پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان:

یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ

 دبیر شورای فرهنگ عمومی استان:
یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ
    -     کد خبر: 11394
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۳/۳|۱۳:۳۴
سرویس :شهرستان ها >>
مدیر کل فرهنگ و ارشادفارس با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر و قبولی طاعات و عبادات هم استانی ها، اعلام داشت: سالروز آزادسازی خرمشهر با درس مقاومت، باعث افزایش انسجام ملی و فرهنگی شده و افراد جامعه را در یک صف واحد قرار داده است و امیدواریم تا اهالی فرهنگ، ادب و هنر نیز در این مقوله بیش از پیش به تولیدات آثار پرداخته و ارائه فعالیت کنند و جشنواره های فرهنگی هنری نیز در این خصوص بیشتر و بیشتر به شاخص های محتوایی بپردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز صابر سهرابی، با اشاره به اینکه یوم الله سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ، گویای مقاومت و پایداری ملت ایران اسلامی است، گفت: حماسه ای که در تاریخ ثبت شد تا همگان بدانند مردم ایران ملتی هستند در پای آرمان ها همواره انسجام و شجاعت دارند، همانگونه که امام راحل درباره فتح خرمشهر فرمودند«فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزش های اسلامی است، خرمشهر شهر لاله های خونین است. خرمشهر را خدا آزاد کرد».

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: آزادسازی خرمشهر در هشت سال دفاع مقدس و سالهای اول جنگ تحمیلی به فراخور اهمیت آن در فرهنگ و جامعه ایرانی آثار قابل توجهی برجای گذاشته است. این عملیات درس مقاومت و از خودگذشتگی و تحمل مصائب را به افراد جامعه آموخت و باعث افزایش انسجام ملی و فرهنگی و کاهش قوم مداری و تضادهای مذهبی شده و هم افراد یک جامعه را در یک صف واحد قرار داده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان بیان داشت: از طرف دیگر این امر موجب می‌شود که نسل جدید از قهرمانان و مدافعان جنگ الگو گرفته و جامعه به این وسیله برای آینده خود مدافع، تربیت می‌کند. همچنین موجب آشکار شدن فداکاری، ابهت و صلاحیت یک ملت در نزد ملل دیگر شده و خود موجب بازدارندگی و کاستن از تهاجم پذیری جامعه می‌گردد و امیدواریم تا اهالی فرهنگ، ادب و هنر نیز در این مقوله بیش از پیش به تولیدات آثار پرداخته و ارائه فعالیت کنند و جشنواره های فرهنگی هنری نیز در این خصوص بیشتر و بیشتر به شاخص های محتوایی بپردازند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال