پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس:

کتابخوانی مجازی «کتابستانه» در فارس آغاز می‌شود

روح الله منوجچهری
    -     کد خبر: 12463
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۲۲|۰۲:۰۰
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از اجرای طرح «کتابستانه»، به عنوان ویژه برنامه آموزشی و کتابخوانی مجازی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هنرشیراز به نقل از خبرنگار مهر، روح الله منوچهری ظهر دوشنبه 20 مردادماه در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه طرح کتابستانه در ادامه برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی در استان برنامه‌ریزی شده است، عنوان کرد: این طرح با استفاده از توانمندی‌های کتابداران استان فارس و برای نیمه دوم تابستان برنامه‌ریزی شده است و از ۲۵ مردادماه برگزار خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه این ویژه برنامه مرحله دوم برنامه‌های تابستانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی است، اضافه کرد: پیش از این نیز کارگاه آموزش داستان‌نویسی با تدریس احمد اکبرپور در ۱۰ جلسه به شیوه آنلاین برگزار شد و مورد استقبال بسیار مخاطبان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ویژه برنامه آموزشی و کتابخوانی مجازی کتابستانه، با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱ از صفحه رسمی اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس به آدرس farslibrary@ پخش می‌شود.

به گفته منوچهری، «قصه‌گویی»، «معرفی کتاب»، «آموزش‌های مهارتی» و «خوانش ادبیات کلاسیک» همچنین ویژه برنامه مخصوص ماه محرم از جمله برنامه‌های این طرح خواهد بود. این طرح از روز شنبه ۲۵ مردادماه آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: در این برنامه به نیاز تمامی مخاطبان توجه شده و کتابداران ویدئوهای ترویجی و آموزشی با موضوع مختلف و مناسب سنین کودک، نوجوان و بزرگسال تهیه کرده‌اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع بحران کرونا روند فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی در بستر فضای مجازی قرار گفته است، تأکید کرد: به دلیل اهمیت حفظ جان کتابداران و کاربران کتابخانه‌های عمومی، برنامه‌های ترویجی این سازمان به صورت غیرحضوری برگزار شده است و برنامه‌های مختلفی را برای اعضا برگزار کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه تابستان و خانه‌نشینی به دلیل شیوع بیماری فرصت مناسبی را در اختیار عموم مردم قرار داده است، گفت: کتابخانه‌های عمومی با برنامه‌های ترویجی و فرهنگی خود در ایام تابستان و خانه‌نشینی اجباری مهمان اوقات فراغت مردم شده‌اند و اعضا نیز از این برنامه‌ها استقبال کرده‌اند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال