پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن:

اختتامیه نهمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز به صورت پخش زنده برگزار می‌شود

جشنواره فیلم کوتاه
    -     کد خبر: 12435
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۱۶|۰۲:۰۶
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از برگزاری آیین پایانی نهمین جشنواره فیلم کوتاه فارس همزمان با سالروز ورود نخستین گروه آزادگان سرافراز دفاع مقدس طی روزهای ۲۶ تا ۲۸ مردادماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هنرشیراز، بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تبریک دهه امامت و ولایت و هفته خبرنگار گفت: عید سعید غدیر، پایانی بر همه دوران نادانی و جهل انسانی و ورود انسانی به دوران تکامل است. در آن هنگام که دروازه دانش، اندیشه، پاکی، پاک‌بازی و تکامل انسان، بر دستان مردی برآمده از مردم که نبوت را پایان بود، به بلندمرتبه‌ترین جایگاه انسان کامل، امامت، بلندآوازه شد تا دین تکامل یابد؛ و انسانیت دوره پایانی‌اش را بر دانش، اندیشه و انسانیت آغاز کند.

چه زیبا دهه‌ای است که امسال دهه پربرکت امامت و ولایت، با هفته خبرنگار، این پیامبران راستین روزگار ما، همزمان شده است.

مرامی افزود: امامت و ولایت، از همان آغاز، بر پایه معنویت و محبت میان امام و امت شکل گرفت. همان رابطه‌ای که مبارزه‌ای ژرف و شگرف را در تاریخ بر ستم‌پیشگان وارد کرد. امت و امامت در گذر تاریخی خود، با اهدای شهدای بسیار، به انقلاب اسلامی ایران رسید. انقلابی که پس از پیروزی، در گذر خود باید مقدمه‌ای برای انقلاب جهانی موعود باشد. این بود که دفاعی مقدس، با تکیه بر امام خویش آغاز شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد فارس در ادامه خاطرنشان کرد: نهمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز، که همزمان با چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس شده است، آیین پایانی خود را روزهای 26 تا 28 اَمرداد ماه جاری، همزمان با سالروز ورود نخستین آزادگان سرافراز دفاع مقدس به همراه پخش زنده فیلم‌ها در سامانه آپارات برگزار خواهد کرد.

وی افزود: در این جشنواره که سه بار نیز تمدید شده بود، از 85 فیلم دریافتی دبیرخانه جشنواره، پس از بررسی نخست، 28 فیلم به همراه پویانمایی C19 با موضوع بیماری کویید 19به کارگردانی حسن دهقانیان برای بررسی پایانی به هیأت داوران داده شد.

گفتنی است: 9 فیلم نیز در بخش امر به معروف و نهی از منکر برای داوری انتخاب شد.

بازبینی نخست این جشنواره را روح‌الله رنجبری، محسن مقدم و سجاد زارع فیروزی بر عهده داشتند.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال