پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
نشر کتاب:

امکان خرید آنلاین و تلفنی کتاب "روش‌شناسی نقد در خوشنویسی" مهیا شد

کتاب روش شناسی نقد
    -     کد خبر: 12493
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۱۱|۲۲:۲۷
کتاب روش‌شناسی نقد در خوشنویسی اثر هنرمند استان فارس که اخیرا منتشر گردیده، به صورت خرید تلفنی و آنلاین در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری هنرشیراز، کتاب "روش‌شناسی نقد در خوشنویسی" اثر دکتر حسین رضوی فرد که به تازه‌گی منتشر شده، به دلیل شرایط کرونا به صورت خرید تلفنی و آنلاین در دسترس علاقمندان قرار گرفت

نویسنده در این کتاب از منظر "فرم" به روش نقد در خوشنویسی با تاکید بر خط نستعلیق ورود کرده‌ و ضمن استفاده از تجربیات قُدما و معاصرین، به الگویی علمی برای نقد رسیده‌ که هم برای تمامی خطوط قابل استفاده است و هم با همه کاستی‌ها در کلّیتش مسبوق به سابقه نیست.

در توضیح پشت جلد کتاب آمده است: «اصول و قواعد خوش‌نویسی که در قالب سنت رساله‌نویسی و تاریخ شفاهی بر جای مانده، میراث ارزشمند قدما در زمینه آموزش خوش‌نویسی‌اند و گمان می‌رود برای ورود به نقد در حوزه خوش‌نویسی از منظر فرم، قابلیت تطبیق و تکمیل با روش‌های نقد علمی نوین را دارا هستند. در کتاب حاضر، ضمن شناخت روش‌های تحلیل، بررسی و نقد آثار خوش‌نویسی، در روشی چندمرحله‌ای از اصول و قواعد خوش‌نویسی سنتی، اصول و مبانی هنرهای تجسمی و اصول نظریه گشتالت برای ارزیابی و نقد آثار بهره برده شده و در پایان، الگویی برای نقد آثار خوش‌نویسی با خط نستعلیق ارائه شده است؛ الگویی که برای نقد خطوط دیگر نیز قابل استفاده خواهد بود. مطالعه این کتاب به همه استادان، پژوهشگران، هنرمندان و علاقه‌مندان هنر خوش‌نویسی توصیه می‌شود.»

این کتاب با شمارگان ۵۰۰ نسخه در ۲۴۵ صفحه با تصاویر رنگی و به قیمت ۶۰هزار تومان توسط پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر منتشر شده است.

علاقمندان جهت خرید آنلاین کتاب "روش‌شناسی نقد در خوشنویسی" می توانند با مراجعه به سایت پژوهشکده هنر (http://aria.honar.ac.ir) و از طریق کلیک بر آیکون "تهیه کتابها و نشریات پژوهشکده" اقدام نمایند

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال