پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
با رقابت در ۱۰ بخش مختلف:

نخستین جشنواره کتاب سال فارس هفته آینده برگزار می‌شود

کتاب
    -     کد خبر: 13512
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۲۷|۱۶:۰۱
نخستین دوره جشنواره کتاب سال فارس، با بررسی ۱۱۱۹ کتاب در بخش‌های پژوهشی، داستان، شعر، کودک و نوجوان، مذهبی، روانشناسی، تاریخ، جغرافیا، پزشکی و علوم پایه هفته آینده در شیراز برگزار می‌گردد

به گزارش پایگاه خبری هنرشیراز، مهدی امیدبخش معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: نویسندگی و بیان اندیشه‌ها از یک سو و از سوی دیگر کتاب‌خوانی، آشنایی مردم را با اندیشه‌ها و دانش‌ها بیشتر خواهد کرد و این امر رشد فرهنگی، اجتماعی، علمی و ادبی را برای آنان به دنبال خواهد داشت.

امیدبخش ادامه داد: فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای فرهنگ‌سازی کتاب و کتاب‌خوانی، وظیفه نهادی خود می‌داند تا با شناساندن کتاب‌ها و نویسندگان به مردم، این امر را بیش از پیش رشد و گسترش دهد. لذا با این دیدگاه جایزه کتاب سال را برای شناساندن بهترین کتاب‌ها برای نخستین بار در فارس آغاز کردیم.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان داشت: امسال و در نخستین دوره جشنواره کتاب سال، در بخش پژوهشی 142، در بخش داستان 148، در بخش شعر 272، در بخش کودک و نوجوان 54، در بخش مذهبی 63، در بخش روانشناسی 68، در بخش تاریخ 71، در بخش جغرافیا 38، در بخش پزشکی 32 و در بخش علوم پایه 231 اثر به دبیرخانه فرستاده شد.

وی افزود: دبیرخانه این جشنواره که امسال نخستین دوره خود را برگزار می‌نماید، 1119 کتاب دریافتی را مورد بررسی قرار داده است و پس از داوری، در آیین پایانی این جشنواره برگزیدگان جشنواره شناخته خواهند شد.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال