پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
با نگاه ویژه به مسائل اجتماعی و رویکرد آموزشی:

فراخوان نخستین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی جامعه‌نگار

جشنواره جامعه نگار
    -     کد خبر: 12497
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۱۸|۲۲:۱۴
سرویس :هنری >> نمایش
فراخوان اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی «جامعه نگار» استان فارس با نگاه ویژه به مسائل اجتماعی و رویکرد آموزشی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری هنرشیراز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز با همکاری انجمن هنر‌های نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به منظور ارتقا و اعتلای سطح کیفی نویسندگان بومی، اولین جشنواره ملی مجازی نمایشنامه نویسی همزمان با سال جهش تولید به صورت آنلاین برگزار می‌کند.

موضوع اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی «جامعه نگار» نگاه ویژه به مسائل اجتماعی و رویکرد آموزشی است.

در اهداف جشنواره تولید و دستیابی به متون جدید و با کیفیت مناسب با محوریت مسائل و موضوعات اجتماعی با رویکرد آموزشی برای همه رده‌های سنی، شناسایی، پرورش و معرفی استعداد‌های جوان و تازه، ارتقا و اعتلای هنر نمایشنامه نویسی تخصصی و موضوعی، پیوند تئاتر با مسائل و موضوعات اجتماعی و تشویق و حمایت از نمایشنامه نویسان برای تولید آثار فاخر به منظور توسعه ادبیات نمایشی در حوزه اجتماعی قرار دارد.

بر این اساس، شرکت برای عموم آزاد است و نمایشنامه باید با محوریت مسائل و موضوعات اجتماعی و با رویکرد اجتماعی نگارش شده باشد؛ آثار تألیفی برای همه رده‌های سنی (کودک و نوجوان، بزرگسال) در جشنواره پذیرفته می‌شود.

هنرمندان می‌توانند آثارشان را به نشانی ejtheater@gmail.com و یا در قالب پی دی اف با ذکر مشخصات نویسنده به شماره واتساپ ۰۹۱۷۴۸۶۴۶۶۵ ارسال کنند.

مهلت ارسال لوح فشرده آثار به اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی «جامعه نگار» تا ۳۰ مهرماه و اعلام نتایج آثار پذیرفته شده ۴ آذرماه ۹۹ و زمان برگزاری اختتامیه ۱۶ آذرماه ۹۹ است.

جوایز این جشنواره به ترتیب نفر اول لوح سپاس، تندیس، چاپ اثر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال، نفر دوم: لوح سپاس، تندیس، چاپ اثر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال، نفر سوم: لوح سپاس، تندیس، چاپ اثر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال و نفر چهارم تا دهم: لوح سپاس، تندیس، چاپ اثر است.

تمامی آثار ارسالی به اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی «جامعه نگار» توسط داوران حرفه‌ای و ملی ارزیابی خواهند شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال