیسته‌ایم و در هوای شعر و شعور و ادبی که آنان برای‌مان به ارمغان گذاشته‌اند، نفس می‌کشیم.

به گزارش پایگاه خبری هنرشیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به مناسبت روز شعر و ادب فارسی، پیام زیر را صادر نمود:

 

به نام خداوند شعر و ادب

به نام آن آفریننده‌ای که سخنانش را با زیباترین واژگان و شاعرانه‌ترین چیدمان، برای انسان سخن گفته است.

این زیبا سروده‌های آفریدگار هستی، انسان را نیز به چیدمان زیبای واژگان خود برانگیخت تا بر گردونه واژگان بنشینند و ما را در دریای درون‌مایه‌های ژرف خود، بر کشتی سروده‌هایی زیبا، به تماشای آفریدگار بنشینیم.

شاعران، آفرینندگانی هستند که اندیش‌گاه‌شان را به پرواز در اوج آسمان تا شنا در دریاهای ژرف آفریده‌ها، گسترده‌اند و ما را به زیبایی آفریدگار رهنمون می‌سازند.

سرزمین ما، ایران را می‌توان پرورشگاهی دانست که شاعران و ادیبان بزرگی را برای جهان پرورانده است که انسان، تا همیشه بودنش، نیازمند سروده‌های ژرفناک آن‌ها خواهد بود. در این سرزمین پهناور و گسترده، البته فارس و شیراز جایگاهی ویژه داشته و دارند تا آن جا که دیار شعر و ادبش می‌خوانند.

بر خود می‌بالیم که در دیار حافظ، سعدی، خواجو، شوریده و... زیسته‌ایم و در هوای شعر و شعور و ادبی که آنان برای‌مان به ارمغان گذاشته‌اند، نفس می‌کشیم.

روز شعر و ادب پارسی، بزرگداشتی است برای همه ایران، به ویژه دیار پارس که خاستگاه شاعران و ادیبان بوده، هست و خواهد بود.

 

صابر سهرابی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال