پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

« خدای کشتار » پس از اجرا در شیراز در بوشهر و تهران به روی صحنه خواهد رفت

« خدای کشتار » پس از اجرا در شیراز در بوشهر و تهران  به روی صحنه خواهد رفت
    -     کد خبر: 1162
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۴|۱۳:۲۶
سرویس :هنری >>
محمد مسجدی مدیر مجموعه فرهنگی و هنری خانه هنر در گفتگو با هنر شیراز از اجرای گروه آباژور ، پس از اجرای موفق در تاریخ ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه ۹۷ در مجموعه بامداد هنر شیراز ، در موسسه رنگاهنگ بوشهر خبر داد..

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، محمد مسجدی مدیر مجموعه فرهنگی و هنری خانه هنر در گفتگو با هنر شیراز از اجرای گروه آباژور ، پس از اجرای موفق در تاریخ ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه ۹۷ در مجموعه بامداد هنر شیراز ، در موسسه رنگاهنگ بوشهر خبر داد..

مسجدی با اشاره به اینکه اثر شناخته شده «یاسمینا رضا» به کارگردانی « پویا وکیل زاده » و حمایت خانه هنر شیراز ، در موسسه رنگاهنگ در تاریخ ۱۶ اسفند ماه به شیوه « برصحنه خوانی » اجرا خواهد شد.

افزود : در این اجرا ساحل وهابی ، شادی مشایخی ، پیام خرامش و پویا وکیل زاده به عنوان نقش خوان حضور خواهند داشت. آزیتا منتظری وظیفه خواندنِ توضیح صحنه را بر عهده دارد و ندا آریانا به عنوان مسئول فنی گروه فعالیت می‌کند.افسانه شادایی به عنوان عکاس ، گروه را همراهی خواهد کرد..

مدیر خانه هنر شیراز افزود : گروه آباژور در هفته اول اردیبهشت ماه ۹۸ نیز در تهران برای اجرای این اثر به روی صحنه خواهند رفت.

وی در معرفی اهداف و برنامه های این گروه  افزود : گروه آباژور به سرپرستی پویا وکیل زاده و حمایت خانه هنر شیراز در مهرماه ۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده است . هدف این گروه اجرا و پژوهش در حیطه اجرا در زمینه نمایشنامه های غیر فارسی زبان ( با تاکید بر نمایشنامه های فرانسوی ) می‌باشد

گروه آباژور با هدف اولیه « اجرا و پژوهش در حوزه اجرای نمایشنامه به زبان غیر فارسی ( با تاکید بر زبان فرانسوی ) » در آبان ماه ۱۳۹۷ ، با حمایت خانه هنر شیراز تاسیس گردید.

هدف فعلی این گروه ، تمرین و اجرای نمایشنامه های فرانسوی( با تاکید بر نمایشنامه های معاصر) است.

در فاز اول ، گروه آباژور بر آن شده است که نمایشنامه های نویسنده شهیر فرانسوی «یاسمینا رضا» را اجرا نماید.

«خدای کشتار» اولین قدم گروه آباژور می‌باشد.

 

خدای کشتار ، داستان دو زوج فرانسوی به ظاهر روشنفکر را روایت می‌کند که به علت دعوای پسرانشان گرد هم جمع شده اند تا مشکل را حل کنند ، اما خودشان بر سر مسائل مختلف و بعضاً پیش پا افتاده دچار مشکل می‌شوند و کارشان به بحث و جدل میکشد

اعضای گروه ، همگی دانشجویان بخش زبان فرانسه دانشگاه شیراز هستند:

پیام خرامش ، که حدود هفت سال مشغول به یادگیری زبان فرانسه می‌باشد و در این اجرا نقش میشل را بر عهده دارد.

آیدا ربیعی ، که مسئول فنی گروه است و وظیفه عکاسی پشت صحنه و آماده سازی متن فارسی جهت اجرا را به عهده دارد.

شادی مشایخی که حدود سه سال مشغول به یادگیری زبان فرانسه است و در این اجرا نقش ورونیک را بازی میکند.

آزیتا منتظری که حدود دوسال در حال یادگیری زبان فرانسه است و در این اجرا ، با صدای خاص خود ، وظیفه خوانش صحنه ها را به عهده دارد.

ساحل وهابی که حدود دوسال یادگیری زبان فرانسه را آغاز کرده و در این اجرا نقش انت را اجرا میکند.

پویا وکیل زاده ، موسس گروه ، که حدود پنج سال به تحصیل زبان فرانسه مشغول است و در این اجرا نقش الن را اجرا میکند و وظیفه کارگردانی را به عهده دارد.

 

 

.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

« زغال» در سینما گلستان اکران می شود برپایی نمایشگاه عکس در مرودشت استاد برجسته و پیشکسوت هنر قلمزنی شیراز درگذشت موسیقی برای همه / حضور بهبود یافتگان سوء مصرف مواد مخدر در کنسرت آوای مهر «نیاز» و «جیران» نمایندگان فارس در هشتمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین میزبانی استان فارس از چهارمین جشنواره ملی فانوس پرفورمنس «خاکینه» به مناسبت روز جهانی خاک در بوستان آزادی اجرا شد مهر کاشان میزبان دو اثر نمایشی از هنرمندان تئاتر مرودشت خواهد بود زنگ افتتاح تئاتر «ناخوانده» با حضور دکتر لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد «برای فـــروش» کولاژهای دیجیتال شی ما قادر پوردر گالری زی تشکیل تیم فوتسال بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی پسامهر با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد عامل موفقیت ایسنا استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق است تجلیل از جوانان فعال در سیل شهرک سعدی / راه اندازی سینما دیجیتال فرهنگسرای طاووسیه مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی چلچراغ تمدید شد
آرشیو