پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
مدیر کل کانون پرورش فارس:

قصه‌گویی یک سرمایه فرهنگی است


مدیر کل کانون پرورش فارس:
قصه‌گویی یک سرمایه فرهنگی است
    -     کد خبر: 11379
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۲/۲۹|۱۵:۵۳
سرویس :فرهنگی >> ادبی
مدیرکل پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس، گفت: قصه‌گویی یک سرمایه فرهنگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز به نقل از خبرگزاری مهرفارس، زهرا افتخاری صبح دوشنبه در اولین کارگاه مجازی قصه‌گویی با موضوع مبانی قصه‌گویی که در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در شیراز برگزار شد، ضمن تقدیر از مربیان که با تولید محتوا در پیک امید مجازی فعال بودند گفت: کارگاه‌های مجازی با هدف یادگیری بیشتر، تمرین قصه‌گویی مربیان و اعضا در شرایط بحرانی کرونا و توانمندسازی مربیان برگزار می‌شود.

وی، گفت: می‌توان از قصه‌گویی به عنوان یک سرمایه فرهنگی در ترویج آداب و رسوم و سنت‌ها بهره برد و استفاده از آثار فاخر و متون کهن فارسی و به ویژه کتاب قرآن از ابزارهای مهمی است که بر غنای آن می‌افزاید و قصه‌گو می‌تواند از آن به عنوان محتوا استفاده کند.

افتخاری اظهار امیدواری کرد که مربیان با استفاده از دوره‌های آموزشی و مطالعه پی‌گیر و آشنایی با اصول قصه‌گویی بتوانند تجربه‌ها، عقاید و گفتارهای خود را در ذهن شنونده قصه بیافرینند.

مدیرکل کانون فارس قصه را یکی از مفیدترین راه‌های ارائه پیام‌های مفید به کودکان و نوجوانان دانست که با تشکیل انجمن‌ها و کارگاه‌ها می‌توان مخاطب قصه را افزایش داد، به قصه‌های بومی رنگ و بویی خاص بخشید و با بیانی دلپذیر برای مخاطبان با فرهنگ‌های مختلف بازگو کرد. همچنین سطح کتابخوانی کودکان و نوجوانان را بالا برد، حوزه مطالعه آثار را گسترش داد و به بالا بردن درک و فهم کمک کرد.

این کارگاه مجازی که با هدف یادگیری بیشتر و تمرین قصه‌گویی مربیان و اعضای انجمن قصه‌گویی کانون در شرایط بحرانی کرونا و توانمندسازی آنان، برنامه‌ریزی شده بود، روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، ساعت ۹ تا ۱۱ برگزار شد.

راهبری کارگاه مجازی قصه‌گویی را الهام دارابی، قصه‌گو، مسؤول دبیرخانه بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور و رئیس گروه پژوهش و ترویج قصه‌های ایرانی بر عهده داشت.

این کارگاه مجازی با حضور رحیم هودی، هنرمند شیرازی و مربیان و کارشناسان کانون فارس و جمعی از علاقه‌مندان از نهاد کتابخانه‌های عمومی فارس همراه بود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو