پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

فعالیت های کانون های مساجد فارس چشمگیر بوده است

کانون های مساجد
    -     کد خبر: 11416
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۴/۲۷|۲۳:۵۰
سهرابی با اشاره به اینکه هدف از تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد این بود که با زبان هنر برای گسترش مذهب و دین در مساجد، فعالیت کنند، گفت: فعالیت های کانون های مساجد فارس چشمگیر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری هنرشیراز، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در دیدار با پرسنل ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس، کارکردهای چشمگیری در زمینه فرهنگی، هنری و گسترش معارف دینی و مذهبی برای جوانان و نوجوانان داشته و دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس هدف از راه‌اندازی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را گسترش مذهب و دین در مساجد با زبان هنر برای مردم دانست و افزود: مساجد، جایگاهی مقدس، به عنوان پایگاهی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی محسوب می‌شوند که افزون بر کارکردی دینی را دارد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس ادامه داد: ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد افزون بر شناسایی مساجد برای راه‌اندازی این کانون در آن‌ها، باید به آسیب‌شناسی کارکردهای خود نیز بپردازد تا بتواند در رسالت خود پیروز گردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان داشت: همان‌گونه که انجمن‌های فرهنگی و هنری، بازوهای این اداره  هستند، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هم بازویی در زمینه دین، فرهنگ و هنر به شمار می‌آیند تا سیاست‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در مساجد اجرایی کنند.

حجت‌الاسلام حسین امیدی، نیز در این دیدار گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس، در چندین مرحله، کمک‌های مردمی را از روزها پایانی اسفند ماه جاری، که بیماری کرونا رو به همه‌گیری بیشتر نهاد، گرد‌آوری کرده و با بسته‌بندی‌ نمودن آن‌ها، به دست قشر کم‌درآمد و آسیب‌پذیر رساندند.

وی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را نهادی بی‌حاشیه در مسجد دانست و افزود: بسیاری از برنامه‌های دهه کرامت را با توجه به گسترش بیماری کرونا و ممنوعیت برگزاری تجمعات، در فضای مجازی برگزار نمودیم.

امیدی با اشاره کارگروه مساجد و 40 سالگی دفاع مقدس که بر دوش کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است، ادامه داد: برنامه «سه‌شنبه‌های تکریم» توسط ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور اجرایی شد که نخستین برنامه آن در فارس، شب گذشته در مسجد شهدای «سلطان‌آباد» برگزار گردید.

وی بیان داشت: از کارکردهای این کانون‌ها، فعالیت‌های فرهنگی و هنری در فضای مجازی است. هم‌اکنون در هر شهرستان یک کارگروه محتوایی در حال کار می‌باشد.

حجت‌الاسلام امیدی خاطرنشان کرد: سال گذشته، از میان بیش از 24 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در طرح فهما، 18 کانون برگزیده شدند که کانون «آرمان‌شهر مهدوی»شیراز یکی از آنان بود.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال