پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
طی فراخوانی مجازی اعلام شد:

قصه‌های بومی توسط انجمن هنرهای نمایشی خرامه گردآوری می‌شود

قصه های بومی
    -     کد خبر: 12502
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۱۸|۲۲:۴۱
سرویس :فرهنگی >> ادبی
انجمن هنرهای نمایشی شهرستان خرامه برای گردآوری قصه‌های بومی و محلی این شهر فراخوان داد.

به گزارش پایگاه خبری هنرشیراز به نقل از خبرگزاری مهر، این فراخوان به منظور حفظ آداب و سنن شهر زیبای خرامه و بسط و توسعه این فرهنگ در سطح جامعه داده شده و قصد دارد با مشارکت مردم، قصه‌های شفاهی، لالایی‌ها، متل ها، افسانه‌ها و… را جمع آوری کرده و ثبت و ضبط کند.

شناسایی و معرفی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های قصه گو، افسانه پرداز و…، ثبت و ضبط شفاهی و تهیه فیلم از قصه گویی این عزیزان و سایر علاقمندان به قصه، ثبت و ضبط لالایی‌ها، افسانه‌ها، شعرهای محلی، ضرب المثل ها و…، منابع شفاهی، مکتوب، یادداشت، عکس و جمع آوری اسناد و مدارکی که می‌تواند توانمندی‌های فرهنگی شهر خرامه را بیشتر نشان دهد از اهداف این فراخوان است.

بر این اساس، کلیه علاقمندان به حفظ فرهنگ بومی و محلی، شاعران، نویسندگان، دانش پژوهان، محققان، هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر که به میراث معنوی شهر می‌اندیشند، می‌توانند در این فراخوان مشارکت کنند.

کلیه مطالب جمع آوری شده به اسم افراد در ویژه نامه‌ای که به معرفی شهرستان می‌پردازد و قصه‌های مناسب و قابل بازنویسی به شکل مجموعه قصه‌های بومی شهرستان چاپ می‌شود.

آثار می‌تواند در قالب فایل صوتی و تصویری به شماره ۰۹۳۷۱۰۳۳۰۸۲ واتس آپ دبیرخانه انجمن هنرهای نمایشی شهرستان خرامه شود.

بنا به این گزارش، پایان شهریورماه جاری آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه انجمن‌های هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرامه است.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال