پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

«پشت چراغ قرمز» منتشر شد

کتاب «پشت چراغ قرمز» منتشر شد
    -     کد خبر: 11380
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۲/۲۹|۱۵:۵۷
بهزاد طاهریان، شاعر، نویسنده و مجسمه‌ساز شیرازی اولین مجموعه داستان کوتاه خود را با عنوان «پشت چراغ قرمز» به بازار نشر عرضه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز به نقل از خبرگزاری مهر این نویسنده شیرازی در خصوص کتاب خود گفت: پشت چراغ قرمز روایت جامعه امروزی ماست که در مقایسه و برش‌هایی از وقایع کنونی، با توجه به بارهای مثبت و منفی آنها از منظری نقادانه می‌پردازد.

وی اضافه کرد: امید است با توجه به رسالت مان در جهت تغییر و رشد جامعه سهمی هرچند اندک داشته باشم.

کرامت یزدانی (اشک)، افزود: داستانی که به دنبال طرح ایده‌های مصلحین، متفکرین و جنبش‌های اجتماعی به وجود می‌آید، به دنبال پیروی از مدل‌های زنده است؛ این مدل‌ها را در کجا باید جستجو کرد؟

وی عنوان کرد: کتاب‌ها، پندهای حکمت‌آمیز و سخنان صاحب اندیشه، تنها مضمون یا موضوع داستان را غلیظ می‌کند و سطح سلایق مردم و الگوهای زنده اجتماعی و باورپذیری را تشدید می‌کند؛ در این میان داستان کوتاه، نقش مهمی را ایفا می‌کند.

این ناشر استان فارس ادامه داد: داستان کوتاه، روایت منثور کوتاهی است که نویسنده در آن با به‌کارگیری پیرنگی منظم و منسجم، شخصیت یا شخصیت‌های معدودی را که در واقعه‌ی اصلی، به عملی واحد دست می‌زنند، نشان می‌دهد و تأثیری واحد را به خواننده القا می‌کند.

«پشت چراغ‌قرمز»، مجموعه داستان کوتاهی است که خواننده را با خود به میان مردم می‌برد و از نزدیک با شخصیت‌ها آشنا می‌شود و مشکلات جامعه شهری را با تمام زیبایی‌هایی که در آن است لمس می‌کند.

کتاب «پشت چراغ قرمز» نوشته بهزاد طاهریان در ۱۳۰ صفحه در قطع رقعی توسط انتشارات نویسندگان پارس اردیبهشت جاری منتشر شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو