پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
از سوی بسیج رسانه لامرد؛

خبرنگاران لامردی تجلیل شدند

بسیج رسانه
    -     کد خبر: 12455
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۱۹|۱۶:۴۸
خبرنگاران لامردی از سوی کانون بسیج رسانه این شهرستان تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه خبری هنرشیراز به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن صادقی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه لامرد در مراسم تجلیل از خبرنگاران توسط کانون بسیج رسانه شهرستان لامرد با اشاره به ایام غدیر اظهار کرد: غدیر نیاز ضروری انسان‌هاست و اگر انسان‌ها غدیر را جدی می‌گرفتند این مصائب نصیبشان نمی‌شد.

وی تصریح کرد: خبر را همانند امر به معروف باید در جای خودش و با شناخت کامل مطرح کرد.

همچنین سرهنگ سید محمود جعفری فرماندهی ناحیه مقاومت سپاه لامرد در این مراسم اظهار کرد: یک خبر دروغ می‌تواند جو جامعه را ملتهب کند و یک خبر صحیح نیز مانند آبی بر روی آتش است از این رو باید در نوشتن خبر دقت کرد.

وی شغل خبرنگاری را یکی از مشاغل خطیر خواند و عنوان کرد: شهید مرتضی کرمی در آن زمانی که ملزومات اولیه خبر در شهرستان لامرد نبود با مقوله خبر آشنا بود.

او خاطرنشان کرد: جامعه امروز نیاز به آرامش دارد و هرچه جامعه ملتهب باشد همانند انبار ترقه‌ای است که هر لحظه دچار آتش سوزی می‌شود.

در ادامه این مراسم حاج علی کرمی برادر شهید مرتضی کرمی به ذکر خاطراتی از این شهید عرصه خبر و رسانه پرداخت و گفت: در آن زمانی که امکانات اولیه خبر در لامرد موجود نبود شهید مرتضی با جدیت تمام با موتورسیکلت روزنامه‌ها و مجلات را در خُرجینی می‌گذاشت و به روستاهای اطراف لامرد باوجود صعب العبور بودن راههای آن زمان تا ده‌شیخ و چاه‌شرف می‌رفت و به فروش می‌رساند.

در ابتدای این مراسم از تمثال شهید مفقود الجسد مرتضی کرمی از پیشکسوتان عرصه خبر و رسانه رونمایی شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال