پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

هماهنگی و انسجام همگانی برای بدست آوردن پایتختی کتاب در سال جدید

هماهنگی و انسجام همگانی برای بدست آوردن پایتختی کتاب در سال جدید
    -     کد خبر: 1205
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۴|۲۲:۲۶
سرویس :فرهنگی >>
صابر سهرابی ضمن پیشنهاد انعقاد تفاهم نامه بین آستان قدس رضوی با این اداره کل خاطر نشان کرد: می توانیم گام های بلند و محکمتری را در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه در زمینه کتابخوانی با این تفاهم و انسجام در سطح استان برداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، سید عباس مرجانی، مسئول فرهنگی طرح خادمیاری آستان قدس رضوی در مدیدار با صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: طرح خادمیاری را با نیت زیارت و خدمت به آستان خورشید خراسان، در زمینه های مختلف به ویژه فرهنگی و هنری آغاز کرده ایم و تا کنون حدود ٦٠ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند.

سید عباس مرجانی ادامه داد: تا کنون ٣ هزار نوجوان نیز در این طرح نام نویسی کرده اند و فعالیت های مختلفی را انجام می دهند که این فعالیت ها می تواند آنان را در ورود به عرصه های فرهنگی و اجتماعی آماده کند.

مسئول فرهنگی طرح خادمیاری آستان قدس رضوی افزود: کانون های ما در شهرستان ها نیز راه اندازی شده اند و در سال آتی در نظر داریم تا در روستاها نیز این طرح را پیاده کنیم.

وی اضافه کرد: اگر از این ظرفیت نیروی انسانی به درستی استفاده شود میتوان کارهای بزرگی را به سرانجام رساند.

جابر مهدیار، مسئول نمایندگی آستا قدس رضوی در استان فارس نیز در این دیدار گفت: فعالیت های آستان قدس رضوی را از سال ٩٥ در سطح استان آغاز کردیم و تا کنون ١٢ هزار عضو در کانون های زیرمجموعه این آستان مشغول فعالیت هستند.

جابر مهدیار ادامه داد: اگر در موضوع کتاب خوانی یک هم پوشانی بین دستگاهی شکل گیرد، می تواند یک حرکت جهادی را در این راستا ایجاد کند و خدمات بیشتری را ارائه خواهیم کرد.

مهدیار افزود: شاید در امر ساخت کتابخانه کاری از دست بر نیاید اما در زمینه کتاب و توزیع کتاب تا عمق روستاها می توانیم فعالیت داشته باشیم.

وی به راه اندازی مهد الرضاها در سطح استان نیز اشاره کرد و گفت: برای بچه های خردسال به ویژه کودکان پیش دبستانی نیز توانسته ایم با راه اندازی کلاس های قرآن و دیگر فعالیت های فضای مناسبی را ایجاد کنیم و امید داریم تا در سال آتی این فعالیت ها را در سطح استان به دو برابر افزایش دهیم.

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این دیدار گفت: بسیار خوشحالیم که یک ظرفیت فرهنگی و هنری دیگری به استان فارس اضافه شده است و امید است تا با نگاهی یکپارچه به ظرفیت ها و ایجاد یک حرکت منسجم اثر گزاری بیشتری داشته باشیم.

صابر سهرابی ضمن پیشنهاد انعقاد تفاهم نامه بین آستان قدس رضوی با این اداره کل خاطر نشان کرد: می توانیم گام های بلند و محکمتری را در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه در زمینه کتابخوانی با این تفاهم و انسجام در سطح استان برداریم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد حضرت شاهچراغ(ع) و شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت در ایران افزود: انتظار داریم تا در آستان قدس رضوی حداقل یک صحن یا باب هم به نام احمد بن موسی شاهچراغ (ع) داشته باشیم تا هم به معرفی بیش از پیش این شخصیت مذهبی پرداخته شود و هم فضایی برای شناساندن استان فارس و شهر شیراز شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: مباحث فرهنگی نیاز به هزینه فکری، مالی و زمانی و هماهنگی و انسجام همه دستگاه و مردم دارد تا بتواند اثربخشی بیشتری داشته باشد و با اضافه شدن یک ظرفیت دیگر امید داریم تا با ایجاد این همبستگی بتوانیم در بحث فرهنگ سازی به ویژه در زمینه کتاب خوانی موفق تر و مؤثرتر باشیم و سال آینده عنوان پایتختی کتاب را برای استان فارس به دست آوریم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال