پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

اولین کنسرت موسیقی هنرجویان آوای کوک در صفاشهر

اولین کنسرت  موسیقی هنرجویان آوای کوک در صفاشهر
    -     کد خبر: 1157
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۳|۱۶:۲۴
سرویس :شهرستان ها >>
اولین کنسرت موسیقی هنرجویان آوای کوک در صفاشهر توسط آموزشگاه موسیقی آوای کوک و با همکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی خرم بید در سالن آمفی تئاتر صفاشهر۱۰اسفندماه برگزار گردید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، این مراسم توسط آموزشگاه موسیقی آوای کوک و با همکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی خرم بید در سالن آمفی تئاتر صفاشهر10اسفندماه برگزار گردید . آناهید کریمی این کنسرت با حضور استادان موسیقی  (یاسر صفاری استاد تاروسه تار-معبود ده باشی استاد دف وکاخن –فرهاد قاسمی استاد ویلن-مجید توکلیان استاد تنبک واسماعیل دهقانی و جمعی از هنر جویان به شیوه متفاوت سالهای گذشته در سطح بسیار بالا به صورت گروه نوازی –دو نوازی وتک نوازی در مقاطع سنی مختلف برگزار گردید .به گفته دبیر برنامه محمد مهدی کریمی هدف از برگزاری این کنسرت رابالا بردن سطح علمی واجرایی هنر جویان وکسب تجربه بیشتر می باشد . این اولین کنسرت هنرجویی آموزشگاه آوای کوک  در سطح بالا کنسرت هنرجویی برگزار شد که گروههای ویلن –سنتور –سه تار تنبور –دف وتنبک  که در گروههای  مختلف با سازهای سنتی وکلاسیک در قالب با کلام به سر پرستی یاسر صفاری  وبدون کلام به نواختن نواهای زیبا موسیقی پرداختند .با اجرای این برنامه ها خوشبختانه علاقه مندی به موسیقی سنتی ایران و آشنایی با ساز های ایرانی در سطح شهرستان بیشتر شده است  به طوری که بسیاری از هنر جویان  آموزشگاه به سطح های بالاارتقا یافته اند . گروههای موسیقی که در شهرستان فعالیت دارند از هنر جویان آموزشگاههای موسیقی می باشند . ودر پایان به نقل از بتهون موسیقی مظهری است عالی تر از هر علم وفلسفه ای ،موسیقی زبان دل وروح بشر و عالیترین تجلی و قریحه انسانی است.

در ضمن برنامه مدت  3ساعت از 8تا 11 شب به طول انجامید و با استقبال گرم خانواده های هنر جویان و جمعی از علاقمندان به هنر موسیقی مواجه گردید.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال