پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
تسلیت به جامعه هنری شیراز:

وداع تلخ با ۲ هنرمند شیرازی در روز تاسوعای حسینی

وداع
    -     کد خبر: 12487
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۱۱|۰۱:۳۱
سرویس :هنری >> نمایش
۸ شهریورماه مصادف با تاسوعای حسینی، جامعه هنری شیراز و فارس وداع تلخی با دو هنرمند ارزشمند تئاتر و هنرهای تجسمی داشت. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پیامهای جداگانه، این ضایعه را به جامعه‌ی هنری فارس تسلیت گفت

به گزارش پایگاه خبری هنرشیراز، ابراهیم برومندیان هنرمند هنرهای نمایشی که از 23 خرداد سال جاری به کما رفته بود، صبح شنبه 8 شهریورماه مصادف با تاسوعای حسینی به رحمت ایزدی پیوست. آنمرحوم به دلیل مشکلات کلیه در خانه بستری و به دلیل شیوع ویروس کرونا در خانه تحت درمان بود که پس از شدت گرفتن بیماری، پس از ۴ ماه قرنطینه خانگی از ۲۱ خرداد به بیمارستان نمازی منتقل و به دیار باقی شتافت/ برومندیان نمایش‌هایی از جمله "گاو تنبل، گرگ و روباه پوستین دوز، شهر روشنایی، روباه و خروس، جنگل سبز، جادوی اژدهای سه سر و بسیاری از آثار دیگر را با محوریت کودک و نوجوانان به همراه همسر هنرمند و یار و همراه  همیشگی خودشان، خانم رهرو اصفهانی بر روی صحنه برده است. او علاوه بر این کتاب شعر کودکان با عنوان قلب قهرمان را سروده است.

به همین مناسبت صابر سهرابی طی پیامی گفت: هر گاه آثار هنری مرحوم ابراهیم برومندیان که سال های بسیاری را با پرداختن به هنرهای نمایشی و بویژه، نویسندگی، کارگردانی و بازیگری در حوزه کودک و نوجوانان سپری کرد، مرور می‌کنیم، بر این باوریم که هنر و اندیشه ایشان دارای تاثیرات قابل توجهی در شهر و دیارش با خود همراه داشته است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با ابراز اندوه از فقدان این هنرمند، افزود: آثار و فعالیت های هنری او مایه بسی مباهات و افتخار است، چرا که عمر پربار خود را در راه خدمت به تاتر کودک و نوجوان این سرزمین صرف کرد و گام های موثری برداشت. جای خالی این گونه هنرمندان متخصص برای همیشه احساس می شود و این ضایعه اسفناک را به بازماندگان آنمرحوم، جامعه هنرمندان، تسلیت عرض می دارم و از خدای متعال امیدوارم روحش را قرین آمرزش و آرامش ابدی نماید.

 

همچنین در این روز اهالی هنر شیراز وداع تلخی هم با مرتضی محلاتی هنرمند هنرهای گرافیک، نقاشی، عکاسی و نام آشنای دیار فارس و مدیر مجموعه نگارخانه "هان" و کانون تبلیغاتی "سبز دریچه" داشتند.

مرتضی محلاتی دارای تحصیلات عالی در رشته هنرهای تجسمی، عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و متولد دیماه ٤٩ شیراز است. وی سوابقی همچون عضو هیئت انتخاب دومین جشن بزرگ تجسمی فارس – ۸۰ /عضو هیئت انتخاب و داوری دومین جشنواره هنرهای تجسمی استان بوشهر – ۸۱ / داور بخش گرافیک دومین جشنواره هنرهای تجسمی استان فارس – ۸۲ / داور بخش پوستر چهارمین جشنواره سراسری امام رضا – ۸۶ / نایب رئیس انجمن صنفی کانون های تبلیغاتی استان فارس ۸۲ – ۸۰ / مقام اول طراحی نشانه درهفتمین دوسالانه طراحان گرافیک ایران / مقام اول پوستر در اولین، دومین، چهارمین و پنجمین جشن فرهنگ فارس/ تقدیر در نمایشگاه طراحی پوستر بانک ملی و محیط زیست/ کسب مقام اول با عنوان طراح پیشرو در بخش بین الملل پوستر نهمین دوسالانه طراحان گرافیک ایران از سوی مجله الکترونیکی رنگ/ حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی در حوزه گرافیک نقاشی و عکاسی را در کارنامه هنری خود دارد

صابر سهرابی در پیامی به مناسبت فقدان این هنرمند گفت: هرگاه آثار هنری مرحوم مرتضی محلاتی که سال های بسیاری را با پرداختن به هنرهای تجسمی و بویژه گرافیک، نقاشی و عکاسی سپری کرد را مرور می کنیم، بر این باوریم که هنر و اندیشه ایشان دارای تاثیرات قابل توجهی در شهر و دیارش با خود همراه داشته است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با ابراز اندوه از فقدان این هنرمند، گفت: آثار و فعالیت های هنری او مایه بسی مباهات و افتخار است، چرا که عمر پربار خود را در راه خدمت به هنرهای تجسمی این سرزمین صرف کرد و گام های موثری برداشت. جای خالی این گونه هنرمندان متخصص برای همیشه احساس می شود و این ضایعه اسفناک را به بازماندگان آنمرحوم، جامعه هنرمندان، تسلیت عرض می دارم و از خدای متعال امیدوارم روحش را قرین آمرزش و آرامش ابدی نماید.

یادشان گرامی و روحشان شاد باد...

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال