پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
رئیس انجمن فیلم کوتاه شیراز در گفتگو با هنرشیراز:

در جشنواره نهم برخی فیلمنامه های قوی فدای مشکلات مالی ساخت شدند

محسن مقدم
    -     کد خبر: 12488
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۱۱|۰۱:۳۵
رئیس انجمن فیلم کوتاه شیراز در گفتگوی اختصاصی با هنرشیراز گفت: در نهمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز آثاری را دیدیم که فیلمنامه خیلی خوبی داشته ولی به لحاظ اینکه کارگردان شرایط مالی خوبی نداشته و مجبور بوده با حداقل امکانات مالی فیلم را بسازد و یک روزه و دو روزه کار را ببندد، کیفیت کارش خیلی افت کرده است.

به گزارش هنرشیراز، محسن مقدم در این گفتگو با اشاره به برگزاری موفق نهمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با انجمن فیلم کوتاه شیراز همکاری‌های خیلی خوبی دارد و حمایت‌های خیلی خوبی از برنامه هایی که توسط این انجمن برگزار می شود را به عمل می آورد و به طور حتم می‌شود گفت اگر حمایت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نبود، نهمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز شکل نمی گرفت. چون این دوره استثناً به خاطر شرایط بیماری کرونا به صورت آنلاین برگزار شد، که تجربه تازه‌ای هم برای ما، هم برای تیم اجرایی و هم برای برگزار کنندگانش مثل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بود. البته امسال کلیه جشنواره‌ها به همین صورت برگزار می‌شود و مختص این جشنواره نبود و کلاً برنامه ها به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

وی افزود:‌ من جا دارد به عنوان رئیس انجمن فیلم کوتاه شیراز تشکر کنم از مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس جناب آقای سهرابی و معاونت هنری سینمایی آقای مرامی و رئیس امور سینمایی آقای رنجبری که حمایت بسیار زیادی کردند برای برپایی این جشنواره فیلم کوتاه شیراز که نهمین دوره آن به صورت استانی برگزار شد.

رئیس انجمن فیلم کوتاه شیراز در مورد حمایت از فیلمسازان فیلم کوتاه هم گفت: چیزی که داوران به این نتیجه رسیدند حالا نه اینکه فقط اداره ارشاد که اداراتی مثل میراث فرهنگی، شهرداری و ادارات مختلفی که دستی در کار هنر دارند، و یا می‌توانند داشته باشند، بیایند و از فیلمسازها در بخش تولید حمایت کنند. یعنی ما آثاری را دیدیم که فیلمنامه خیلی خوبی داشته ولی به لحاظ اینکه کارگردان شرایط مالی خوبی نداشته و مجبور بوده با حداقل امکانات مالی فیلم را بسازد و یک – دو روزه کار را ببندد، کیفیت کارش خیلی افت کرده؛ در صورتی که اگر همین فیلمساز حمایت می‌شد، با فیلمنامه قویی که داشت مطمئناً فیلم خیلی خوبی از آب در می آمد.

حالا این اتفاق خوبی است که دارند از فیلمسازان حمایت می‌کنند و من پیشنهاد می کنم که اول به آنهایی که در جشنواره فیلم کوتاه حضور پیدا کردند می‌شود اطلاع رسانی کرد مبنی بر حمایت تولید و اینکه غیر از اداره ارشاد، بقیه ارگان ها هم پا پیش بگذارند و در این زمینه حمایت کنند از فیلمسازان؛ مثل شهرداری، میراث فرهنگی، اوقاف، و جاهای مختلفی که یک بخش فرهنگی و هنری هم در دستور کارشان دارند.

مقدم افزود: نظر من این است که در تولید فیلم بیشترین قسمت که خیلی اهمیت دارد بخش مالی آن است که صرف ساخت این اثر می شود و اگر حتی تنها در این زمینه حمایت شود، و حداقل این بخش را بتوانند حمایت کنند از فیلمساز، اتفاقات خوبی در زمینه فیلمسازی فیلم کوتاه شیراز رقم می‌خورد و اگر حتی در بخش‌های خصوصی هم تهیه کننده هایی پیدا شوند که از فیلم فیلمسازهای مستعد حمایت کنند، ما شاهد رشد خیلی زیاد فیلمسازان در شیراز خواهیم بود و به قول معروف فیلمسازهای مستعد را می‌توانیم حمایت کنیم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال