پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
طی جلسه کارگروه فرهنگ و هنر شهرستان‌های رستم و ممسنی مطرح شد:

آغازی برای توسعه فرهنگ و هنر شهرستان رستم

کار گروه هنری رستم
    -     کد خبر: 12506
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۲۲|۰۰:۲۲
سرویس :شهرستان ها >>
کارگروه فرهنگ و هنر شهرستان رستم، ضمن تبادل نظرات بین اعضاء کارگروه و مسئولین، پیشنهاداتی در جهت تقویت شرایط فرهنگی شهرستان همراه داشت.

به گزارش پایگاه خبری هنرشیراز، سلسله جلسه های "کارگروه فرهنگ و هنر" که با حضور اهالی فرهنگ و هنر شهرستانهای ممسنی و رستم برگزار می شود، در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان رستم با حضور فرماندار، امام جمعه، بخشدار، معاون فرماندار، مسئولین ادارات آموزش و پرورش، گردشگری و میراث فرهنگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کارگروه فرهنگ و هنر شهرستان رستم برگزار گردید.

در این جلسه سید ابوطالب حسینی فرماندار رستم با مهم قلمداد کردن توسعه فرهنگی گفت: بدون شک بالاترین و والاترین عنصری که در موجودیت هر جامعه دخالت اساسی دارد، فرهنگ آن جامعه است.

فرماندار شهرستان رستم در جمع هنرمندان عضو کارگروه فرهنگ و هنر با تاکید بر پیشینه غنی فرهنگ و هنر در منطقه افزود: در سالهای اخیر برخی بدعت ها وارد بنای فرهنگی کشور شده است که باید مورد نقد و بررسی قرار گیرد. ایشان ضمن تشویق اعضاء کارگروه به اهداف فرهنگی گفت: اساساً فرهنگ هر منطقه هویت و موجودیت آن جامعه را تشکیل می‏ دهد و به صورت کل، فرهنگ است که ویژگی‌های مشترک به وجود آورندۀ هویت یک جامعه را رنگ می دهد.

حسینی با انتقاد از افتادن سایه شوم سیاست بر همه امور ادامه داد: به کمک هنرمندان باید کوشش کنیم تا سایه شوم سیاست را از امور بزداییم.

فرماندار شهرستان رستم ضمن استقبال از حضور و وجود کارگروه فرهنگ و هنر در کنار بدنه اجرایی افزود: این کارگروه یک فرصت و یک کمک ویژه خواهد بود که امیدواریم با پیشنهادات ارزنده کارگروه، فرهنگ و هنر در منطقه رونق پیدا کند و با نگاه توسعه محور، در همه امور گام برداریم.

در ادامه حجه الاسلام حسینی بوشهری امام جمعه شهرستان رستم در مورد اهمیت جایگاه فرهنگ و هنر تاکید کردند: مهمترین رکن هر جامعه‌ای، زیرساخت فرهنگی است و یکی از مسئولیت های دستگاههای متولی فرهنگ، تثبیت و برآورده کردن فرهنگ مورد نیاز آن جامعه و رشد و ارتقای فرهنگی است. ایشان ضمن اظهار احترام به اهالی فرهنگ و هنر افزودند: زمینه ارتقاء و تقویت امور فرهنگی در شهرستان محروم رستم باید آماده شوند.

امام جمعه شهرستان رستم در بخشی از سخنان خود، از آقای اسماعیل سعیدیان را برای شرکت و عضویت در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رستم دعوت کرد.

در ادامه این جلسه مسئولین ادارات آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بیان مشکلات حوزه فرهنگی شهرستان، از پیشنهادات و راهکارهایی که منجر به توسعه فرهنگی در شهرستان شود استقبال و اعلام حمایت کردند.

در پایان هنرمندان حاضر در جلسه انتقادات و پیشنهادهای مربوط به حوزه کاری خود را نیز ارائه دادند.

خلاصه پیشنهاداتی که در این نشست ارائه شد، بدین شرح بود:

1- حمایت از منزلت و جایگاه هنرمند و تولید آثار هنری در سال جهش تولید

2- همگرایی و همراهی بیشتر بین مسئولان و هنرمندان شهرستان

3- ساخت و تکمیل سالن آمفی تئاتر اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی رستم از نیمه ی دوم سال جاری

4- ساخت اماکن فرهنگی از جمله گالری و نگارخانه با مشارکت شهرداری در مرکز شهر مصیری

5- جذب و استخدام نیروی متخصص هنری در بدنه اداره فرهنگ و ارشاد با توجه به نیاز آن اداره محترم به نیروی انسانی

6- جذب اعتبارات لازم و استفاده از پتانسیل بخش خصوصی

7- اهمیت دادن به درس هنر در مدارس شهرستان و جذب نیروهای متخصص در  حوزه تدریس در مدارس

8- ایجاد تحول در صنعت فرش (با توجه به پتانسیل فرهنگی شهرستان و افراد متخصص و تحصیلکرده)

9- ترمیم، احیا و رسیدگی جدی به آثار میراث تاریخی و باستانی شهرستان

10- مشارکت ادارات و نهاد های فرهنگی در افزایش تولیدات هنری و حمایت از هنرمندان در کنار فعالیت های اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی

11- اجرایی شدن جشن هفته ی فرهنگ شهرستان رستم پیرو برگزاری جشن هفته فرهنگ ممسنی بزرگ

12- دعوت رسمی فرماندار شهرستان و جامعه‌ی هنرمندان از مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس جهت حضور در شهرستان و رسیدگی به مطالبات فرهنگی و هنری شهرستان

13- ایجاد نماد فرهنگی مشخص در شهرستان های رستم و ممسنی.

شایان ذکر است کارگروه فرهنگ و هنر ممسنی و رستم با نام ممسنی بزرگ همچنان برای گسترش و هموار کردن مسیر فرهنگ و هنر، راهش را  ادامه می دهد و بی تردید در این راستا نیازمند حمایت همه‌ی جامعه‌ی فرهنگ و هنر، مسولان شهرستانی، استانی و همچنین مردم با فرهنگ ممسنی بزرگ می باشد.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال