پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
با معرفی آثار برگزیده مشخص گردید:

درخشش نمایش «حلزون بود و آکواریوم» ازشیراز در جشنواره «تئاتر مان»

تئاتر
    -     کد خبر: 13513
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۲۷|۱۶:۰۶
سرویس :هنری >> نمایش
تئاتر «حلزون بود و آکواریوم» در میان ۳ اثر برگزیده جشنواره ملی تئاتر آپارتمانی در قرنطینه (تئاتر مان) قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری هنرشیراز، تئاتر «حلزون بود و آکواریوم» به نویسندگی و کارگردانی مسعود احمدی با بازی شیما پورسهم الدین، غزال رفیعی و مهرداد سهامی پیرامون یک رویداد تئاتری است.

در خلاصه این تئاتر آمده است: «در دوران کرونا گروهی نمایشی تصمیم می‌گیرد تمرینات خود را شروع کند. کارگردان نمایش به علت مبتلا شدن به کرونا خود را داخل محفظه‌ای شیشه‌ای حبس کرده است و در همان خانه به همراه همسر و دیگر بازیگر اثر به تمرین دوباره نمایش می‌پردازند اما در همین حین حقایقی از گذشته این ۳ نفر بیان می‌شود.»

مسعود احمدی، کارگردان تئاتر «حلزون بود و آکواریوم» گفت: به نظر من تئاتر آپارتمانی یعنی جایی که مرز بین زندگی شخصی و زندگی هنری از بین می‌رود.

وی، اضافه کرد: با وجود اینکه اکثر هنرمندان، آنقدر غرق در ایده‌ها و افکار هنری خود هستند که حتی آثار خلق شده خود را مانند فرزندانشان می‌دانند و به همان میزان به آن وابستگی و علاقه دارند اما وقتی در فضای خانه و آپارتمان خود، دست به اجرا می‌زنند انگار که لایه‌های دیگری از خود نیز از لا به لای ایده‌ها و ساخته‌ها بیرون می آیند.

به گفته احمدی، شاید یک جور اعتماد به نفس به هنرمند داده می‌شود که می‌تواند بدون تمام واسطه‌ها خود را در مقابل مخاطب قرار دهد.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال